Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után 3 hónappal nehezeb...

Szülés után 3 hónappal nehezebb mozgás. Van még valaki így ezzel?

Figyelt kérdés
3 hónapja szültem, 7 kg felesleg van rajtam, mondhatni jó húsban vagyok, de nem vagyok kövér. Naponta egy-másfél órát sétálok, de nagyon elfáradok tőle. 7 kilós a babám, nem könnyű, de fáj a derekam, nehezen járok, felkeléskor is nehéz belelendülni a járásba. Régebben sokat futottam, 10 km-eket, szóval a mozgással amúgy nincs problémám. Van még valaki így ezzel?

2019. okt. 17. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Kb. 6-8 kiló van még rajtam, sajnos cukorbetegség miatt a szigorú diéta ellenére sokat híztam. Nehezebben fekszem le mondjuk a gyerek mellé a földre, nehezebben kelek fel, nehezebben indulok el, nagyon durva. Azért érdekes, mert 7 évvel ezelőtt ennél még 3 kilóval nehezebb voltam, és akkor ennek a nehézkességnek a nyomait sem éreztem. Egy fel nem ismert betegség miatt nagyon meghíztam majd a diagnózis és gyógyszerek után fogytam 20 kilót. Terhesség előtt sportos voltam gyalogoltam, futottam, túráztam, kajakoztam, szóval nem vagyok egy tunya ember. Remélem majd elmúlik ha lemegy a felesleg, mert borzasztóan zavar.
2019. okt. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem a feleslegtől van. A fáradtság a fő ok, a szétcsúszott csípő és szeméremcsont, az átrendeződött test.
2019. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bár 13 éve is szültem, de akkor "csak" túlsúlyos voltam. Most, talán a korom miatt is, rosszabbul érzem magam. Persze, a szülés átrendezi az ember szervezetét, de ennyire??? Mi lehet rá jó? Jóga esetleg?
2019. okt. 17. 19:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Bár én még nem szültem, de szerintem újra kell erősíteni az izmokat, főleg a derékban. Nem pont sétával, mert attól nekem is fáj a derekam, hanem koncentrált edzéssel a derék-has környékét, lábakat.
2019. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1 éve szültem. De a terhességtől számítva úgy érzem mintha ezalatt a durván két év alatt 10 évet öregedett volna a testem. Elég fitt voltam, mielőtt teherbe estem. Azóta semmi nem megy ugyanolyan hipp-hopp 😕
2019. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mostanában az a mondás járja, a 40 az új 30, mármint ugye mi negyvenesek mondjuk ezt. De szerintem inkább a 40 az új 70 :).
2019. okt. 18. 07:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Én még nem szültem, a 6. hónapban vagyok... Előtte viszonylag sportosnak éreztem magamat, imádtam mindenhova gyalog járni, sietve...

Most úgy érzem, hogy 6 hónap alatt 5 évet öregedtem, és még hol a vége, vagy az utána lévő idők...

2019. okt. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4 hónapja szültem a másodikat, sokszor én is mire felegyenesedek és elindulok, más lefut egy maratont, pedig csak 24 vagyok.. :/ annak próbálom betudni, hogy még rendeződik vissza minden odabenn, a csontok, izületek, szervek. Na meg szerintem az, hogy nagyon ölbebaba a kisebbik és sokat hurcolom, sokat hordozom kendőben..
2019. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor örülök, hogy nem csak én vagyok így. Már azt hittem, csak a korom miatt van ez. Kitartást mindenkinek, leszünk még fittebbek is :)!
2019. okt. 18. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!