Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beavatkozasmentes szuleselmeny...

Beavatkozasmentes szuleselmenyeteket elmeselnetek?

Figyelt kérdés

Beavatkozasmentes alatt a kovetkezoket: semmilyen gyogyszeres vagy manualis beavatkozas nem tortent sem a vajudas, sem a kitolas soran, sem a placenta megszuletesekor, tehat nem volt:

- semmilyen modon inditas

- nem volt burokrepesztes, buroksapkalevalasztas

- nem volt oxitocinos terheles sem az indulast megelozoen, sem a szules kozben, es utana sem kapott az anya oxitocint

- nem volt beontes, borotvalas

- nem volt mehszajvizsgalat sem kezzel, sem huvelyi ultrahanggal

- nem volt gatmetszes

- nem volt semmilyen gyogyszer, erzestelenites, gaz

- nem volt hasbakknyokles

- nem tartotta vissza kezzel az orvos vagy a szuleszno a babat, mikor a kitolas soran visszabb csuszott

- nem volt kotelezo fekves

- nem, vagy csak nagyon keves ctg-zes volt, vagy mobil ctg volt

- a placentat nem huztak vagy nyomtak ki a vegen az anyabol

idore, hanem magatol szuletett meg

- a koldokzsinornal megvartak elvagas elott, hogy mar ne pulzaljon


A szules soran javaslatokat tettek, kisertek a szulest, nem vezettek, a vajudas haladasat poziciovaltassal igyekeztek elosegiteni, gatvedelem volt.



Hol tortent, allami korhazban, magankorhazban vagy otthon?

Milyen elmeny volt? Mennyire tortent gyorsan, tehat mennyire volt vagy nem volt idejuk beleavatkozni?

Fejvegu vagy faros szules volt? Egy baba volt vagy ikrek?



2020. ápr. 24. 15:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Lemaradt: a babat sem vittek el, nem furdettek le, borkontaktusban volt az anyan legalabb 1 oran at, egy vagy tobb valasztott kisero jelen lehetett.
2020. ápr. 24. 15:16
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Otthon született a kislányom. Gyors volt nagyon a szülés, így nem értek ki a bábák. Igazán beavatkozás mentes volt. :)
2020. ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De jo, gratulalok! Milyen elmeny volt? Mennyire tortent gyorsan? Ki fogta meg es milyen pozban erkezett meg? Hanyadik baba?
2020. ápr. 24. 16:09
 4/13 khniki ***** válasza:
100%
Szia! Én ugyan kaptam oxitocint, mert jóideje csordogált a magzatvíz, ennek ellenére nem voltak fájásaim. De ezen kívül semmi más nem volt. Nagyon nyugodt, csendes, háboritatlan szülés volt. Így is szerettem volna, örülök, hogy sikerült.
2020. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Nagyszerű élmény volt. Első gyermekem, 3 óra alatt született meg. Az első 2.5 óra enyhe, rendszertelen fájásokkal telt, akkor hívtuk is a bábát, és mondtuk, hogy ne jöjjenek még, biztos el leszünk egy darabig. Majd hirtelen jöttek a tolófájások, de igazából az sem volt durva. Férjem kapta el, négykézláb szültem. A méhlepényre értek ki.

Nem csinálnám másképp.

2020. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

#4-es, melyik korhaz volt?

2020. ápr. 25. 07:13
 7/13 khniki ***** válasza:
Róbert Kórház, Budapest. Nagyon drága, de most utólag is azt mondom, egyetlen fityinget sem sajnálok, amit erre költöttünk!!
2020. ápr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálam is volt oxi, mert jó ideje elfolyt a magzatvizem és nem voltak fájásaim. De más a felsoroltakból nem volt.

Egyik legjobb élményem volt, nehéz de a férjemmel vajúdhattam, aranyóra is szuper volt magzatmázzal, mindennel :)

Magzatvíz elfolyástól 24 óra alatt lett mrg, 2 óra kitolás, nem volt egyszerű menet. Gátvédelem mellett 2 öltés kellett, de meg sem éreztem.

Fejvégű baba

2020. ápr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Oxi miatt kellett ctg, de olyan pozícióban vajúdtam, ahogy kényelmes volt. Szülésznőm illóolajokkal is segített, pózt ajánlott, stb :)
2020. ápr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#8-as, melyik korhaz?
2020. ápr. 26. 16:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!