Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől,normá...

Nagyon félek a szüléstől,normális?

Figyelt kérdés

Persze,tudom ez is vele jár.. viszont mindig voltak olyan problémáim a mai napig is hogy nagyon szűk vagyok ott lennt.

Emiatt is nagyon félek,meg attól hogy utánna meg nehogy nagyon tág legyen.párommal nagyon jó a szexuális kapcsolat köztünk és ezt nem szeretném úgymond elveszteni.szeretjük egymást,és férfi létére már ő nyugtat hogy minden jó lesz szüléskor és utánna is.a másik az az hogy ő biztosan nem tud velem bejönni szülni mert nem bírja az ilyen dolgokat,de ha ott lenne velem úgy lehet egyszerűbben menne. Ti hogy voltatok ezzel?hogyan lépetetek túl hogy ne ezen kattogjatok? 27hetes kismami vagyok és csak ez jár a fejemben ..



2020. máj. 13. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Az normális, hogy félsz. Attól nem nagyon kell tartanod, hogy nem leszel elég szűk. Nagyon jó regeneráló tornák vannak már. A szexuális életet lehet egy időre rontja a szülés pl nekem meg mindig fáj a gátam (gátmetszés volt) 3,5 hónap után is. De igazából semmi sem tart örökké. Én a férjem nélkül nem tudtam volna végigcsinálni. De igazából beviheted anyukádat is ha az téged megnyugtat.

Legegyszerűbben úgy tudsz túllépni rajta, hogy nem agyalsz ezen. Gyerek bent nem marad. Már megcsináltàtok, úgyhogy valahogy ki is fog onnan keveredni. Kár ezen stresszelni.

2020. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszod. Mást nem tudnék abban a helyzetben elviselni magam mellett sajnos..
2020. máj. 13. 10:52
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

A félelem normális. De attól nem kell tartanod, hogy nem leszel "szűk", ugyanis ilyen igazából nincs. Ez a hüvelyizmokról szól, ha erősek, akkor érezhető szűknek a hüvely. Intimtornával helyreállítható szülés után, amennyiben szükséges.

Hogy mi segíta félelem ellen, az mindenkinek más. Nekem az első nem volt túl jó élmény, ezért a második előtt eléggé szorongtam, de sokat segített, hogy sokkal jobban felkészültem, sokat olvastam a szülés folyamatáról, hogy pontosan milyen testi folyamatok zajlanak ilyenkor és hogyan könnyíthetem meg a dolgunkat közben. De lehet meditálni, kismamajógázni is, eljárni szülésfelkészítőre. Én úgy vagyok vele, hogy minél kevesebb az ismeretlen tényező, annál kevésbé szorong az ember.

2020. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én attól félek, hogy milyen lesz amikor szülés közben vizsgálnak, pl hogy mennyire tágultam. Múlthéten volt kenetvétel és utána több mint 1 napig fájt is az alhasam. Utálom az ilyen nőgyógyászati vizsgálatokat és amikor majd szülök és eleve fáj akkor ennek tetejébe pont nem hiányzik hogy még belém nyúlkáljanak. 😬
2020. máj. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kismamajóga, meditálás, légzőgyakorlatok sokat tudnak segíteni a szülés alatt és előtte is a felkészülésben. Fizikailag és mentálisan is.
2020. máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki be van tojva a szüléstôl. Ez teljesen normális. A párod meg vicces figura. Minden rendben lesz, jó lesz, de ô inkább nem megy be veled. (muhaha, dehogynem...)
2020. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha lehet kérj epidurált. Én nem tágultam, kézzel tágították a méhszájat. Na azt EDA nélkül nem bírtam volna ki.

Ha nem akar bemenni ne erőltesd, bár nekem rettenetesen sokat segített, hogy bent volt a férjem. Ha ő nem megy, akkor is legyen veled valaki. Tesó,barátnő, dúla, stb. Sok sikert!

2020. máj. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4-es en ezeket nem is éreztem. Meg azt sem mikor kézzel kellett tágítani. Szoval nem mindenki egyforma. Kinek ez kinek az faj jobban. Nekem pl a kitolás rohadtul fajt, pedig itt mindenki azt írja az már sétagalopp. Ne parazz feleslegesen, ha már ott vagy, visznek az események.
2020. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 khniki ***** válasza:
49%

Percig sem kattogtam ezen. Óriási transzformáción megy át a testünk, semmi sem garantálja, hogy utána ugyanolyan lesz az alakod, a melleid a szoptatás után vagy odalent. És aztán? Életet adsz egy kis emberi lénynek, aztán táplálod azt a kis életet. Ez csodálatos és tojok rá, hogy ennek következtében, önhibámon kívül megváltozik valamennyire a testem.

Egyébként nem hiszem, hogy negatívan befolyásolná majd a szexuális életeteket.

Könnyű szülést!

2020. máj. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!