Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan kell igényelni a TGYÁS-t?

Hogyan kell igényelni a TGYÁS-t?

Figyelt kérdés

A biztosítottságot igazoló tb-kiskönyv a munkáltatónál van? Ráérek kivenni a szülési szabit, illetve igényelni a TGYÁS-t szülés után? Kell valami nyomtatványt kitölteni hozzá?

Utána néztem már a neten, a babazo.hu-n, de a fent leírt dolgok még mindig nem világosak. Elvileg a munkahelyem intézi, merthogy tb-kifizteő hely, de nem nagyon tudják, mit kellene csinálni, mert még nem volt ilyen esetük.

A 3. kérdéshez még hozzátennék annyit, hogy, táppénzen leszek a szülésig, és után szeretném csak igénybevenni a TGYÁS-t, csak nem tudom, hogy ezt így lehet -e, mert a babazo.hu-n azt írják, hogy már a szülés előtt négy héttel célszerű, nem tudom hogy kötelező is?

Kérlek, olyanok írjatok, akik mostanában intéztétek ezeket a dolgokat!


2007. dec. 14. 10:32
 1/1 anonim ***** válasza:

szia,


Én is így voltam. A terhességem elejétől tp-n voltam, és csak a szülés utántól igényeltem a TGYÁS-t.

Igaz nálunk nem kifizetőhely a munkáltató. Én úgy intéztem, hogy kértem nyomtatványt az OEP-ben. Kitöltöttem a könyvelő segítségével, aláírattam a munkáltatóval és visszavittem az OEP-be. Én kértem, hogy számlára utalják, de mégis a postás hozza, nem értem miért, de majd utánajárok. 168 napig jár a Gyás, utána új nyomtatványt kell kitölteni a GYED-hez, ami a baba 2 éves koráig jár, utána újabb papír a GYES-hez, ami 3 éves koráig jár.


Sok sikert. Gratula a babához.

2007. dec. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!