Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudnátok mesélni a szülés...

Tudnátok mesélni a szülés előtti 1-2 napról?

Figyelt kérdés

Volt étvágyatok aznap? Mennyit mozgott a baba? Voltak jóslók vagy a semmiből jöttek a fájások/magzatvíz?

Esetleg voltatok dokinál azokban a napokban és mondta hogy közel a szülés vagy épp az ellenkezője?

Tudom, hogy mindenkinél más lehet, de szívesen olvasnék erről.

Köszönöm.



#Szülés előtti napok
2020. máj. 31. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazából pont úgy telt, mint addig az összes, bár a 41. héten voltunk, úgyhogy nagyon nem volt meglepetés a dolog. Szerencsére én nem viseltem rosszul, nekem nem volt teher. Jó, nyilván bálnaként mozogtam és nem kaptam levegőt hanyatt, de ettől eltekintve teljesen normális, aktív, fájdalommentes élet tudtam élni az utolsó pillanatig. Este filmet néztünk, beszélgettünk, sétáltunk, vacsiztunk, semmi, de semmi tünetem nem volt. Nem keményedtem, nem ment a hasam, nem volt extrém sok jósló, a gyerek ugyanannyit mozgott. Aztán lefeküdtem aludni, és hajnali négykor kipattant arra a szemem, hogy belémhasít valami olyan görcs, ami addig nem, azonnal tudtam, hogy ez már az, bár nem volt kifejezetten erős, de teljesen más. Akkor már naponta volt ctg, de különösebb fájástevékenység nem volt. Másnap kellett volna indítani a szülést, szerencsére nem várta meg a lányom :)
2020. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. 🙂
2020. máj. 31. 21:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
En keményedtem. Aztán olyan volt mintha bepisiltem volna. Ez volt a magzatvíz. De nem folyt el csak szivárgott. A kórházban azt mondtak nem szivárog. Hazaküldtek. Itthon vajudtam 1 napig majdnem, mert közben a fajasok is elindultak ahogy hazaertunk. aztán bementunk amikor már kb 5 percesek voltak. Nem volt etvagyam és rengeteget hánytam.
2020. máj. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan volt minden... :D Csak abból sejtettem, hogy már nagyon közeledik az ideje, hogy csak 1 nappal a kiírt dátum előtt szültem
2020. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nálam az ég világon semmi jele nem volt, hogy szülni fogok. Előtte két nappal voltam nst-n, ott azt mondták, ha hétfőig nem indul be (csütörtök volt), be kell feküdnöm az osztályra. A kiírt napon, szombaton reggel menzesz szerű görccsel kezdődött, aztán jöttek a fájások. Magzatvíz nem folyt el, amikor bementem és megvizsgált az orvos még teljesen zárt volt a méhszáj. Este lett meg a lányom.
2020. máj. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél az ég világon semmi nem utalt arra, hogy szülnék, csak elkezdett szivárogni a mvíz.


A másodiknál a 37. héten azt mondta az orvos, hogy úgy állunk hogy akár burkot is repeszthetne, lehet, hogy még aznap találkozunk - Ehhez képest végül indítani kellett

2020. máj. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi előjele nem volt. Aznap reggel hasmenés, délben ctg, uh, nőgyógyászati vizsgálat, mindent rendben találtak. Neha görcsölt az alhasam mint mikor csikar. 2óra körül 2-3 perces fájásaim lettek. Fel 4kor kórházba mentünk. 4kor a szülőszobában voltam, gyorsan tágultam, ott volt burokrepesztes, előtte nem folyt el a víz. 8előtt megszületett a pici.
2020. jún. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A második lányom úgy ficergett este, azt hittem, az oldalamon vagy a köldökömön jön ki. Pár órával később arra ébredtem, hogy elöntött a magzatvíz. 😊 A többiek nem csináltak semmi emlékezeteset, csak a dátum miatt nem lepődtem meg.
2020. jún. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

A fiammal hétfői ctg után a dokim egy ujjnyi méhszájat talált. Később árluták el a szülésznőmmel, hogy azt gondolták még aznap este visszamegyünk, akkor voltam 39+6 napos. Szerdán találkoztunk újra nst-n, addig voltak jóslók, kicsit barnázgattam, darabokban elment a nyákdugó is, de ugyanúgy éltem az életem mint előtte , semmi komoly nem volt. Sőt az nst se jelzett semmit. Újabb vizsgálat és már 2 ujjnyi volt a mszáj. Megkérdezte a dokim akarok e szülni aznap, igent mondtam. Mire felértem a kocsitól a cuccaimmal elfolyt a magzatvíz szóval burkot se kellett repesztenie. Ez volt de 9-kor, fél3-ra lett meg a fiam.

Most kerek 39 hetes vagyok, 3 hete egy ujjnyi méhszájjal (vagyis remélem azóta kicsit több) sokat jóslózok, de inkább csak frontokra és annyira se komolyak, hogy az órára ránézzek közben. Hasmenés napok óta van, étvágytalanság is, de ennyi. Nst-k megint nem mutatnak semmit, sőt.

2020. jún. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elsőnél term.túllépés miatt már a kórházban voltam. Reggel nst, délelőtt uh, zárt méhszáj, mostanában nem szülök. Délután 3kor pedig a semmiből elkezdődtek a fájások, egyből 5-7 percesekkel.

Másodiknál is betöltöttem már a 40.hetet, délelőtt nst, totál lapos, méhszáj teljesen zárt, baba is még magasan. Dokimmal megbeszéltük, hogy délután találkozunk a kórházban és indít.

2020. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!