Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A farfekvés miatti császármets...

A farfekvés miatti császármetszés mennyire gyakori?

Figyelt kérdés

Már van egy lányom, őt természetes úton szültem. Már nagyon korán, talán a 26.héten fejjel lefelé volt és nem is változott ez a szülésig.


Most 24 hetes terhes vagyok. Múlt héten az orvosom megjegyezte, hogy a baba mindig ugyanabba a pózba helyezkedik. Azt mondta az ő lánya ugyanilyen volt, hogy mindig csak egyféle pózt vett fel és a végére sem fordult be, így császármetszés lett nála.


Tudom, hogy még nagyon korai. Rengeteg helye és ideje van befordulni (remélem be is fog), de eszembe jutott, hogy a sógornőm is faros babát szült császármetszéssel.


Ilyen gyakori ez, hogy nem fordulnak fejjel lefelé a babák?


2020. jún. 4. 13:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nalam is ez volt. nem tudom milyen gyakori, de mikor voltam nst-n rajtam kivul ket kismama is faros babaval volt.
2020. jún. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Nalunk is ez volt, probalkozott is a lanyom, de csak keresztbe sikerult neki aztan vissza. Azota is aldom a sorsot h igy lett, nyakara volt tekeredve a koldokzsinor es valoszinuleg fulladt amikor megprobalta. Inkabb ezerszer csaszar csak egeszsegesen jojjon ki. Neha arra is kell gondolni h lehet nem veletlen h nem tud megfordulni.
2020. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kolleganomnek szinten ez volt. Nagynéném is így született anno persze ő természetes úton. Akkoriban nem is tudták, hogy áll a gyerek, amíg ki nem jött. Annyira szerintem nem gyakori, de megesik. Elvileg pár helyen támogatják a faros szülést, ha azt szeretnéd- úgy tudom pl hogy ahhoz két orvosnak kell jelen lenni és ha a lába nem jól áll, mindenképp császár.

Én sose szülnek gyereket farral, fejjel is bőven elég volt, és nagyon kockázatosnak tartom, plusz jóval nagyobbat is metszenek faros babával, olyat nem tudok, hogy létezik faros baba gatvedelemmel.

Amit sose engednék meg az a fordítás. Iszonyú barbár és veszélyes dolog. De rengeteg ideje van megfordulni, ha meg mégse, akkor neked van rengeteg időd eldönteni, mit szeretnél.

2020. jún. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok kórházban alapból császár ha faros a baba. Vannak ahol támogatják a faros szülést és vannak ahol megpróbálják megfordítani. Ezeknek nézz utána.
2020. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ikreim születtek császárral, mindketten farosok voltak.
2020. jún. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ha esetleg faros marad, akkor mindenképpen császármetszést szeretnék. Én is úgy gondolom, hogy nem véletlen, ha egy baba nem akar befordulni.


Köszönöm a válaszaitokat! :)

2020. jún. 4. 16:58
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam az utolsót pillanatban farfekvéses lett, császároztak, nem engedték meg megszülni, mondjuk nem is szerettem volna.
2020. jún. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A lànyom a 38. hèten fordult meg. Nem tudom mennyire gyakori, de a szobatàrsamnak is fatfekvès miatt lett csàszàr.

Èn is bìztam a babàmban, ha nem akar befordulni, annak oka van.

Ezèrt nem is jöhetett szòba külső fordìtàs, viszont a spinningbabies oldalt ajànlom :)

2020. jún. 5. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is faros volt a kisfiam, végig úgy is volt a hasmban. 38 héten beindultak a fájások, de Ő még mindig úgy volt, ráadásul nem is akart még kibújni, mert nagyon fent volt. Így csak a császár jöhetett szóba, amit nem is bántam egy cseppet sem, mert az első kislányomat rendesen szültem, és egy horror élmény volt. Szerintem a másodiknál bevonzottam a császárt annyira nem akartam sima úton szülni. :D
2020. jún. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak akkor császároznak farfekvésnél, ha első baba.

Ha többedik baba, akkor megszűlesztenek simán.

2020. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!