Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gyakori, hogy szülésn...

Mennyire gyakori, hogy szülésnél a leendő anyát felvágják odalenn, mert túl szűk a babának a hüvely?

Figyelt kérdés

Személy szerint én ettől a dologtól kivagyok. Most néztem egy beszámolót egy friss anyukától és neki át kellett esnie ilyen vágáson.

Engem a hideg kiráz. Ösztönösen ellenkeznék a vágás ellen és pontosan tudom, hogy el is ájulnék...

Azt sem tudtam, hogy ilyen is megtörténhet.

Nagyon, nagyon nem szeretnék ilyenben részt venni, pedig a legnagyobb vágyam anyának lenni egyszer.


2020. jún. 16. 15:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
Te meg életedben nem hallottál gatmetszesrol? Nem a hüvelyt vágják fel, hanem a gáton csinálnak egy metszet hogy nagyobb legyen a kimenet.
2020. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Szerintem mindent leírtam a kérdésem alá 😉
2020. jún. 16. 15:47
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Jobb, ha magától hasad?
2020. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Ezen szerintem még nem kell gondolkodnod, ha jól sejtem olyan fiatal vagy, hogy nem is regisztrálhatnál az oldalra.
2020. jún. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem is a gàmetszèsre gondolsz, mikor a gàt izmait vàgjàk àt. Erre akkor van szüksèg, ha kisbaba szìvhangja kitolàs közben leesik, ami nagyon ritka. Sajnos a magyar kòrhazakban divatbòl vàgnak. Azt hiszik evvel a sùlyosabb gàtsèrülèst ès az inkontinenciàt meg tudjàk előzni, de ez nem igaz. A WHO szerint max. a hüvelyi szülèsek 5-10 %-ànàl elfogadhatò. Dàniàban 5% a gàtmetszesek arànya, màltan 89%. Magyarorszàgon a Szt Imre vagy a Szt Istvàn kòrhàzban a legritkàbb, van olyan kòrhàz ahol szinte mindenkit metszenek. Bàbakalàcs magànpraxis tavaly 5% -os gyakorisàggal alkalmazta, van olyan otthonszülős bàba, aki kb. 3000-ből 3x (2x leeső szìvhan miatt, egyszer elromlott a szìvhanghallgató). Tehàt előfordul az ilyesmi, gyakrabban, mint ahogy kène. A legtöbb ilyen eset bàntalmazàs. Èn szerencsère olyan orszàgban szültem, ahol nem akkora divat, egy horzsolàssal megúsztam.
2020. jún. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%
Hacsak nem hirtelen kell metszeni, akkor észre se veszed. Általában megvárják a fájást és közben végzik.Hidd el, ha szakad akkor sokkal rosszabbul jársz, fájdalom, vizelet és széklettartási, szexuális problémák stb.
2020. jún. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Olyan dokit kell keresni, aki támogatja a gátvédelmet és nem vág ész nélkül. Persze, akkor sem biztos, hogy el lehet kerülni, de legalább csak akkor vágnak, ha tényleg szükséges és nem rutinból. Valóban igaz, hogy sokszor tök fölöslegesen csinálják.

Nekem pl 4500 grammos babám született vágás nélkül. Picikét repedtem csak, de az sokkal-sokkal kisebb seb volt, mint egy vágás. Nem is fájt utána és gyorsan gyógyult.

2020. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szülni gátvédelemmel is. Hidd el, ha még erről sem hallottál, akkor még nagyon-nagyon sok minden van hátra, amin meg fogsz lepődni. Érdemes lenne elmenned egy szülésfelkészítőre, ott megtudhatod ezeket, és kérdezhetsz is. Én is akkor mentem először, amikor még csak terveztük a babát, szeretek felkészülni. Neked is ezt javaslom. Tájékozódj!
2020. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%
Annyira brutális a gátmetszés, hogy konkrétan mind a 2 babánál a zárójelentésből tudtam meg, hogy csináltak...
2020. jún. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
47%
Utolsò, jò hogy nem fàjt, de ha az engedélyed ès tudtod nèlkül vègeztek rajtad beavatkozàst, az szülèszeti erőszak. Azt gondolom nem ìrtàk rà a zàrójelentèsre, hogy indokoltan vàgtak-e.
2020. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!