Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE II vagy Robert Kórház?...

SOTE II vagy Robert Kórház? Nagy dilemmában vagyok.

Figyelt kérdés

Még csak most léptem a második trimeszterbe, Dr Vleskó Gábort javasolták nekem többen az elején, el is mentem hozzá a 8. héten. Azonban a legelején nagyon szerettem volna Dékány Ágnest választani, de akkor a koronavirus kellős közepén nem akartam nagyon tömegközlekedéssel utazgatni a rendelésére, a Madách 11-be gyalog is odaerek.


Azonban sok rosszat hallottam a SOTE II-ben dolgozó noverekrol es csecsemosokrol es en egy elég “elveszett” tipus vagyok, jol jon a segítség, a kedvesség főleg egy ilyen helyzetben (elso baba). Valószínű ha a SOTE-ban szülnek, akkor két agyas szobába mennek. Ami pozitívum benne, hogy nyilván van PIC ha ne adj Isten szükség lenne ra. Azonban nem tudom manapság mennyit szoktak kérni a szülesert, de a Robert kórházról pedig nagyon jókat hallottam, hogy nyugodt környezetet biztosítanak, apuka is ott lehet, kedvesek, vihetsz magaddal saját zenét, lehet félhomály, illóolaj stb illetve ha valami miatt császár kell, hogy legyen azt is tudjak vallani. Ennek nyilván van egy több, mint 500ezres vonzata (en kiegyeznek azzal is ha itt nem lenne választott orvosom) azonban nem tudom, mennyivel lenne “olcsóbb” a SOTE-ban szülni.


Illetve a masik kérdésem az lenne, ha esetleg tegyük fel, Dékány doktornőt választom a terhesgondozásra, akkor gondolom a SOTE-ban nyilván nem lehet a masik orvos a választottam, mert nem hozza jártam végül es akkor ügyeletes alapon gondolom, akihez kerülök majd. Nem tudom, ilyen esetben milyen “bánásmódban” részesülnek, ráadásul karácsony elott nem sokkalra vagyok kiírva.


Ugyanilyen esetben ha pl a Dr Vleskohoz megyek vissza, de ugy döntők, megis a Robertben szülők, nem problema, hogy nem ott praktizáló orvoshoz jártam? Illetve mennyivel szülés elott kell jeleznem, hogy ott szeretnek szülni?


Előre is köszönöm



2020. jún. 24. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:

SOTE-n ingyen is szülhetsz. Ha az ott dolgozó orvos felakarod fogadni, akkor általában rendelési díj*10-et szoktak a szülésért kérni.

Viszont nem értem. Ha a Róbertben akarsz szülni, miért nem oda jársz terhesgondozásra?

2020. jún. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszi a választ, lehet h nem voltam elég világos, de ahogy írtam, dilemmában vagyok. Tudom, h ha nincs fogadott orvosom akkor szulhetek a SOTEban kb hogy csak bemegyek amikor jönnek a fajasok es “lesz ami lesz alapon” (Azonban helyileg nem is tartozom oda mert nem a 8.-ik keruletben lakom)Ugyhogy sajnos nem is tudom, h mehetnek-e oda fogadott orvos híján. :(


Igazából en tapasztalatokra lennék kiváncsi, pl hogy ha megis meggondolom magam ev vége fele es a Robertben akarok szülni akkor mennyivel előre kell jeleznem illetve ha valaminek van tapasztalata a SOTEs szüléssel meg dolgozókkal kapcsolatban

2020. jún. 24. 09:19
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Nekem több barátnőm is szült a SOTE-n, megosztóak a vélemények. A szakmai résszel teljesen meg volt mindenki elégedve, bár vannak azért olyan protokollok, amik megkérdőjelezhetők, pl ha első szülésed lesz, akkor mindenképpen lesz gátmetszés, és nem is raknak be VIP szobába, hiába fizetnéd ki. És az a tapasztalatuk, hogy úgy általában a szülő nő az csak egy eszköz, egy beteg, akinek "majd én megmondom kismama, hogyan szülünk". A nővérek, orvosok nagy része leterhelt és emiatt nyilván fáradtak, ingerültebbek, feszültebbek, nem olyan kedves pátyolgatósak. Nyilván ha van fogadott orvosod és szülésznőd, akkor maga a szülésélmény lehet más, de az ellátás utána ugyanaz.


A Róbertben is szült néhány ismerősöm, én is ott fogok 1-2 héten belül, választott orvos nélkül ügyeletben, nekem sokkal szimpatikusabb a hozzáállásuk a szülő nőhöz, sokkal több beleszólást engednek magába a szülésbe, nem olyan vaskalaposak. Érezhető a különbség a magán és az állami kórház között felszerelésben, ellátásban (pl kaja-ügyben), és a dolgozók hozzáállásában is.


Mindkét oldalról hallani pozitív és negatív véleményeket is, érveket mellette és ellene is, neked kell eldöntened, hogy mik a számodra fontos szempontok, amik alapján döntesz. Javaslom egyébként belépni a kórházak Facebook-csoportjába (biztos van a SOTE-nak is, én is beléptem vagy 3 ilyen csoportba, amíg gondolkodtam, hogy pontosan hol szüljünk), csomó infót kapsz olyanoktól, akik ott szültek, véleményeket az orvosokról, szülésznőkről, csecsemősökről, ellátásról, mindenről.

2020. jún. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A SOTE szakmailag ok, ha problémás a terhesség vagy bármi gond van, nem kockaztatnék.

Tény, hogy ha veszhelyzet van, ott tudnak azonnal reagálni, illetve a baba is jó kezekben van.

Ugyanakkor a Róbert mellett van a Honvéd nem? Ott is van PIC, úgy emlékszem.


A SOTE-n ne várd, hogy maguktól segítsenek, rengetegen szülnek ott. Senki nem fog bemenni szülés után a szobába és mosolyva elmondani, megmutatni mit kell a babával kezdeni.

Én ha kérdeztem akkor viszont segítettek, de nem azonnal, mivel közben csináljak a saját dolgukat is (fürdetés, mérés, benn lévő baba vigyazasa, oltás, hallás vizsgálat)

Ha ezt nem tudod előre elfogad i, akkor remalom lesz az a pár nap.


Engem nem zavart ez, mert nem igényeltem figyelmet. A kaját is megettem, a fürdő undorító, attol én is kivoltam :D


Osszesegeben ha konfortosan akarod magad érezni, akkor Róbert. Ha biztonságban akarod magad tudni, akkor SOTE. Ha mindkettő, akkor szerintem olyan meg nincs Mo. - n:/

2020. jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 khniki ***** válasza:
A Róbertben szültem Áginál. Nyugodtan írj privátot, ha érdekel bármi ezzel kapcsolatban!
2020. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Sote 2-esen szültem. Csak erről tudok neked véleményr, tapasztalatot írni.

De sajnos nincs jó véleményem. Se a szülés se a csecsemős osztály kapcsán.

4-es válaszolóval teljesen egyetértek. Maximum ennyit várhatsz az intézménytől, ha odamész szülni.

Nekem fogadott orvosom volt, vele egyébként rendben volt minden, de a fogadott szülésznő sajnos egy kalap ... sem ért.

Még meg is jegyezte az egyik kérdésem kapcsán, hogy persze segít mindenben, kihangsúlyozva, hogy “ők csak miattam jöttek be”-szivem szerint orrba rugtam volna amugy. Gondoltam magamba, én is basszuskulcs..

De nem segített amikor pisilnem kellett, másik szülésznőt kellett megkérnem, közben másokat is szülesztett, nálam meg csak az oxitocint csepegtette néha néha, és pofàkat vágott hogy nem tágulok úgy ahogy (szerinte!) kellene..Férjemet faképnél hagyta mikor elvittek sürgősen műteni. Szegénykém azt se tudta hova menjen, pedig előtte meg ott igérgette hogy majd bejöhet a műtőbe ha mégis úgy alakul..előre szóltam neki hogy 2 ágyas szobába mennénk, de le se tojta. Ha nem vagyok elég szemfüles tuti nem kaptam volna. És még biztos sorolhatnám.

Amúgy az orvosomhoz végig magánba jártam, és mivel ő ajánlotta ezt a “csodás” nőt, benne is csalódtam.

A csecsemősök nem segitenek, de ha valamit nem tudsz akkor jól leszúrnak és nagyon bunkók. 3 éjszakát voltunk bent és 1 (!!!) kedves nővér volt.

Persze mindenkinek sok a dolga, rohangálnak mint pók a falon, fáradtak, leterheltek, keveset keresnek. Tudom én ezt, és nem is vártam volna olyan sokat..de ennél azért egy picit több emberséget, segítőkészséget. És ha utóbbira nincs is idő/energia, akkor legalább ne legyenek olyan irdatlan bunkók mindenkivel.

Na szóval..szomorú, de sajnos nekem ez a tapasztalatom.


Ès még csak azt se mondanám, hogy friss élmény és ezért vagyok pipa, 2 éves lassan a kisfiam és a mai napig emlékszem ezekre.


Bár második babánál már sokkal határozotabb lennék sok mindenben és biztosan ügyesebb is. Valószínűleg nem zavarna ennyire hogy mikyen elbánást vagy segitseget kapok/ nem kapok az intézménytől, ahol szülök. Ennek ellenére abban az egyben a mai napig biztos vagyok, ha még egy gyermeket vállalunk akkor ott biztosan nem szülnék még egyszer.


U.i.: vannak jó és nagyon kedves szülésznők is. 1-2 kifejezetten az, szóval etéren abszolút nem szabad általánositani azokat akik a sote 2-őn vannak, de tény hogy nekem sajnos nem sikerült olyat kifognom.

2020. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!