Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni 6 hetes kontroll:...

Szülés utáni 6 hetes kontroll: kellene vinnem valamit az orvosnak? Nem volt fogadott dokim.

Figyelt kérdés

Császárom volt, utána pár órával meg is keresett, hogy megnézze, hogy vagyok. Teljesen elégedett vagyok vele. Kellene adnom pénzt a dokinak? Kicsit hülyén érezném magam ha nem, de ha meg adnék akkor olyan mintha megvettem volna a gyerekemet.

Direkt nem akartam fogadni dokit, már csak azért se, mert velem ne azért legyenek kedvesek, mert a pénzt látják bennem aztán amúgy meg ha nem fogadnám akkor le se sz*rna, mert nem jövök neki semmivel.


2020. júl. 13. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ hova mész. Magánrendelésen kell adni ha csak sima ilyen körzetis hely akkor nem kell.
2020. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha sztk alapon mész kontrollra nem kell hiszen az sem biztos hogy az a doki lesz.
2020. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Nekem a nunimat kellett vinnem. Minden más a gépben volt (bocs, hogy alpári voltam, adta magát 😅)
2020. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Lehet nem is az az orvos lesz, nem kell semmit adni
2020. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ugyanoda megyek vissza ahol szültem és megadta a telefonszámát is, hogy hívjam majd a 6 hetes kontroll miatt.
2020. júl. 13. 12:28
 6/12 A kérdező kommentje:
3-as, azt nem fogom itthon hagyni én se. :D
2020. júl. 13. 12:28
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Hát akkor igen, valószínűleg számít rá, hogy esetleg kaphat valamit. A te döntésed, hogy adsz e valamit. Amúgy -bírom ezeket a dokikat, képesek még így is kellemetlen helyzetbe hozni egy anyukát, aki direkt nem akart fogadott dokira költeni. Ha a helyedben lennék, én adnék neki 10-20 ezer forintot, ha annyit megengedhetsz, csak mert én is így éreznék mint te.
2020. júl. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem adnèk neki. A munkàjàt vegezte, tb alapon. Ìgy, hogy kuncsorog, mègùgy se kapna egy fillèrt sem.
2020. júl. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

"Amúgy -bírom ezeket a dokikat, képesek még így is kellemetlen helyzetbe hozni egy anyukát, aki direkt nem akart fogadott dokira költeni."


"Ìgy, hogy kuncsorog"


Ez most komoly? Már kezdek hányni az emberektől. Képzeljétek el, nálunk alapvető szokás, hogy ha nálunk szült valaki ügyeletben, akkor hazaengedéskor is az az orvos nézi meg, meg sok esetben a 6 hetes kontrollra is hozzá megy vissza. Pusztán kedvességből, a fiatalok meg nyilván önellenőrzésből is.


De már pont az ilyen szánalom emberek miatt a gyermekágy felé sem merek menni megnézni azt, aki nálam szült, mert rögtön jön a szöveg, hogy biztos, csak pénzt akar az ember. Holott csak szimplán emberi gesztus, hogy megkérdezed a másiktól, hogy mi a f. van vele.


De persze ha az ember rá se néz a megszültre, az se jó, mert akkor biztos leszarja mivel nem kapott pénzt.


Hát komolyan az agyam eldobom. Nem lehet manapság semmivel se jót tenni, úgy is mindig az orvos lesz a f.


Kérdező: ha nem akarsz neki pénzt adni, akkor ne adjál és kész.

2020. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is az volt,hogy aki műtött hozzá mentem vissza kontrollra. És ő is bejött minden nap,hogy megkérdezze hogy vagyok. Ez kuncsorgás? Szerintem nem. Normál emberi gesztus. Én adtam hála pénzt,de nyilván nem lett volna muszáj.
2020. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!