Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rezidens végezte a császáromat...

Rezidens végezte a császáromat. Neki nem is lehet adni pénzt?

Figyelt kérdés
Nem fogadtam dokit, viszont elégedett vagyok azzal aki csinálta a császáromat. Utánanéztem mivel nem volt ismerős a neve és fiatalnak is tűnt és azt találtam róla, hogy rezidens. Viszont úgy tudom, hogy rezidens nem is fogadhat el pénzt. 🤔
2020. júl. 19. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

HIVATALOSAN a nem magándokinak sem lehetne adni pénzt.

De megoldás lehet, ha nem pénzt, hanem valami ajándékot adsz neki.

2020. júl. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Senki sem fogadhat el pénzt. A legjobb megoldás szerintem az ajándék. Egy rezidens rengeteget dolgozik, bármilyen ajándék, ami ezt segíti szerintem jó lehet.
2020. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Derjaderja ***** válasza:
0%

A rezidens is elfogadhat pénzt. Volt egy időben ez a Markusovszky-ösztöndíj nevű szerződés, abban alàírták, akik benne voltak, hogy nem fogadnak el pénzt, de az nem mindenki.

Amúgy nem tudom, hol láttad, hogy rezidens, èn 4 éve szakvizsgáztam, és a munkahelyem honlapján még rezidensnek írnak, mert nem frissíti senki.

Ajándék jó amúgy szerintem is.

2020. júl. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam neki egy tizest, mivel ügyeletben voltam, de végig jól bánt velem. Számomra ez volt a minimum, megérdemelte, akár elfogadhatja, akár nem.
2020. júl. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Pff.. hát hivatalosan senki nem fogadhat el, ahogy írják. Ez amit mondasz gondolom arról szól hogy a főnöke kiakad ha meglátja, mert magának akarja a pénzeket.. undorító. Én rezidenst kértem fel orvosomnak, de nyilván nem nagyközönség előtt adja át az ember a pénzt.
2020. júl. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. A hálapénz legális dolog. Lehet arról vitatkozni, hogy ez mennyire normális vagy sem, de attól még alapvetően az utólag, valóban hálaként adott pénz nem illegális.

2. Rezidens hivatalosan akkor nem fogadhat el pénzt, ha kapja a Markusovszky vagy a hiányszakma ösztöndíjat. Az más kérdés, hogy senki sem ellenőrzi.

2020. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Derjaderja ***** válasza:

A hiányszakma pótlék tudtommal nem zárja ki a hálapénzt.

Semmilyen adózatlan jövedelem nem törvényes.

Az utólag és önként adott hp kb olyan, mint a borravaló, vagy ha kihívod a szerelőt és nem ad számlát. Mindegyik törvénysértő.

2020. júl. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!