Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi volt számodra legnehezebb...

Mi volt számodra legnehezebb a szülés után, ha egy dolgot kellene kiemelned?

Figyelt kérdés
A kórházi napokra és a gyermekágyi időszakra gondolok.:)
2020. szept. 29. 13:48
A kérdező szavazást indított:
A szülés utáni fájdalom.
Lelkileg feldolgozni, hogy anya lettél.
Nehezen ment a szoptatás.
A kórházban töltött napok, kevés segítség az ápolóktól.
A testi változásokat elfogadni.
A babáról való gondoskodás.
A kimerültség.
A sok okoskodó családtag.(Ha volt ilyen)
Egyéb. -> Jöhet a komment.
83 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
A szoptatással járó szinte elviselhetetlen fájdalom és kimerültség holtversenyben.
2020. szept. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Csak azért nem a kórházban töltött napokat írtam,mert az ápolók rendesek voltak. De gyűlöltem bent rohadni. Így azt választottam, hogy lelkileg feldolgozni azt hogy anya lettem. Felért egy pofonnal, és meg kellett gyászoljam az addigi könnyű életem.
2020. szept. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

A kórházban töltött napok és a kimerültség. Csak azért a kimerültséget jelöltem be, mert ez volt az oka, hogy a kórházban is olyan piszok nehéz volt. Mert 3 nap alatt összesen 3 órát aludt részletekben. Itthon már többet tudtam pihenni. De ott bent, határozottan mélyponton voltam fáradtság terén.

Szorosan ehhez kapcsolódik, hogy lelkileg nehéz volt feldogozni a változást. Nem is azt, hogy anya lettem. Hanem a 24 órás készenlétet. Ami sokkal nehezebb annál, mint ahogy azt az ember előtte elképzeli

2020. szept. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

A kórházban töltött napok, de nem az ápolók, hanem a szobatársak miatt.

Az egyik sose ébredt fel a gyereke sírására, sokszor én keltem fel és adtam vissza a szájába a cumit vagy keltettem fel az anyját, hogy csináljon már valamit.

Egy másik szobatárs pedig folyton azt kérdezgette mennyit szopizott az én babám és folyamatosan az orrom alá dörgölte, hogy neki bezzeg rendesen van teje. Megváltás volt hazajönni.

2020. szept. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

A tudat, hogy az ikreim nem egészségesek. Az utógondozásokra és kivizsgálásokra való járkálás, az eredményektől való rettegés.


Minden más - a napi 2x2 óra alvás hónapokig, a gyermekgondozási dolgok dupla volta, a rokonok hülye tanácsai, a császár utáni kínzó fájdalmak és hetekig tartó vérzés, az idegességtől gyorsan elment tejtermelődés, a szégyenérzet, hogy nem szoptathatok, a testalkatom teljes változása, stb. - nevetségesen apró gond volt a fenti lelki fájdalomhoz és féltéshez képest.

Higgyétek el, ha egészség van, nem lehet nagy ok panaszra!


(végül egy éves korukra rendben voltak, hála Istennek)

2020. szept. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is a kórházi napok, de a szobatársam miatt, az ápolók szuperek voltak. Az egész pereputty folyton ott lógott nála, egyszer a csecsemős nővér szólt rá az apjára, hogy ne nézzen már engem, miközben próbáltuk jól mellre rakni a lányom. Ez még nem is zavart volna annyira, de a teljes hűtőt befoglalták vagy egy heti kajával (2 éjszakát voltunk bent), miközben amúgy a kórházi koszt meglepően jó volt, és közben okosodtak ott fennhangon, hogy majd otthon kap a gyerek köménymaglevest, mert biztos hasfájós, azért sír ennyit (amúgy gyanús, hogy csak éhes volt, mert a tápszertől furcsa módon megnyugodott, de biztos igazuk van).
2020. szept. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Komplikációk mindkét császár után.
2020. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

6: "a csecsemős nővér szólt rá az apjára, hogy ne nézzen már engem, miközben próbáltuk jól mellre rakni a lányom"


Ez komoly?? Én három szülészetet ismerek közelebbről, meg sem közelíthetik a kedves rokonok a gyerekágyas osztályt, pont ezért... Ott vannak a társalgók, ott lehet látogatót fogadni, nem a szobában, ahol 1-2-3 idegen anyuka fél kilógó mellel próbál szoptatni... nem semmi kórház lehet :(

2020. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy korábban írták: a szoptatással járó pokoli fájdalom.
2020. szept. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%
#8 az nem a kórház hibája, hogy a szobatársam nem volt rám tekintettel. Hozzám ha jött a férjem, akkor is inkább kimentem a társalgóba vele, pedig ő egyedül jött. Amúgy az volt a hivatalos álláspont, hogy egy látogató fél órát bent lehet a szobában, de minthogy ketten voltunk ott, ha megegyeztünk, hogy nem zavarnak egymás látogatói, a kórházi személyzetnek volt jobb dolga is, minthogy ezt számon tartsa és nem zavartak el senkit így. De amúgy felőlem bámulhatott volna akármeddig akárki, pont letojtam abban a helyzetben az egészet, őszintén jobban idegesített, hogy napi 4x kapott szuper kaják mellett betárazott a hűtőbe pörköltet meg tudomisénmit egy hétre előre, pedig 48 óra után már rugdostak is haza mindenkit. És persze így amit ő kapott kaja, az ment a kukába, mert sose volt éhes, amikor azt hozták, és ez a pazarlás őszintén nagyon bosszantott, de lehet, csak a lelkiállapotom miatt voltam erre ennyire érzékeny. De a csaj, meg a családja amúgy se voltak szimpik, szóval lehet csak kivetítem erre az egy apróságra az ellenszenvem. De az tény, hogy megváltás volt végre hazajönni és hármasban lenni, nyugalomban :)
2020. szept. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!