Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A 6 éves fiam a szülésről...

A 6 éves fiam a szülésről kérdez, ill. meséljem el hogyan született. Hogy is mondjam neki?

Figyelt kérdés
2020. okt. 2. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Peti, Ida és Picuri. Szerintem a legjobb és legrészletesebb gyerekkönyv a témában. Nekem is anno ezt olvastál fel, és a gyerekeimnek is ezt fogom.
2020. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
6 évesen már nem olyan kicsi mond el neki az igazságot.
2020. okt. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem kell túlbonyolítani elsőre.


Én azt mondtam a lányomnak, hogy kijöttél anyu puncusán. Döbbent csend, majd "azon nem férhettem ki", de bizony, a babacsontok rugalmasak és a puncus tágul szülésnél, majd visszaáll átlagos méretbe. "Fájt?" Nagyon, rettenetesen, de örültem neki, mert tudtam, hogy itt leszel te.


És itt ki is merült az egész, nem volt több kérdése.


Ismerős 7 éves azt tudja, hogy az angyalka varázsolja bele a babát a házas nénik pocakjába, és hogy ő császárral született. Eszébe nem jutott rákérdezni, mi az a császár, hol jönnek ki a babák, de szerintem azt is varázslatnak hiszi.

2020. okt. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A pocakodban megnőtt, mikor már nem fért el, bementél a kórházba, a doki segített neki kibújni azon a lyukon a lábad között/vágott egy lyukat a hasadon. Ennyi, ebben nincs semmi kínos, és neki se lesz így sokkoló. Én legalábbis így szoktam ennyi idősnek.
2020. okt. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én egyszerűen elmondtam, hogy a babák az anyjuk punciján bújnak ki. Annyit reagáltak, hogy "Aha", és mentek a dolgukra.

Miért nem lehet ezt így elmondani?

2020. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5 évesen tudtam

Meg hogy “odalenn” jön ki a gyerek


“Az nem lehet”

“De lehet”



Elfogadtam

Tényként kezeltem


Ennyi


A gyerekeknek ez nem kínos

2020. okt. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk van pisi lyuk, kaki lyuk és baba lyuk. Már a 4 évesem is tudta. Minden ott jön ki, ahol a helye van :)
2020. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Novemberben lesz 4 éves a lányom, 5 hónapos az öcsi. Ennek kapcsán kérdezte, hogy került oda, és hogyan fog kijönni onnan. Azt mondtam, hogy ha apa és anya szeretnének kisgyereket, akkor elkzd nőni anya hasában, amíg elég nagy nem lesz. Mindketten császárral születtek, így elmondtam, hogy a doktor bácsi vette ki őt is az öccsét is anya pocakjából, itt nyitotta ki és zárta le a sebet. Látta a heget, elfogadta. Neki elég volt ennyi infó. Az oviban is elmesélte és minden gyereknek elég volt a magyarázat.
2020. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
En is ennyit mondanék a fiamnak. Tudod neked kukid van, anyának puncija. A lányoknak azért van puncija mert ott jön ki a kisbaba.
2020. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
elóforul hogy nagyon érdeklödik a punci iranta fiugyerek?Anyukaként hogy kezelitek?
2020. okt. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!