Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mostanában miért nem indulnak...

Mostanában miért nem indulnak meg a szülések, miért kell indítani?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ismerősömnél, csoportokban, stb. az utóbbi években csak azt hallottam hogy túlhordják, nem akar megindulni magától. Érdekel van-e valakinek véleménye miért lehet ez.
2020. okt. 28. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kórházban, amit ismerek, protokoll szerint betöltött 41. héten indítanak, miközben teljesen normális és egészséges 42. hétig is kihordani egy terhességet (és ahogy tudom, ezt csak pár kórház várja meg). Szóval ezért.

Hogy miért indítanak 41. héten, még ha amúgy minden rendben is van? Gondolom félnek attól, hogy ha tovább várnak, komplikációk lesznek és ők lesznek aztán felelősségre vonva.

2020. okt. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Orvoskényelmi okból.
2020. okt. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Pontosan ahogy az első mondja. Hozzátéve, hogy en 40+3-ra szültem. És soha de soha nem hagynám, hogy 42. hetig bent hagyjak, mert így is kakis magzatvizet lélegzett be a gyerekem, inkubator, legzessegites, antibiotikum stb. Nem véletlen nem várnak. A halva szülések aranya növekszik a 40. hét után és senki nem akar egy pert a nyakába. Az en sztorimbol en is azt mondom, inkább indítsák. Leszarom, ha csaszar a vége de en meg egy ilyet biztos nem. Következő szulesemnél meg fogok beszélni egy jó kis indítást vagy császárt 40. betöltött heten mert en ezt soha többet újra. Meg az esélyét sem adom meg.

Úgyhogy várjon 42 hetet, akinek nincs jobb dolga en azt mondom. En nem kockáztatok.

2020. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Lényegében az van, amit a hármas ír, régen is sokan túlhordták a gyereket, csak akkor kivártak.


De a túlhordás sajnos növeli a komplikációk esélyét, főleg a magzatvíz szennyeződését.

2020. okt. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Egyszerűen türelmetlenek.
2020. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mármint kik türelmetlenek?
2020. okt. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Az amit hármas írt. Érdemes megnézni az újszülött halálozást és a komplikációk számát a terhességi hetek függvényében. A legalacsonyabb a 39-40. héten, onnantól emelkedni kezd újra. Senki nem fogja a működési engedélyét és megélhetését kockáztatni egy esetleges oxigénhiányos gyerek büntetőpere és életjáradéka miatt...
2020. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Minden ismerősöm aki 40 hét után szült (jelzem náluk sem magától indult be), mindnek belekakilt a baba a vízbe. Antibiotikummal kezdhették a kis életüket ezek a gyerekek. Engem 38-40 hét között indított az orvosom, (3x szültem) bevallom 1 kicsit sem bántam, már nagyon teher volt a vége. Babák is jól voltak így is elég nagy súllyal születtek, hátha még 2-3 hét múlva születtek volna meg.
2020. okt. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a 40. héten születtem, de az utolsó napokban már mindennap járt anyám ctg-re, hogy a magzatvizet figyeljék. Aztán egyik napról a magzatvíz kevés lett, szüléskor pedig a dokija műteni volt, éppen az utolsó pillanatban ért vissza, különben sanszos, hogy vagy nem élem túl vagy pedig oxigénhiánnyal születek. Így is kiderült, hogy magzatvizet ittam, tehát egy jó kis gyomormosással indítottam az életet. 😬


Engem a 41. héten császároztak, mert hiába próbáltak 2x is indítani, semmi nem történt. Nem bánom, hogy császár lett, inkább ez mint szülés közbeni komplikáció.

2020. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!