Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor szülhetek vajon?

Mikor szülhetek vajon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a problémám, hogy nem tudom hogyan számoljak, és így a végefelé 2 hét már sokat jelent :)

Szóval első ultrahangon 6 hetesen voltam, de semmit sem láttak. Két hét múlva mentem, mensi szerint 8 hetesen, ekkor volt 6 hétnek megfelelő méretek alapján. 12.heti genetikai ultrahangra is így mentem: méret alapján 13+0 voltam, de mensi szerint már 14+2. Így visszavették a terhességemet 2 héttel és március 07-ről március 16 lett a kiírt dátum.


Ma egy másik kórházba voltam kénytelen bemenni, itt pedig úgy kezeltek, mintha 40 hetes lennék. Azt mondták nekik nem számít a kiírás meg a korrigálás, csak menstruáció szerint számolnak. (U.m:05.29)



2021. márc. 2. 09:41
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és persze tudom, hogy úgyis akkor jön a kislányom, amikor szeretne, de első baba és persze, hogy agyal a lehetőségeken az ember :)

Én szeretném már kint tudni, de amíg jól érzi magát, addig nincs mit tenni :D Csak indítani ne kelljen...

2021. márc. 2. 09:45
 2/9 anonim ***** válasza:
Hasonló dilemmában vagyok. Mivel körzetileg nem ahhoz a kórházhoz tartozom, ahol a nőgyógyászom van, így hozzá csak magánrendelésen tudok menni, de a kötelezőket ott a magánban nem csinálják, így kénytelen vagyok a körzetemhez tartozó kórházban menni. A nőgyógyászom szerint ma vagyok pont 36 hetes. Akihez a körzeti besorolás miatt járok, ő először 2 héttel, másodszor 1 héttel és 5 nappal számolt kisebbnek, a védőnőm, pedig 1 héttel nagyobbnak. Szóval most gőzöm sincs, hány hetes vagyok valójában, bár a kiírt időponton nem változtattak, úgyhogy tartom magam a 36. héthez, de már én sem bánnám, ha kibújna a fiam, kész nyűg a terhesség vége :)
2021. márc. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én pedig pont végig magánba jártam, de ha nem ott szülsz, akkor az utolsó vizsgálatot + nst-ket a kórházban kell csináltatni :)
2021. márc. 2. 10:21
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos csak sima rendelő, szülésre nincs lehetőség, ezért kell járom a másikba, pedig ódzkodom tőle, mert ott mindenki elég flegmán viselkedik. Megértem, hogy nincs aranyéletük a kórházi dolgozóknak, főleg most a járvány miatt, de azért ne rajtam vezessék le a feszültséget
2021. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy mit számolnak, normál esetben 37.-42. hét között születik valamikor, ez azért elég nagy időtartam, nem kell izgulni.
2021. márc. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha az ultrahang es a menstruàciò szerinti kor ennyire eltèr, akkor az ultrahang alapjàn kell szàmolni. Ha nem korrigaljàk a kort, az indokolatlan szülesinditàsra adhat okot, ami nem biztonsagos.
2021. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, én is így gondolom abszolút, csak nem értem akkor a kórházban miért nem ezt veszik figyelembe. Márc.16 van a kiskönyvemben is, de szerintük korábban meglesz és indítják ha kell.


A korábban megleszt nem is értem, sem méhszájat, semmit nem vizsgáltak, csak nst volt.

35 hetesen full zárt voltam 3.8cm cervixszel. Persze ez 3 hét alatt változhatott, de hát akkor is...

2021. márc. 2. 17:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez ìgy nagy gond, mert betöltött 42. hètig nem kène piszkàljàk a babàt, ha jòl van. Masik kòrhàzba nem tudsz menni?
2021. márc. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem sajnos, magánklinikára max ahova eddig jártam, de nem akarok ott szülni, mert 1 milla sok azért, hogy ugyanolyan korlátozások vannak, mint máshol.


Más kórház meg nem lát el, ha nem oda tartozom :(

2021. márc. 2. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!