Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gáz ha csak ennyit adok az...

Gáz ha csak ennyit adok az orvosnak?

Figyelt kérdés

40-50ezer forintot szánunk a szülésre.

Barátnőm 7hónapja szült ők 140ezret fizettek a szülésért.

Ehez képes a miénk elég kevés sajnos,gáz lenne csak ennyit adni?



2021. márc. 22. 16:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
kérdező kicsit több infót legyszi. Ha ügyeletben szulsz ne adj semmit majd. Ha valamilyen módon meg van fogadva a doki akkor általában mondjak, de mivel már törvénytelen és vadásznak is rá majd, nem tudom ki és hol reszkiroz meg ilyet, hogy elfogadjon pénzt. Ha meg rendes számlás történet akkor nincs ilyen, hogy elég az 50. Akkor annyi, amennyi, de biztos, hogy nem 50 lesz. A SOTE oldalán már vannak kint fizetős lehetőségekről infók. Nem hogy nem 50 ezer hanem 600 (hatszáz) ezer a fizetős tarifa. Bár azt hiszem ez a csaszar szóval a természetes lehet, hogy olcsóbb.
2021. márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%

mi van???


drágám semmit nem kell adni neki !

dolgozik van munkaideje van fizetése


amúgy büntetik már és nem kockáztatnék pár tízezer miatt fél milla büntetést ...


én végig egy orvoshoz jártam de szülésre nem kértem fel mégis bejött és nem kapott semmit sem, az az ö döntése volt h bejön hozzám és ácsorog a sarokba mivel dolga nem volt :D

2021. márc. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
35%

Az a gáz, ha egy ilyen mértékű béremelés után még mindig feketén akarod tömni a zsebüket.

A kezemben volt a bértáblájuk: egyközépkorú, mondjuk 20 éve praktizáló orvos fizetése nettó 1 millió fölött van + kinevezések után havi 100.000./kinevezés + ügyeleti díjak.

Te keresel ennyit, hogy ilyen nagylelkűen adakozol?

Egyébként most már hivatalosan illegális is, és mindkét fél büntethető.

2021. márc. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
54%

13 talán ne sajnáljuk már tőlük. Ezt egy multis menedzser is megkeresi és a kettő meg mindig nincs pacsiban sehol... talán inkább most kezdik azt kapni, ami alap kellett volna hogy legyen már vagy 10 éve...

ettől függetlenül valóban emellett szégyen lenne fenntartani a hálapénz rendszert.

2021. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
61%

Most komolyan sajnálod tőlük? Egy 20 éve praktizáló orvos legalább 24+20, azaz 44 éves.

Én most keresek végre 5.5 év után, szakvizsgával 570 nettót. És igen, azt mondom, hogy végre ez egy olyan fizetés, amiért még is éri.

De ne felejtsük már el, hogy egy 2 évig 124 ezer forint volt a nettóm, egy évig ingyen ügyeltem, 1 évig pedig az ügyelettel, havi 240 óra munkával sem volt még a 200 nettó. Utána, 2 év után lett 180 a nettóm, úgyhogy azután kerestem ügyelettel, szintén havi 240 órával nettó 320-at.


Párom 36 évesen, mérnökként nettó 900 ezret keresett.


Szóval nem gondolom, hogy annyira sajnálni kellene az orvosoktól, hogy végre, 30 év után normális fizetést kapnak.

Nem értem miért akkora eretnekség, ha egy orvos, aki elvileg a társadalom egyik legfontosabb munkáját végzi, szép házban lakik, jó kocsija van és szép helyen nyaral. Ez lenne az alap, ahogy külföldön ez is az alap.

2021. márc. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
20%

Egyáltalán nem sajnálom. Velük dolgozom, szintén eü.-sként. Tényleg megérdemlik, nem erről van szó...

DE: láttam az évek alatt a kabzsiságot, a harácsolást is, hogy már semmi sem volt elég. Ennek kell végetvetni! Megkapták a pénzüket. Szerintem így már méltó. Nem kellene azt továbbra is fenntartani, amitől "bűzlött a hal".

Az orvosok évtizedekig adómentesen, feketén a fizetésük akár többszörösét vitték haza. Hatványozottan igaz ez a szülészekre. Ki teheti meg ezt ennyire nyíltan, és nyilvánvalóan, büntetlenül még?

Ezt a korszakot le kell zárni!

2021. márc. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
53%

Le, ezzel egyet értek. De mint látod, nem az orvosok lazadnak a legjobban, hanem a terhesek.

Az összes kollégám örül, hogy végre anélkül kereshet normálisan, hogy egész hónapban haptákba kellene állnia és az éjszaka közepén be kellene mennie szülést vezetni. Nem az orvosok írták petíciót, hanem a terhesek, akiknek nem felel meg az ügyelet, csak az xy doktor.


Egyébként ez az időszak most még az átmenet. Akik kost szűknek, azok meg az új törvény előtt estek teherbe, azóta járnak orvoshoz.

Egy rakás lelkiismeretes szülész azért megy be meg mindig, mert már x hónapja lebeszélték és nem akar az utolsó pillanatban kicseszni a terhesekkel.

Emellett azért gondolom azt sejti, hogy ha x hónapja ismeri és gondozza az adott terhest, akkor csak nem fogja beköpni, ha elfogadja a pénzt.

2021. márc. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
85%

17 meg lehetne amúgy csinálni az ügyeletes szulest is normálisan. Nyilván nem covid időben kellene ezt se piszkalgatni... de nyílt napokkal, ahol megismerhetik az orvosokat a kismamak meg a szulesznoket akikkel találkozhatnak, ahol pontos képet kapnak a protokollokrol pl hogy mikor lesz mindenképp csaszar/gatmetszes és mikor mérlegelhet meg az anyuka, ha “felülről” lenne támogatva hogy ne az adott orvoson múljon, akit kifog az ember, hogy lehet e vbac-ja vagy épp ellenkezőleg ne kényszerítsenek már bele senkit faros szulesbe (sajnos volt ilyen a mi korhazunkban, ezért elment a kismama Pestre, mert mondta, hogy ő biztosan nem szul faros gyereket, meg is ertem) meg úgy egyáltalán túl hosszú, elhúzódó szülésekbe se kényszerítsenek már bele senkit (pl engem 33 órás vajudassal, nonszensz és nem érdekel ha valaki ide ír, hogy ő 60-at vajudott), legyen már az embernek döntési joga a saját teste felett. És ez az amit a fogadott orvos megadott a kismamáknak. Pl csaszar, amikor nem “indokolt”, vbac de akar ha valaki arra vágyott faros természetes szules. Stb. stb. Szoval ha az ügyeletes szülések sem arról fognak szólni, hogy a who szerint nem szabad csaszarozni akkor hagyjuk kiverezni a kismamát, mint a disznót inkább (szinten en), hanem az embernek lesz beleszólása, akkor ok. De ne csodálkozzunk, hogy a kismamak ragaszkodnak ahhoz az emberhez, akit már ismernek és igen, lássuk be akinek eddig fizettek és ezért a pénzért cserébe voltak bizonyos elvárásai. Most meg bekerülsz teljesen kiszolgáltatottan valaki karjai köze aki lehet pont leszarja, te amúgy mit szeretnél. Pl en inkább gatmetszes parti vagyok, nem akartam repedni, de ha valaki repedni akar 🤷🏼‍♀️ Vagy a már fent említett példák vbac stb. Vagy épp egy csaszar után semmikepp nem akar vbac-ot. Ezeket egy fogadott orvossal mind előre lebeszelted és nyugodtan mentél szülni. Most meg lehet stresszelni, Jajj mi lesz. Hagynak e szenvedni, felvagnak e ha nem akarom, belekenyszeritenek e egy hüvelyi szulesbe, ha nem akarom stb.

Szoval ezeket is úgy tudom elképzelni fogadott orvos nélkül, hogy meg legyen teremtve a feltetele annak, hogy előre le legyenek ezek beszélve és figyelembe vegyék az anya akaratát.

2021. márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!