Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a hüvelyt összevar...

Jessy2 kérdése:

Szülés után a hüvelyt összevarják, hogy ne legyen tág?

Figyelt kérdés
Mivel még nem szültem ezért nem ismerem ki magam a témában. Viszont érdekelne, hogy ha most eléggé szűk vagyok a szülés ezt mennyire fogja befolyásolni? Szülésnél ez valószínűleg tágul, ugye ha természetes szülés, de az utána magától visszaszűkül, a kórházban összevarják vagy ezt külön plasztikai sebésszel kell megcsináltatni? A kérdés teljesen komoly, szóval várom az anyukák válaszát. Köszönöm 24L

2021. máj. 30. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Az esetek legnagyobb többségében visszamegy magától vagy gátmetszés után még szűkebbre is szabják, ahhoz, hogy ez ne történjen meg elég horror sérülést kell elszenvedni (ami nagyon ritka), és sok esetben intimtornával ezen is lehet segíteni, csak nagyon kevesen vannak akik korrekcióra szorulnak. Nekem speciel a férjem szerint még szűkebb is lett mint új korában pedig nem varrtak egyáltalán hogy esetleg szűkebbre stoppoljon az orvos, magatól ment így vissza.
2021. máj. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Igen, visszaszûkül, ha pedig olyan mélyen reped befelé, vagy egyéb sérülés keletkezik, azt plasztikai sebész mûti tb alapon.
2021. máj. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
9%
Na ez a kérdés engem is érdekelne, mert nem szeretnék majd szülés után harangozni az asszonyban!
2021. máj. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%
Na hát szülésnél vagy szakadsz vagy vágnak. A szülés után mindig össze varják ( szűkre ) kivéve nyilván ha császár
2021. máj. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
... vagy gátvédelem 4.
2021. máj. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%
Lehet kerni hogy ne varrjanak ossze(?)
2021. máj. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Ideàlis esetben nem kell semmit összevarrni. Ha nagyot szakadt az anya, vagy gàtmetszèst csinàtak, azt össze kell varrni. Mini szakadàsbòl van amit nem kell varrni, vagy vàlaszthatò, hogy varrjàk-e.

A hüvely rugalmassàga többek közt a következő tènyezőktől függ szülès utàn:

-genetika

-intimtorna

-sikeres gàtvèdelem

-túlsúly

-kitolàs időtartama

-mekkora gyereket szült

-siettettèk-e a kitolast (oxy, vagy hasbakönyöklès)

-megerőltette-e magàt az anya a gyermekàgy alatt.

Van akinek feszesebb lesz a hüvelye, mint szülès előtt, van aki nagyon kitàgul/ hüvelysèrve lesz. Előre nem lehet tudni kive mi lesz.

2021. máj. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Azt ugye értitek, hogy varrásnál a bejáratnál varrnak, amit ha szűkre csinálnak kb ellehetetleniti a fajdalommentes behatolást ellenben a huvelyben nem befolyásol semmit?
2021. máj. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Idealis esetben max 2 oltes ha megis lesz egy kis repedes, vagy vagjak a gatat

De a legjobb a gatvedelem mert akkor nincs szakadas vagas.


A huvely rugalmas alapban is az hiszen szex utan is visszaszukul. Es a behatolasra kitagul.

A szules extra kitagulas de utana ugyan ugy helyre tud allni az eredeti allapotara. Igaz h sokkal tobb ido de rendben lesz. Ha segiteni akarod akkor intimtornazz mar szules/terhesseg elott. Esajd a gyerekagy alatt is folytathatod. Ez sokat segit h rugalmas feszes maradjon a huvely.


Ha olyan varatlan dolog lenne szles alatt h vegigreped a hivelyed vagy csak bereped azt a szules utan rendbe teszik de ott sokkal hosszabb a regeneralodasi idoszak. Sokkal nagyobb az eselye h a kov szulesnel ismet repedsz. Es annak is h a szex mar nem lesz olyan jo mint elotte.


Ha szukebre varnak (ferjoltes) az egy szakmaitlan! Felesleges regen magy divat volt. Lehet h a ferjnek jobb h szukebb az asszony. De a nonek fajdalmas lehet a behatolasos szex. Mert a vagas/szukebre varras miatt nem tud normalisan tagulni. A kovetkezo szulesnel nagyobbat kell vagni. Macerasabb a szules is.


Sajat tapasztalat.

47 vagyok. Intimtornazok mar ezer eve. 3 szules utan is (1x volt gaetszes) pont megfeleloen vagyok szuk a parom szerint. 🙂

2021. máj. 31. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Gátmetszés után varrtak. Semmi sem változott, talán még intenzívebben élem meg az együttléteket. Tartottam a dologtól, de minden rendben :)
2021. máj. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!