Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van értelme aggódni egy ilyen...

Van értelme aggódni egy ilyen dolgon?

Figyelt kérdés

A sors úgy hozta ,hogy megismertem egy férfit akinek az előző kapcsolatából gyermeke született.

Nem volt tervezett gyermek és a 4. hónapban egy nőgyógyászati vizsgálaton derült ki ,hogy a párja terhes. Pedig gyógyszert szedett és rendszeresen menstruált. Sajnos mielőtt kiderült volna ,hogy jön a gyerek a párom és az akkori barátnője is szakítani akart a másikkal, nem működött a kapcsolatuk. Emiatt kicsit furcsa volt a helyzet ,hogy jön egy gyermek. A gyermek miatt viszont megpróbálták hát ha helyre tudják hozni a kapcsolatukat. Sajnos ez csak pár hónapig tartott, azóta külön neveli az édesanyja a gyermeket az első szülinapját sem ünnepelték már együtt.

A kislányával nagyon jó a kapcsolatom, a párom is nagyon jó apuka, iszonyatosan családcentrikus. Az exe sem tesz nekünk soha keresztbe, igazából nem foglalkozik a párommal, csak és kizárólag a gyerekkel kapcsolatos dolgokat beszélik meg. Úgy érzem a páromba megtaláltam a férfit, a társat és egy jó apukát, nagyon jól kijövük egymással és nagyon sok mindent megtesz értem/értünk is.

A kérdésem amiért kiírom ide nektek az amiatt van ,hogy bár mondhatom minden tökéletes köztünk néha eltöprengek azon ,hogy vajon évek múlva ha eljutunk a családalapításig a párom fogja-e izgatottan és lelkesedéssel várni a közös gyermekünket aki nekem az első lesz neki viszont nem? A párom és családja elmondása alapján sajnos nem tudták úgy megélni ezeket a pillanatokat a volt barátnőjével, nem az az igazi boldog család voltak hiszen egyikőjük se szerette már úgy a másikat. Néha kicsit rossz belegondolni ,hogy a párom már átelte pl. mással a szülést, az apává válást és nem én adom ezt meg neki. Viszont tudom jól ,hogy nekik nem volt választásuk a gyerekkel kapcsolatban. Szerintetek is felesleges az aggodalmam és úgyis minden várandosság, szülés más főleg akkor hogyha mindkét fél szereti a másikat, és szerelmesek egymásba? Volt már ,hogy felhoztam ezt az aggodalmamat a páromnak aki nagyon jól kezelte ezt, és megnyugtatott ,hogy teljesen feleseges az aggodalmam. Azt mondta sajnos ő nem élt meg sokat sem a terhességből sem pedig a közös gyereknevelésből. Úgy érzi velem esélyt kapott egy igazi családra az előző gyermekét is beleszámítva.


Lányok Ti a helyembe elhesegetnétek ezeket a néhai rossz gondolatokat? Hiszen mindenkinek van múltja tudom.. És azt is ,hogy az ő esetük más mint amikor tervezett a gyermek és boldog szerelmes párról van szó. Sajnos nekik a sors ezt a lapot dobta. Csak nőként néha kicsit rossz belegondolni ,hogy ezeket a csodás dolgokat mint a gyermek születése Ő már átélte előttem egy másik nővel.


Köszönöm előre is a válaszotokat, meglátásotokat. :)



#gyerek #szülés #átélte
2021. jún. 2. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azert egész más amellett a nő mellett végig élni a babavátást akibe szerelmes vagy, várni azt aki a szerelmed hoz világra.. Aki kettőtökből van..


Nagyon korai hogy egyáltalán ilyen gondolatokkal mérgezd magad.. Minek? :)

Ne rontsd el ezzel a mindennapjaitokat.. Hogy aztán még jobban elő jöjjön ha már ott tartotok, hormonok stb miatt hibáztasd párod olyanert amiről nem tehet.


Ha igy, jó apuka, akkor szerinted ha akarja és várja a picurt milyen lesz? :)

2021. jún. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Ne aggódj emiatt. Az én férjem például eleve nem olyan romantikus alkat. Mikor itt volt a védőnő és meghallgathatta a szívhangot, udvariasságból odajött, de utána mondta kettesben, hogy annyira azért nem volt érdekes neki (direkt rákérdeztem, sejtettem, hogy így érez, mert ő tényleg ilyen alkat). Valószínűleg a születendő fiunkkal is csak akkor fog tudni valami számára is értelmeset kezdeni, mikor már 1-2 éves lesz (attól még pelenkázni stb. tud és remélem fog, csak nem számítok rá, hogy órákat gügyögjön a babával). De szerintem nincs ezzel semmi baj, ettől még engem teljesen jól tud támogatni.
2021. jún. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem feleslegesen aggódsz ezen. Nálatok szerintem mindent összevetve, talán még jobb helyzetben is van a második gyerek, hisz a férjed kezdettől részt vehet mindenben. Szerintem dicséretes, hogy így is tisztességesen nevelik az első gyereket, de gondolom ő csak elfogadta ezt a tényállást, nem volt ideje se lehetősége beleélni magát. Egy neki második, neked első gyerekkel erre nagyobb esélye van. Úgyhogy szerintem ne izgulj.
2021. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ezen aggódtam. 😊

Nem kellett volna. 😊

Ne aggódj, bád tudom hiába irom, nekem is hiába mondták. 😉🤗

2021. jún. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez egy nagy hülyeség, ismerek több embert aki a második házasságából is gyereket vállalt és egyik sem mondta, hogy, ilyeneken gondolkodna. Vagy szerinted ha egy párnak több gyereke van a második, pláne a harmadik gyerek érkezése már teljesen unalmas és nem is érdekli őket?
2021. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!