Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális az ha a szülést...

Normális az ha a szülést undorítónak tartom?

Figyelt kérdés
26 éves lány vagyok, együtt élek a párommal, 4-5 év múlva szeretnénk gyereket. Jelenleg nincs tervben, de megnéztem interneten egy videót a szülésről, nagyon rosszul lettem, csináltak gátmetszést is, tudom elméletben szép, de ahogy ömlik a vér, jön ki a baba, vágnak varrnak fuhh.. Rosszul lettem. Anyum mindig azt mondta egyszer ha gyereket akarok szüljek császárral, de arról is láttam videót, durva ahogy szétnyitják a nőnek a hasát. Egyébként a fájdalmat elég jól bírom a látvány borzaszt el mindig.

2021. jún. 3. 14:01
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
93%
Hidd el ott nagyobb bajod is lesz mint, hogy a látvánnyal foglalkozz. Ha meg végzel utána meg úgy se azzal fogsz törődni mi van körülötted, hanem a picurral.
2021. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Egyébként tiniként is féltem a szüléstől, nagyon sok nő, meg ismerősöm mondta szörnyű fájdalmakat élt át, párom anyja őszintén vallott arról hogy alul teljesen tönkrement, borzasztó volt, vizelettartási gonjai vannak... Én természetesen tuti nem tudnék megszülni egy gyermeket, vagy pánikrohamot kapnék, felmenne a pulzusom, elájulnék.. Stb. Korábban voltak mentális betegségeim is(szorongás, pánikroham, magas pulzus), lehet emiatt nem is engednék azt hogy természetesen szüljek.
2021. jún. 3. 14:13
 3/46 anonim ***** válasza:
92%
A sajátodat nem fogod kívülről látni :) Én szültem kettőt, de zéró késztetést érzek arra, hogy megnézzek egy ilyen videót, terhesen meg szándékosan nem tettem.
2021. jún. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
76%
Te ezt nem fogod látni. Anyud meg nem normális. A császár nem könnyebb semmivel, csak utána fáj. De akár hetekig. Mind a kettőnek megvan a maga rossz része, fájdalma. Egyik sem jobb vagy könnyebb a másiknál
2021. jún. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem bírod ki a szülést mert pánik rohamot kapnál, mit fogsz csinálni ha baleset éri a gyereket? Ki fog rajta segíteni ha akkor egyedül vagy vele?
2021. jún. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem könnyebb a császár, de jobban fel tudnék rá készülni, nincs az hogy beszorul "oda"a gyerek, fogóval meg vákummal szedik ki, szanaszét vágnak alul, aranyér, lehet 30 vagy 40 órát vajúdok, nincs idő beadni az EDA-t... Stb
2021. jún. 3. 14:16
 7/46 A kérdező kommentje:
Azért írtam hogy később szeretnék gyereket, mert felakarok készülni. Egy gyermek hatalmas felelősség tudom, tudom azt is baleset érheti, be kell iskolázni, ott kell legyek vele 0-24, jelenleg úgy érezzük korai még nekünk. Tudom nem csak megszülni kell a gyermeket, de el nem tudom mondani mennyire rettegek a szüléstől.
2021. jún. 3. 14:20
 8/46 anonim ***** válasza:
87%

Minek nézel ilyet? 2 gyerekem van, de még csak rajzolva sem akarok ilyet látni! Szerencsére a sajátjaimból sem láttam semmit! Anélkül is tudom, hogy undorító, semmi szép nincs benne! Tiszta horror az egész

(és tényleg rohadtul fáj!)

2021. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
58%

Elmondom, császarral szültem az elsőt. Aranyerem lett így is. Emellett a hasam 10cm-n szétvágták, elfertőződött, 2 hónapig naponta (!) Jártam kezeltetni mire meggyógyult. A 2 hónap maga volt a pokol. A saját gyerekem nem bírtam el, felülni nem tudtam egyedül...


A másodikat természetesen szültem. Igaz gatmetszéssel, 4varrattal. Masnap szaladgáltam a korteremben.

Császar esetén is hagynak vajudni, szóval ez sem helytálló kijelentés.


De ha így gondolsz rá, mindenkinek jobb, ha nem vállasz gyereket...

2021. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
88%

Hát ez elég lutri


Császár sem egy leanyalom, szóval az, hogy neked milyen szüleselmenyed lesz nagyon összetett


Függ tőled (hozzaallas, felekszules), szakmai hatter:orvosok, szülésznő és bizonyos nem várt események a babánál, vagy más egészségügyi kockázat akár terhesség közben.


Ezt előre nem lehet megjósolni.


Amit én tudok mondani, hogy én is féltem, eleve sosem voltam előtte kórházban, semmiyleb orvosi beavatkozásom nem volt.

De a szülés azért egy elég más "állapot", egyszerűen elfogott engem is egy érzés, jönnek az ösztönök.

Én nem láttam személy szerint semmit, illetve a gát metszés, varrás sem fájt.


Ja és engem is riogatott tiniként anyum (mikro szültem már nem élt), hogy mennyire fáj a szülés és a gatmetszes, de végül nekem jó élmény lett

2021. jún. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!