Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni első nap már...

Szülés utáni első nap már otthon kinek hogy telt? :)

Figyelt kérdés

Sziasztok

Első babámat várom, jelenleg 33 hetes vagyok.

Mostanában sokat gondolkodom azon milyen lesz haza jönni a kisfiammal.

A párommal is sokszor elképzeljük milyen is lesz már hárman, hogyan is fog telni az első 1-2napunk?!

Elképzelem ahogy haza jövünk, a baba nagyjából végig alszik, én lezuhanyzom, elpakolom a kórházi holmikat, elindítok egy mosást stb

Ez mennyire reális "elképzelés"?

Aki megosztaná szívesen olvasnám kinek hogy telt a kórház utáni első nap?

Nyűgös volt e baba? Volt e idő pihenésre? Volt aki igényelte még a fekvést, vagy volt aki úgy folytatta a minden napjait mintha nem is szült volna stb?!

Köszönöm a válaszokat előre is 😊


2021. jún. 8. 13:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%

Császárom volt, anyukám jött segíteni pár napig. Őszintén??? Annyira kimerült voltam hogy nem emlékszem az első napokra... De még az első hónapra se 😁😁

Az nem biztos h csak aludni fog, bár legyen szerencséd. :)

2021. jún. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
Pénteken szültem és csütörtökön mehetünk haza a picinek volt pár értéke amit meg kellett várni hogy jó legyen. Nekem elég volt az a fekvés a korházban itthon már jól voltam. A legjobban azt vártam hogy végre a saját ágyamban aludhassak. A fiam nem volt akkor még sírós evett aludt. Igy mindent csináltam itthon amit előtte is.
2021. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanugy telt mint előtte.

Ő aludt, evett, vagy csak elvolt a kiágyában, én ugyanúgy tettem vettem.

Főztem, pakoltam.

2021. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%

Az elsővel nagyon kis idilli volt az első pár nap. A lányom aludt és evett, végre éjszaka is nyugodtabb volt, nem zavarták a fények, többi baba, stb. December közepén született, így én a hazajövetel másnapján sütöttem a szokásos 2 kg mézeskalácsomat, egy hétre rá a bejglit az egész családnak. Kb 2 óránként szopizott, sokat bújtunk hármasban. Idilli volt. 😊


A kicsiknél nem volt lehetőség a túl nagy romantikára, igazából ahogy hazajöttünk, folytatódott az élet. Hála Istennek, a férjem az első 3 hétben mind a 4 gyerekkel itthon tudott lenni, így volt alkalmunk rendesen összeszokni és segített a háztartással meg a nagyokkal rengeteget, amíg kialakult a szoptatásban némi rendszer. 😊

2021. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ezen felesleges gondolkodni, ki tudja azt mi lesz az első otthoni napon. Én se tudtam, hogy annyira lebetegszem, hogy fel se tudok kelni, férjem látja el a babát, nem tudok szoptatni, aztán pár nap múlva visszakerültünk egy másik kórházba, mert fertözése lett a lányomnak. Ezeket mind nem tudtam 33 hetesen. Lesz, ami lesz, jó szülést neked és jobb gyermekágyat, mint nekünk volt!
2021. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%
Lányom evett, aludt, én nagyon kimerült voltam, császárom is fájt. Közben folyamatosan zavartam el a mindenáron látogatni akaró rokonokat, valahogy senki nem értette meg, hogy most még hagyjanak minket békén. Nyűgös voltam, belázasodtam, aludni akartam en is. Mosni, főzni, elpakolni pedig volt még idő bőven, kb 3 hetesen kezdett el többet ébren lenni. Férj segített sokat, itthon maradt velünk 2 hetet.
2021. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk a kicsi besárgult, a tejem meg még nem indult meg, de a lelkünkre kötötték, hogy 30 ml-t egyen meg egy étkezésre, nehogy visszakerüljön a sárgaság miatt. Szóval ahogy hazaértünk dél körül, a férjem rohant is a tápszerért, sterilizálta a cumisüveget, készítette a tápszert, addig a kisbaba aludt a pólyában. Én nem sokat pihentem a kórházban, hulla voltam. 3-kor jöttek anyukámék látogatni, 4-kor anyósomék. Őszintén szólva én nagyon vártam őket, mert rossz volt, hogy a covid miatt nem lehetett látogatni. Csak kicsit maradtak, egyáltalán nem volt teher. Még este a barátokkal is videochateltünk, olyan békésen aludt a kisbaba. Aztán persze éjjel ébren volt, de ez már másik történet :D. Akkor nehéznek éltem meg, első baba, nagyon aggódtunk. Visszagondolva pedig annyira jó emlék...élvezzétek ki minden percét, akkor is, ha fárasztó. Csináljatok sok-sok képet és videót, jó lesz visszanézni :)
2021. jún. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%
Előző vagyok, szerintem első nap pihenjetek, legyetek hármasban. A mosás, elpakolás megvár másnap is, amíg alszik a baba :)
2021. jún. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk elég rázós volt az első nap otthon. Vasárnap engedtek haza, a kedves csecsemősök azt mondták mivel ma már hazamegyünk, nem adnak tápszert a kicsinek (igaz csak délutánra kaptam meg a papírjaimat az induláshoz), úgyhogy elkeseredetten próbáltam magamból minél több tejet kipréselni, de így is éhes maradt, nem tudott aludni és kb végig sírt aznap. Vasárnap lévén el kellett bumliznunk az ügyeletes patikába kiváltani a tápszert és mire végre elkészítettem neki, már mind ki voltunk teljesen. Utána aludt egy kicsit, de gondolom neki is rossz volt ez a nap és nagyon zaklatottan aludt, este se sikerült olyan könnyen elaltatnom, mint a kórházban. A következő napok már nyugisabbak voltak, de ő sose lett eszik-alszik baba, most 20 hónapos és most kezd picit jobban aludni.
2021. jún. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
73%
Császáros voltam. Anyós jött segíteni pár napra megmutatni mindent a babával és ő főzött. Amúgy takarítottam első napról kezdve, mert akkora kupit csinált, hogy azt el nem tudom mondani.
2021. jún. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!