Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudják, hogy fekszik a...

Honnan tudják, hogy fekszik a baba?

Figyelt kérdés

Van már egy fiam. Vele 32hetesen voltam utoljára ultrahangon, nálunk nincs több, csak probléma esetén. Ott még felfele volt a feje (nem tudom hogy mondják szakszóval). Mikor szülésre került a sor, csak azért ultrahangoztak meg, mert magzatvíz szivárgással mentem be, rámnéztek. Akkor mar a feje volt alul, simán, problema mentesen szültem.


De most aggódom. Ismét terhes vagyok, 24.hét, igaz még messze a vége. Most még felfele van a feje, tudom addig még sok idő, befordulhat.

Most 30hetesen lesz az utolsó uh-m. Ha akkor még nem lesz befordulva. És eljön a szülés ideje, honnan fogom/fogják tudni, hogy helyezkedik?

Akiktől kérdeztem eddig, szülésnél már senkinek nem csináltak ultrahangot. És ha nem fordul be? Akkor császár?


2021. jún. 9. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
9%

Általában a 34. hétig szoktak befordulni a babák, úgyhogy még van minimum 10 heted.

Te hol élsz amúgy, hogy nem néznek UH-n és ilyeneken kell paráznod? Magyarországon a 30. hét után még legalább 2 ultrahang van, egy genetikai és egy fluometria, akinél indokolt pedig többre is sort kerítenek. Ha nem fordul be is meg lehet szülni természetes úton, de sok helyen ez élből császár. Nyugodj meg, van még bőven ideje a babádnak befordulni! :)

2021. jún. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Terhesgondozasra Velencére jarok. Eddig a megállapítason kívül nem nézett uh-al, csak a leleteimet megnézte amit addig kaptam és ennyi.

Erre a 3 kötelező uh-ra pedig Székesfehérvárra.

Fiammal is 3db ultrahangom volt összesen (12, 18,32héten) a megallapítason kívül. Illetve mint írtam, szülés elött egy, de azt is én könyörögtem ki (itthon szivargott már reggel a magzatvíz, bementem, ott meg meg sem vizsgáltak, csak kijelentették, biztos bepisiltem, vagy bővebb folyásom volt. Rám sem néztek egész nap, az esti ügyeletes doki nézett csak meg, egyből indította a szülést kevés magzatvíz miatt).


Most, ha nem lesz ilyen problémám, valószínű a 30hetes lesz az utolsó uh-m.


Azon nem aggódok, hogy még nincs befordulva, hosz írtó sok idő van addig. Csak azon, ha mégsem fordulna be, honnan fogják ezt akkor ott tudni.


(Csak akkor van több uh, ha magandokihoz jár az ember)

2021. jún. 9. 10:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy szülésznő, főleg,ha tapasztalt, két perc alatt kitapintja hogy hol van a fej, milyen irányban van. Nekem mindig oda is tette a kezemet hogy én is érezzem mi hol van. Az enyém a 34. Héten fordult be és 36. Héten ékelődött be
2021. jún. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Ahol én szültem, a 37. héten is volt uh. És amikor szülni mentem be, előtte is csináltak uh-t.
2021. jún. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt még a 37.héten uh. Szerintem te is kérheted :)
2021. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire izgulsz fizess magánba egy uh t
2021. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

3!

Köszönöm a válaszod, hasznos volt :)


Mint irtam, ezek itt a kötelező uh-k, ha fejenállok sem csinálnak többet... max magándoki, az meg nem opció.

A terhesgondozason uh sincs, csak benn a kórházban, ahol a genetikait csinálják. Ott pedig ez a 3 alkalom van

2021. jún. 9. 14:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kitapintják érzi a doki, hogy mi van ott láb vagy fej,ők ezt csinálják naponta többször, régen uh sem volt még is tudták ki hogy fekszik.
2021. jún. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
NST-én a szívhang is tök máshol van ha fejvégű és máshol ha faros.
2021. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!