Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nehezen megélt terhesség/szülé...

Nehezen megélt terhesség/szülés mennyire volt hatással további gyermekvállalásotokra?

Figyelt kérdés
A lányom 2 éves, gondolkozunk kistesón, de elég nehéz volt az egész terhesség és szülés folyamata. A java részét már elfelejtettem, de ahogy egyre közeledik az idő, hogy esetleg újra babáznánk, egyre sűrűbben jön rám a pánik, hogy milyen rossz is volt ez az egész, nem akarom újra átélni. Ez ellen szeretnék tenni valamit, hogy ha újra terhes lennék, ne ártsak magunknak feleslegesen ezekkel a pánikokkal. Magamban próbálom helyre tenni, de jelenleg "egyedül kevés vagyok". Akinek volt hasonló problémája, mesélne a tapasztalatairól, vagy adna pár tanácsot, egy kis motivációt, hogy hogy sikerült leküzdeni ezeket az álagnál negatívabb élmények okozta félelmeket?

2021. jún. 22. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Egyik barátnőmnek pont emiatt nem lett több gyereke. Azt mondta, hogy kizárt, hogy újra végig csinálja.
2021. jún. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

A várandósságot én imádtam, de az első szülésem traumatikus volt. Szülészeti erőszak, siettetés, indítás, majd mikor nagy nehezen beindult a buli, az éjszakás szülésznő elküldött a francba, hogy biztos csak megjátszom és nem is vajúdok. Naiv voltam, gondoltam, tapasztalatból beszél, így maradtam a szobámban. Reggel úgy találtak meg, hogy majdnem ottmaradtunk mindketten, 10 perccel később kint is volt a gyerek, életmentő császárral született. És volt képe azt mondani, hogy én nem szóltam, hogy beindultak a kontrakciók…


Ezek után bennem nem az csapódott le, hogy soha többé, sokkal inkább, hogy oké, most már tudom, milyen, ha hülye vagyok és sodródok, mit nem szabad engedni, szóval gyorsan kezdjük elölről.


13 hónappal később egy csodaszép vbac szüléssel érkezett meg közénk a második gyerkőc. Innentől pedig gyakorlatilag függője lettem a szülésnek, most már az a gond, hogy túl sok gyerekre vágyom. 😄

2021. jún. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

2év 2 hós a fiam.

A terhességemre szinte nem is emlékszem, végig dolgoztam, egy álom volt.

A szülés viszont trauma. Akkor nagyon durván annak éltem meg.

Kapásbol az, hogy szivargott a magzatvíz, reggel úgy mentem be. Konkrétan manuálisan megvizsgáltak, majd hülyének néztek, és betettek egy korterembe egyedül gépekre kötve, meg sem mozdulhattam, nem ehettem, pisilni sem mehettem ki egész nap. Rám se néztek kb.

Este aki jött doki, ő volt hajlandó megultrahangozni, egyből indította a szülést, mert vészesen kevés volt a magzatvíz.

Egyből oxitocint nyomattak, kézzel tágítottak, ugy nyomták ki belőlem a gyereket.

Én konkrétan könyörögtem a császárért, az életemért kb. De az volt a válasz, hogy jobb ez így mindenkinek, csak kicsit gyorsítani kell a folyamaton a baba miatt.


1 év telt el, mire normálisan tudtam gondolni a szülésre, belefogtunk újra. Ám azt a babát elvesztettük. A missed ab műtét a szülésem is felülmúlta. Olyan megalázásban, amiben ott vettem részt nem sokan mondhatják el magukról, hogy átélték.

De végül 3.szor is belevágtunk. Most 25hetes terhes vagyok. De egy pokol ez a terhesség. Ami lehet az minden előjött. Vérzés, fájdalom, rosszullétek... minden.

Mégis azt mondom, hogy megéri. Lesz 2 csodás gyerekünk. Mindigis kettőt akartunk, nekem akár mekkora traumák értek, jobban bántott volna, ha egyke marad miattam.

Most egy másik kórházban fogok szülni. Inkább utazok többet, de tudom, hogy ott jó kezekben leszek.

2021. jún. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem lesz több, szerettük volna, de 7 hónapig hánytam, migrénnel, alapbetegségem súlyosbította a terhesség és már idős is vagyok hozzá.
2021. jún. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a terhesség volt egy nagyon rossz élmény. Egyáltalán nem élveztem, 0-24be rosszul voltam az utolsó napig, már a terhesség kozbe azt mondtam, Hogy ezt megegyszer biztos hogy nem csinálom végig. Sürgősségi császár lett, nekem "jó élmény" volt. Eltelt 15 hónap és 27hetes terhes vagyok.😁 A terhességem mostis ugyanolyan rossz, sőt... De valahogy most nincs időm ezzel foglalkozni, és jobban viselem.
2021. jún. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességem csodálatos volt majd 25 héten sürgősségi császárral ért véget és ráadásul a gyermekünket is elvesztettük. Majd a következő terhességem már állandó (beképzelt) fájdalmakkal telt. Ha csak egy picit begörcsölt a hasam én kb úgy éltem meg, mintha kést forgatnának bennem. Minden apróságot felnagyítottam. Mindig az járt a fejemben, hogy most fogok elvetélni, most fog megindulni a szülés, ezt a gyereket is el fogom veszíteni, biztos valami baj van. Próbáltam nyugtatni magam, hogy nem fog megtörténni az, ami korábban, nem lehetek 2x olyan szerencsétlen, normális amit érzek stb. Akkor kezdett el lecsillapodni a rettegés, amikor elhagytam azt a hetet amikor az első szülés beindult és amikor a 28 hetet betöltöttem. Azután már jó esélye van egy koraszülött babának is. Végül a 39. héten érkezett meg hozzánk makk egészségesen. Egyébként nekem sokat segített, hogy magán és állami nőgyógyászatra is jártam és így kb 2-3 hetente látott orvos. Szeretnénk még egy gyereket. Tudom, hogy az is stresszes lesz de már bízom magamban, mert tudom, hogy ki tudok hordani egy egészséges gyereket is.
2021. jún. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Rossz volt a terhességem, és még rosszabb a szülésem, de ahogy kint volt a baba, már nem is érdekelt. Egészséges volt, velem volt, és csak ez számított.

Mikor beindult a szülés, elég magasan volt még, és nagyon lassan haladt lefelé, mikor bekerült a szülőcsatornába, elakadt, pedig ketten passzírozták ki belőlem, majdnem vákuum lett belőle. Közben belázasodtam, nagyon rosszul voltam. Adták az oxit, de nem hatott, fájásgyengeségem lett. Nem tudom, mennyi időt töltött a baba a szülőcsatornában, de nagyon sokat, közben a baba elkapott egy fertőzést (kapott aztán antibiotikumot, így pár nap alatt el is múlt), én pedig annyi vért vesztettem, hogy vérátömlesztés kellett.


Mondjuk én sosem voltam az a kattogjunk még évekig a negatív dolgokon típus, így tényleg szinte egyből túljutottam rajta, bármikor rossz érzés nélkül tudtam róla beszélni. A második terhességem még rosszabb volt, a szülés viszont könnyebb, így most van két imádnivaló lányom, mellettük pedig minden fájdalom eltörpül, amit a terhesség és a szülés alatt éreztem, már nem is gondolok rá.

2021. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönön szépen, hogy ennyien vettétek a fáradtságot, hogy leírjátok a történeteteket!
2021. jún. 23. 11:41
 9/10 A kérdező kommentje:
Le a kalappal mindenki előtt!
2021. jún. 23. 11:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyánál az lett a következmény, hogy nem vállalt utánam mást, így is kis híján meghaltunk.

Unokatestvéreméknél anyuka majdnem belehalt a terhességbe, de lett egy második gyerek is.

2021. jún. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!