Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházba mit és hogyan célszer...

Kórházba mit és hogyan célszerű pakolni?

Figyelt kérdés

Összeraktam 4 táskát, amit aztán bele egy bőröndbe, de nem vagyok elégedett:)

Így néznek ki:

-táska1: az én cuccaim, törölköző, hálóing, alsónemű

-táska 2: pipere nekem és a babának( pelus, popsikrémek, tusfurdo nekem, mellszívó, popsitörlő, melltartóbetét, cumi, )

-táska3: szulőszobára viz, nápolyi, proteinszelet.

-táska4:textilpelenkák, babaruhák fotózásra és/vagy hazahozni.


Jó ez így, vagy van amit át kellene csoportosítani, összevonni?

Első baba, még nincs tapasztalatom ebben. A bőrönddel ha beszambázok a szülészetre, ott ki tudok szedni egy -egy táskát belőle, vagy hogy van ez? 🙈



#szülés #csomag #kórházi csomag #mitvigyekakórházba
2021. jún. 23. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Táska 3-ba tegyél szules utáni cuccot. En abba nem tette és tok megszivtam, mert ott kellett turkálni a nagy bőröndbe ruhaert. Egyszerűen nem gondoltam rá. Betét+bugyi+haloing/pizsama/melegítő-amiben lenni akarsz bent
2021. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Törölközőt, és egy kis tusfürdőt raknék a szülőszobai pakkba is, illetve szülés utáni betétet. Ha véletlenül császár lenne. Engem a felállás után elkisértek tusolni, így nem kellett előtúrni a halom cucc közül a törölközőt, meg a betétet. Amúgy nekem indították, így nem tudom, hogy mennyire releváns, de mikor mentem le a szülőszobára csak azt a kis pakkomat vihettem amiben víz, törölköző, hálóing, betét, zsepi volt. Telefontöltőt se hagyd otthon. :)
2021. jún. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk 2 táskat lehet bevinni. 1 a szülőszobára, másik meg az osztályra. Az osztalyos táskához nem férünk hozzá a szülőszobán, az egy megőrzőbe van.


Nálam kb így nézett ki:

Szülőszobai: 1 hálóing vajudasra, szülesre

1hálóing szülés/zuhanyzás utánra

Betét, fehérnemű

Töltő

Törölköző

Papucs

(Enni inni nem ehettem/ihattam)


Szobára: szoptatos trikó

Rövidnadrágok

Törölköző

Tusfürdő

Babanak textilpelus (1db), popsitörlő, popsikrém, pelus, fotós ruha, köldökápoló


Aztán kb ennyi

2021. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondom mit vittem,es mit (nem hasznaltam).


Szuloszoba:

Torulkozo,tusi (le akartam zuhanyozni meg a szuloszoban szules utan,de a szuleszno lebesztelt rola,ugy vettem ki a szavabol,nem orult volna neki (?),igy ezek foloslegesek voltak.

Viz (szipokas feju),muzli. (Ezek jol jottek,hiaba hanytam eleg sokat szuloszoban is,a vegen kellett egy kis kaja)

Papucs

Haloing (1 szerintem eleg,legalabbis nekem eleg volt)

Tena pannts bugyipelenka!! A legjobb dolog a vilagon.


Gyermekagy


Kis,nagy torcsi

Minitusi (dm,rossmannban lebet kapni,50 ml,boven eleg,kis helyet foglal)

Fogkefe,fogkrem,pipere

Papucs 2x

Bugyik,zoknik,pizsi/haloing esetleg kontos,de en annak decemberben sem vettem nagyon hasznat

Bogre,evoeszkozok

Viz,udito,nasi

Tolto,telo,konyv esetleg

Babanak


Pelus

Textilpelus

Popsikrem

Octenisept a koldokre

Popsitorlo

Ruha

Mellszivot vittem,kezit vettunm,de sajnos nem sokat ert. Legkozelebb fixen elektromosat veszek.

Mivel eheztettek a gyermekem,tej hijan meg keresre SEM adtak semmi utanpotlast,igy biztosan viszek kovi gyereknel babavizet es tapszert. Nyilvan csak aegvegen nyulok majd hozza,de velem megegyszer nem jatszak ezt el. Inkabb legyen kidobott penz az a par ezer ft...

Esetleg kis takaro

2021. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznosak voltak a válaszok! 🙂

el is készültem, jövő péntekre vagyok kiírva, de a csomag miatt már mehetünk most is 😊😁

2021. jún. 24. 20:37
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Ket taskam volt, egy szuloszobai es egy gyerekagyas.


Szuloszobas pakk:

- iratok, orvosi papirok felvetelhez

- kaja, innivalo (zabszelet, gyumolcspure, powerade, viz, csoki, keksz)

- zuhanyzos szett: pici tusfurdo, sotet torolkozo (véres lesz), vizallo papucs

- szules utani tena bugyipelenka nekem (legjobb, nem azik at, kesobb csak leteped magadrol)

- haloing/pizsi amiben atmesz a gyerekagyas osztalyra

- apas szules szett ha apuka is bemegy, ez jobb, ha nala van

- 1-2 ujszulott pelenka


Nagyborond korhazi tartozkodasra:

- torolkozo kicsi es nagy (sotet szinu), tisztalkodo szett, sok tena bugyipelenka, wc papir, papirtorlo, fertotlenito spray/kendo, zuhanyzos papucs, zsebkendo

- iratok, hazassagi stb fenymasolata az anyakonyvezteteshez

- korhazi ruha neked amiben tudsz szoptatni. En vekony pantos topban es rovid pizsinadraban voltam. Ebbol 3 szett

- eveshez tanyer, evoeszkoz, pohar

- kaja (en egesz nap ettem) es sok fel literes innivalo, vagy flakon hogy feltoltsd ott vizzel

- baba cucca: hazamenos ruha, fotos ruha, fotozashoz ha akarsz kis kellek vagy pluss, pelenkak, popsitorlo, pelenkazo alatet, popsikenocs, textil pelenkak

- PÁRNA: nagyon fontos, a korhazi baromi kenyelmetlen. szoptatashoz es alvashoz is jol jon, meg hatat tamasztani ha ulsz.

- gatsebre jegbetet, koromviragkrem, gatseb spray (rossmannos)

- tolto, powerbank

- lansinoh lanolin

- ejszakai lampa (az en agyamnal levo lampa ki volt egve es nem lattam semmit ejjel)

- szatyor a szennyesnek

- aranyer kenocs

- ruha amiben hazamesz

2021. jún. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!