Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megszülni 23 hetesen?! Írnátok...

Megszülni 23 hetesen?! Írnátok valami vigasztalót?

Figyelt kérdés

1 hete még boldog 23 hetes ikerterhes kismama voltam... Sok-sok próbálkozás után egy Meddőségi Központban sikerült teherbe esnem, ráadásul 2 babával, egy fiú és egy kislány volt a pocakomban. 3 héttel ezelőtt mentem a szokásos kontrollra, és onnan a dokim egyenesen a kórházba küldött kinyílt méhszáj miatt. A belső volt nyitva, de szinte teljesen...2mm volt a vizsgálófej és a magzatburok között. Egy héttel később egy összevarró műtét következett, amikor már a külső méhszéj is nyitva volt... nem fertőzés volt az oka a kinyílásnak... nem tudni mi...de egy héttel a műtét után a szigorú kórházi fekvés ellenére teljesen felpuhult a méhszájam és meg kellett szülnöm a babákat!! Elvesztettem 2 egészséges, annyira várt babát...

Nem értem miért történt (a dokim se) ezért félek, hogy újra megtörténik, ha sikerül teherbe esnem... Járt már valaki így? A következő terhességénél is probléma volt? Valakinek van arról tapasztalata, hogy sikerülhet-e ezek után talán természetes úton, spontán teherbe esnem??? Ezelőtt PCO-m volt, azért nem jött össze a baba. Most talán rendbejött a petefészkem??

És szívesen fogadok bármi vigaszatalót, vagy biztatót!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Lédó


2008. dec. 8. 14:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem voltam még ilyen helyzetben, de nem tudod elképzelni mennyire el vagyok szomorodva, de gondolj bele, hogyha egyszer sikerültek a babák, biztos sikerül mégegyszer! Sosem szabad feladni, mert mindig azt hallom, hogyaz életünk arról szól, hogy a boldogságért küzdünk. A kisbabáid, sokkal jobb helyen vannak most, mert ha világra jöttek volna, lehet hogy nem is lesznek egészségesek (ezt is vigasztalásnak szánom) és ha még egyszer sikerül, már sokkal boldogabb anyuka leszel mindenkinél!!


Puszi!

2008. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok mondani,hogy fel a fejjel és hidd el a BOLDOGSÁG MEGTALÁL TÉGED!
2008. dec. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne félj már most regenerálódtál. Teljesen tiszta lappal indulsz, ha teherbe esel. Lehet, hogy bajuk volt a piciknek és azért lett így sajnos:( Ne félj nem lesz semmi baj:)
2008. dec. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A fontos,hogy kerüld azok tàrsasàgät,akik még 2 hét mulva is erröl akarnak kivàncsiskodni!

Nem szabad egésznap ezen törni a fejedet.

Jo ,tudom,nehéz,nem egyszerü,nem semmi eset,de akkor is.

Neked energiàra van most szükséged,és nem sajnàlatra!

Menj hallgass zenét,vàsàrolj,ülj be egy kàvézoba,menj uszni,takarits,de ne hagyj magadnak sok idöt gondolkodàsra.

Ne azt kérdezd magadtol:Miért?

Hisz bàrmilyen vàlasz is érkezik,a tényeken màr nem vàltoztat.

Arra gondolj,hogy a következö màsabb lesz,a következö panaszmentes terhesség lesz,és egy egészséges babàt hozol majd a vilàgra.

A baba ugyis akkor fog jönni,ha itt az ideje.

Ezek szerint még nem volt itt az idö.

Néhàny honap,és meglàtod minden màs lesz.

Erösebb leszel,könnyebben fogsz tudni a kudacokkal szembe nézni,és ez nagyon fontos.

Esélyed megvan a következö babàra,miért ne?

Csak az a fontos hogy ne stresszelj,és ne okold magad!

Minden jot!

2008. dec. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Először is, azt szeretném mondani, hogy nagyon sajnálom ami veled történt, és mélyen együtt érzek veled! Nagyon erős vagy és egészen biztos, hogy lesznek még csodálatos gyermekeid. Tudom nem segít de taláná erőt ad az anyukám, illetve közeli ismerősöm története. Anyukámnak is volt két vetélése. Egy három hónapos és egy hat hónapos kisbabát vesztett el. A hat hónaposat természetesen meg kellett szülnie. Ezután jöttem én és ikertestvérem. Teljesen természetes úton fogant ikerterhes volt. 33 évvel ezelőtt azonban még nem jöttek rá az orvosok, hogy ketten vagyunk a pocakban, mivel nem küldték el UH-ra. Nyolc hónapra születtünk. Először a tesóm (egypetéjű ikrek voltunk, és ő is kislány volt). Három napig visszatartó infúziót kapott az anyukám, aztán a negyedik nap megindították a szülést nála. Előszöl a tesóm jött, aki 1,30 Kg és 34 cm volt. Akkor vették észre csak a dokik, hogy én is ott vagyok még. Majd rá tíz percre én. 1,20 Kg és 32 cm. Azonnal inkubátorba kerültünk, mert mindketten megfáztunk egy perc alatt. Én teljes transzfúziót kaptam és nem adtak egy napot sem az orovosok. A nővérem erősebb volt, ezért őt három nap múlva levették a lélegeztető gépről. Én még mindíg válságos állapotban voltam. Sajnos az első éjszaka a tesómnak úgy végződött, hogy mivel nem kapott rendesen oxigént, és a nővér elaludt, tehát ez nem vette észre, ezért ő megfulladt. A vége az lett, hogy én itt vagyok, épen és egészségesen. Igaz két hónaposan vitt haza az anyukám. Ő is olyan erős asszony volt mint te. Felnevelt egyedül és mindent megadott nekem! Kissé betegesebb voltam mint az átlag, mert habár anyunak rengeteg teje volt, tejlázat kapott, és elapasztották neki, így én tápszeres voltam. Szépen utólértem magam a fejlődésben. Ma van egy csodálatos egészséges pont időre született kislányom, akit sajnos az édesanyám már csak odafenntről láthat. De a lényeg, hogy ő is rengeteget szenvedett és mégis megmaradtam neki én. A másik történetem a barátnőmről szól, aki színtén ikerbabákkal volt várandós, és mivel az anyuka beteg lett, ezért a 26. héten elvették a kisbabáit császárral. Nagyon picike súllyal születtek, de ma már egy évesek elmúltak. Csodaszép kislányok, egészségesek és senki sem mondaná meg hogy milyen korán jöttek a világra. Úgyhogy soha ne add fel a reményt, mert a szervezeted már tudja milyen az amikor állapotos vagy, tehát lesz kisbabád. Valamiért a sors úgy döntött, hogy a babucikák nem születhetnek meg. Lehet hogy nem lettek volna egészségesek. Az pedig tragédia lenne, ha maradandó károsodással születtek volna. Esélyed van egészséges kisabának életet adni és hidd el, hogy nemsokára boldog édeasanya leszel. Addig viszont lelkileg és testileg is meg kell erősödnöd. El kell engedned a kisbabáidat, hogy tovább tudj lépni ezen a rögös úton. Élj egészségesen már amennyire a mai világban ez lehetséges, és bízz magadban! Ha neked az a jobb hogy kibeszéled magadból a fájdalmadat akkor tégy úgy, ha pedig az a jobb hogy nem beszélsz róla senkinek akkor pedig nyomatékosan kérj meg mindenkit, hogy ezt a témát messze kerüljék el. Van méhed, petefészkeid, stb.. Minden adott ahhoz, hogy újra édesanya legyél. Kívánok hozzá nagyon sok erőt, kitartást és mielőbbi boldog gyermekáldást!
2008. dec. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia..nagyon nagyon sajnalom ami veled tortent:-((

En egy kismamarol hallottam aki kb annyi idosen kellett megszulje a ket isker kisfiat mert elfojt a magzatviz.Nalla az volt a baj, hogy kinyilt a mehszaj mivel rengeteg volt a magzatviz...a doki szerint annyira sok, hogy a mehszajat "kinyittatta"...es a babaknak meg kellett szuletniuk..sajnos nem eltek tul:-(

Amugy szerintem nincs akadalya egy ujabb babanak....ez nem torvenyszeru...marmint, hogy nem maradnak meg...sokan szulnek ilyen esemeny utan.


A leheto legjobbakat kivanom neked!

2008. dec. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztóan sajnálom,ami Veletek történt...!

Tényleg nem törvényszerű,hogy a következő babánál is gond lesz,sőt!

Te nagyon erős vagy,hogy már így előre nézel,minden tiszteletem a Tied!

Remélem hamarosan boldog anyuka leszel Te is!!!

2008. dec. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos ennek valamiért így kellett történnie! A PCO miatt szerintem ne aggódj. Én is az vagyok és spontán estem teherbe pedig már kibőgtem a lelkemet is és a párommal majdnem szétmentem hogy megadjam neki az esélyt egy normális élethez. Ő nem engedett és megkérte a kezemet. Esküvő elött akartam kivizsgáltatni magam hogy milyen kezelés is szükséges, de éppen akkor derült ki hogy már a pocakban van a lurkó. Természetesen lehet még babád és tényleg nagyon erős csaj vagy!!!! Nagyon erős!!! Vannak dolgok amiket nem lehet megmagyarázni, de ha eljön az idő te sokkal jobban fogsz vigyázni magadra mint bármelyik kismama és lesz gyönyörü gyermeketek a férjeddel. Az ikerbabákat nem fogod elfelejteni, de úgy gondolom nem is kell. Ők most a te kis védőangyalkáid és ők tudják mennyire szereted őket, de törekedned kell arra hogy lelkileg rendbetedd magad. Azt mondják hogy a sors csak annyit mér az emberre amennyit elbír, és hidd el minden rendben lesz. Gondolj arra, hogy még sok dolgod van ebben az életben és az egyik ilyen a következő baba aki sikerülni fog. Én azt mondom még mindig "jobb" most mint amikor már láttad őket mosolyogni, cseperedni. Ezt nem szívtelenségből mondom. Remélem tudtam segíteni. Sok sikert a továbbiakban és vigyázz magadra.

33 hetes km

2008. dec. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

sokan irtak nagyon hosszu dolgokat.. én igazabol csak egy virtualis olelest szeretnek kuldeni, es azt mondani, hogy ne add fel, vihar után szebben sut a nap..

erre egyaltalan nem tudok mit irni, ilyen soha, senkivel nem szabadna megtortennie!

2008. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sajnálom,de hidd el nem a te,és ahogy olvasom nem is az orvosod hibája volt.a természet tudja dolgát,én is csak azt tudom mondani,lesz még gyermeked!sok szerencsét és boldogságot kivánok Neked!
2008. dec. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!