Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajon képes leszek szulni ?

Vajon képes leszek szulni ?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom hogy érzékeny a huvelyem. Szex közben fájdalom, gyakori "felfazas", folyás. Sokáig tampont sem tudtam használni.

Szerencsére elsőre teherbe estem és az egész teehessegem rendben is van. Minden eredmeny kiváló, annak ellenére hogy ezalatt az idő alatt többször, talán gyakrabban is mint egyébként, sírva pisiltem. Ezt természetesen közöltem a nőgyógyászommal, aki különösebb figyelmet nem szentelt rá. Mondhatni csak a terhesseggel való rutin vizsgálatokat ejti meg.

Pár napja 35 hetes terhesen hüvelyi mintát vett, de olyan durván és fájdalmasan tette ezt, hogy majdnem le fordultam a székből. Könnyem is ki csordult, annyira fájt és csipett. ( gondolom azért faj a huvelyem mert jelenleg is fennal valami fertőzés vagy egyéb dolog amit nem vesz eszre) Miután ki jöttünk a rendelőből azonnal síró roham... Hogy leszek képes rendesen meg szülni a gyereket, ha egy ilyen vizsgálat is ennyire faj? . Utanna vásárolni mentunk a babának. Annyira vártam ezt a napot, de az orvosi vizsgálat után teljesen kétségbe voltam esve. Kb egy óra múlva wcn észre vettem hogy verzek ott lent és iszonyatosan csipett az egész. Olyan szinten véreztem, hogy konkrétan csepegett mindenhova a friss élénk vér. Megijedtem! Síró roham megint a bolt közepén. Férjem azonnal hivta az orvost mivel én meg sem tudtam szólalni. Az orvos, Teljes nyugodtsaggal közölte h ez normális vizsgálat után. Én totál ki voltam idegileg mar. (Közölhette volna ezt korábban és elkerültem volna a stresszt. )

Lényeg, hogy Férjem (is) gátmasszázst szeretne, hogy egy picit is megkönnyítse a szülést. Vettünk speckós kis olajat, el kezdtük a procedúrát és szinte alig ért hozzám, máris osszerezzentem, és azonnal az orvos jutott eszembe és a fájdalom amit okozott. Annyira bennem maradt a dolog, hogy e miatt már 3 napja nem alszok jól és ez jár az eszembe hogy hogy bízzak meg a nőgyógyiba ha ilyen durva és végig "leszarom" stílussal van. Plusz ez a hüvelyi dolog, hogy fizikailag képes leszek e szülni, de most már pszichikailag is. Ez idáig egyáltalán nem volt problémám, teljesen izgatott is voltam hogy mikor megyek már szülni, most viszont Férjem közeledését is nehezen veszem hála az orvosnak. Sajnos nálunk nem nagyon van rá esély hogy hirtelen orvost valtsak, és így a terhesség utolsó hónapjában nem kockázatok mivel a helyi kórház és orvosok a szar munkájukról híresek. Nincs sok lehetőségem mas orvos és kórház tekintetében. Császár metszést szeretnék, de nem tudom hogy közöljem ezt vele mert legutóbb ki jelentette, hogy nem híve a császárnak, és nem lát problémát hogy huvelyen szuljek. Én is úgy szerettem volna, de most már nagyon, nagyon félek. Olyannyira fel zaklatott, hogy meg emelkedett a vérnyomásom is, ami más panaszokkal is jár. Fejfajas, hányás, szédülés. Teljesen ki vagyok. És így terhesség vége felé már kezdek fizikailag is kimerülni.


2021. aug. 21. 00:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

A császár sokkal jobban fáj utána mint a hüvelyi szülés! Ne aggódj menni fog... fájni fog olyan mintha egy dinnyét préselnél ki de hidd el utána jó lesz és már nem fog fájni. Sok sikert!

3 hüvelyi szülésen és 1 császáron vagyok túl

2021. aug. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy szülésnél is ez az orvos lesz benn, hacsak nem ő az ügyeletes nem?
2021. aug. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szakember, akivel tudsz erről beszèlni?

Lehet alkati dolog az èrzèkenysèg, de ettől simàn tudsz hüvelyi ùton szülni.

Ha ilyen bunkò az orvosod ès nem bìzol benne mièrt jàrsz hozzà? Ügyeletben is simàn lehet szülni, ott esèlyed is van normàlis dokira.

2021. aug. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor jön a baba feje, az nem olyan mint egy vizsgálat. Annyira szétfeszít, hogy semmit nem érzel ott lent, úgy elzsibbad mindened.

Nekem is fájt itthon a gátmasszázs, kicsit én is aggódtam, hogy akkor hogy jön ki a baba. Teljesen felesleges volt, abból semmit nem éreztem. Na meg vannak ott közben olyan fájdalmak máshol, hogy egy kis hüvely feszítés fel se tűnik.

Szerintem császárral nem jársz jobban; katéter, vérhigító és oxitocin szurik utána napokig és a babádat is sokkal nehezebb ellátni.

2021. aug. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jutott eszembe, hogy inkább gyulladásban lehet a hüvelyed. Tényleg jó lenne, ha azért egy másik orvoshoz is elmennél.

Vagy a terhesség okozta vérbőség miatt, lehet neked extraérzékeny a hüvelyed.

Szerintem a szülési fájdalom ezekhez képest olyan nagymértéku, hogy ezekből a mindennapi fájdalmakból nem fogsz semmit érezni!

Szex közben használjatok síkosítót, esetleg próbálj ki ilyen hüvelybe helyezhető probiotikumokat ( lactofeel, gynoflor) hátha segítenek.

2021. aug. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, bennem is két verzió létezik. Vagy hagyom a természetre és a sorsra az egészet. Induljon be a szülés magától, vagy kénytelen vagyok le fizetni az orvost csaszarra. Itt nálunk simán bele mennek. Sőt, konkrétan az orvosom ajánlotta, hogy be is indíthatjuk ha szeretném. De huvelyen szülném meg.De valahogy ez nekem annyira nem tetszik. Inkább hagynám az egészet, had legyen ahogy lennie kell. Akkor jöjjön a pici amikor szeretne stb. Viszont ott van az is hogy pont ő lesz ügyeletes, vagy egy még rosszabb orvos. Mar momdta is, hogy arra az időpontra nagyon sokan vannak ki írva, tuti tele lesz az osztály. Alapból olyan vagyok h próbálom mindenben a jót meglátni, de most igazán aggódok lehet a hormonok is csinálják.
2021. aug. 21. 08:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Első kérdésem, vizelet tenyésztés voltál?

A staphilococcus baktérium simán okozhatja a problémádat.

Második kérdésem hogy miért jársz ehhez az orvoshoz?.

A harmadik csak annyi lenne, hogy alapból ennyire "hisztis" vagy, vagy a terhesség miatt van? Mert ha ettől így ki tudsz borulni, ha majd nem tudod miért sír a baba és nem lesz melletted senki pánik rohamot akapsz majd?

Szerintem egy pszichoterapia jót tenne neked szülés előtt és ezt nem rosszbol,bántásból, kritizalasbol írom, hanem mert lehet te is elengednel félelmeket amik benned vannak.

2021. aug. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7es vagyok, bocsánat az elírásokért remélem érthető volt igy is
2021. aug. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ezt a történetet igyekeztem minél rövidebben le írni. Vannak még részletek amiket nem írtam ki mint például az hogy itt maga a kórház sincs a toppon, arról híresek hogy elb.szták már pár ember életet vagy egyszerűen a felszereltség, kiszolgálás is gyengébb mint egyéb kórházban. (Szlovákia) Más, hozzam legközelebbi kórház kb 50 km-re van. Fel merült az is, de….Nagyon sok ismerősöm, család tagjaim, akik itt szültek, természetesen el árasztottak a saját szülés történeteikkel. Amiket meg hallgattam, (volt köztük pár durvább) de komolyabban nem vettem fel. Ha nekik szar volt, nekem nem muszály hogy az legyen. Szóval totál pozitívan állok hozza, végig az egész terhességemet könnyedén, nyugodtan vettem. Soha nem hisztiztem. De most ez valahogy ki verte a biztosítékot. Es a legrosszabb az, hogy tudom ha le fizetném az orvosom, mindjárt máshogy bánna velem. Hidd el, hogy nem alaptalan az aggodalmam. És az hogy most így vagyok fizikailag, nem segít. Nem akartam a császárt de szinte mindenki azt mondja hogy a helyi kórházban és az itteni orvosok főleg az enyém, nem tudja normálisan le vezényelni a huvelyi szülést, jobb mellette a császár. Marhára kapkod, durva, feledékeny. (Amit látok is rajta a vizsgálatok során, van hogy össze kever mással és más infókat mondott nekem, volt hogy el felejtette fel írni receptet, stb stb) Nálunk nincs védőnő, konkrét kórházban epidurálist sem végeznek, csak ha le fizeted őket vagy ha van diagnózis. Amúgy teljes anesztezis. De valamelyest meg nyugtattak a fenti kommentek hogy az a fájdalom eltörpül és nem lesz gond.

Kérdésedre válaszolva, azért járok ehhez az orvoshoz mert a korábbi nőgyógyászom már idős és ő már nincs ott szülésnél sem. Kénytelen voltam váltani. Így lett a jelenlegi akit sokan ajánlottak és ismerős által fogadott. Egyébként már nem vállal új pácienseket. Ő itt a legjobb választás sokak szerint. De ahogy látom a viselkedését, és idő közben hallottam ezt azt plusz ez a mostani incidens….

Vizelet tenyésztés? Nem tudom mi az, de minden alkalommal vizsgálják és mindig jó az eredmény. Volt hogy laborban vizsgálták mikor már elviselhetetlenül faj a hasam és kértem az orvost hogy küldjük el alaposabb vizsgálatra. Akkor is rendben voltak az eredmények.

2021. aug. 21. 09:37
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem durván érzékeny a hüvelyem, de a kitolás kicsit se fájt. Gátmetszes is volt, de nem ereztem azt se, ügyes volt az orvos.
2021. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!