Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek indították a szülést?...

Kinek indították a szülést? Mennyi idő alatt született meg a kicsi?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy akinek indítani kellett a szülést, az mennyivel hordta túl a kicsit, illetve hogyan indítottak, mennyire fájt és a végén hány centis, hány kilós babája született és melyik kórházban? Köszönöm előre is a válaszokat.
2010. aug. 31. 09:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bár én nem hordtam túl a fiamat, de nekem is megindították a szülést, mert észrevétlenül elszivárgott a magzatvíz. A 38 hetes uh-n vették észre csütörtökön és bent is tartottak. Szombaton megindították a szülést oxitocinnal. Lecsöpögött másfél óra alatt, semmi sem történt. Megkaptam a második zacsit is, lecsöpögött félig, akkor a gép már jelezte a fájásokat, de én még nem éreztem. Ekkor burkot repesztettek, fél óra múlva már elég durva fájásaim voltak, akkor jött a doki. 10 perc múlva 3. nyomásra meglett a fiam. 2690 gr és 49 centi, tatabányai kórház.

Barátnőm 1 héttel hordta túl a fiát amikor megindították a szülést, 54 centi és 3390 gr.

2010. aug. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Debreceni Klinikán született a babám, 5 napot hordtam túl. Jóslóim szinte nem is voltak, csak a hasam keményedett már sokat. Magzatvízvizsgálatra mentem, ott mondták, hogy már bő 2 ujjnyira nyitva vagyok, ezért menjünk a szülőszobára. Kb. 11 körül értünk oda, beöntés, borotválás, előkészületek. Kb. 12 körül megkaptam az oxitocin infúziót, egyből fájások lettek, de elviselhetőek voltak. 13 körül burkot repesztettek, akkor kezdett el nagyon fájni, de csak gázt kértem fájdalomcsillapítónak. Azt nem tudom mikor kezdődtek a tolófájások, egyszer jött a doki és mondta, hogy kezdhetek nyomni. Mikor már azt hittem nem bírom tovább a fájdalmat, kérni akartam még valami fájdalomcsillapítót, de akkor már mondták, hogy már nem sok van hátra, kb. 6-8 nyomás után lett meg a fiam. 16:35-kor született meg 4020 grammal és 52 centivel. Én fájdalmasabbra számítottam, nem is kiabáltam. A doki szerint magas a fájdalomküszöböm, mivel a babám keze a fején maradt, így szerte-szétrepedtem. Emiatt tartott tovább a szülés is, ha nem az a szülésznő és doki csinálja, talán császár lett volna. Örülök, hogy nem így alakult. Egyébként nekem a szülés semmi a következő éjszakához képest.... Akkor azt hittem meghalok reggelre, annyira fájt a sebem, hogy szinte egész éjszaka nyögdécseltem és segítségért kiabáltam a végén. Mellesleg megjegyzem a nővérek akkor nagyon bunkók voltak, nem hitték el, hogy rosszul vagyok, hajnalra derült ki, hogy vérömlenyem lett és meg kellett műteni... emiatt fájt annyira.


Ezzel együtt gyönyörű élmény volt és bármikor újra ugyanígy bevállalnám! :D Remélem hamarosan megint átélem!

2010. aug. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
40 + 4 nap, szivárgott a magzatvíz, oxitocinos indítás 14.00-kor, sokáig semmi, burokrepesztés, semmi, még egy burokrepesztés, minden víz elfolyt, jöttek a fájások, EDA, majd mégegyszer, mert nem nagyon tágultam, aztán egyszercsak már a tolófájásoknál voltunk és 00.10-kor született meg a kislányunk (3700 gramm 51 cm)... 10 óra volt, nem tudom, mennyire "erősen" adagolták az oxitocint, de az EDA nagyon jó, sokat tompított, szép élmény volt:))))))
2010. aug. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, lemaradt, Pécsett a szülészeten szültem...
2010. aug. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

40+3 nap. Egy rutin vizsgálatra mentem, s a doki szerint felmerült, hogy esetleg meconiumos a magzatvíz.. MOndta, most szülünk!

Behívtam a szülésznőmet, meg apa hozta a csomagot és magát.

11-kor repsztett burkot a doki, majd a szülésznő homepátiás kütyükkel tömött, majd előkerült a jó kis oxytocin is. 5 és fél óra múlva megvolt a kislányom (délután fél 5-kor). Máris újra csinálnám (most majdnem 8 hónapos), pedig több, mint egy órát varrt a doki, amit azért szerintem sosem felejtek el...

Nagyon sok sikert, szép élményeket Neked!

2010. aug. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem 41 héten indították meg a szülést(vagyis csak próbálták túlhordás miatt,prostin tablettát helyeztek fel)Azután 41+6 naposan indították(de semmi ismét)majd 42 hetesen valami zselét fecskendeztek be a méh szájhoz,na az beindította szinte egyből,de 6 óra vajúdás után is csak fél ujjnyira tágultam,így császár lett.

3650 grammal született,és 57cm(ami 53-nak felel meg,mert a Debreceni Kenézybe mértek 57 cm,de a házi orvos és a védőnő is csak 53 cm mért és tuti hogy nem összement és hallottam hogy több kisbabánál is előfordult,valahogy hülyén mérnek)

2010. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint azért el lehet viselni a fájdalmat így is, ha indítják. Azt is hallottam, hogy valakinek valamilyen tágító ballon szerűt helyeznek fel...? Errő tudna mesélni valaki? Mi ez voltaképp?
2010. aug. 31. 15:40
 8/17 anonim ***** válasza:
szia.nekem 39+6 hetesen indították mert nekem is ahogy az első vlaszolónak észrevétlenül elszivárgott a vizem nagy része.nekem reggel 9-kor indították burokrepesztéssel ,és este 21:25-kor lett meg a kislányom.3450 grammal és 50 centivel született.ez idő alatt 2 zacsko oxy-t kaptam fájásgyengeség miatt.
2010. aug. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
szia! 41. hét 5. napján indították, Bp Szent János kórház. Nekem már "csak" burkot kellett repeszteni, és kaptam oxitocint, mert 2 ujjnyira már nyitva volt a méhszájam. 7:15kor repesztettek burkot, 12:37kor született meg az 57cm-s, 3650grammos kisfiam. Életmentő csaszi lett a vége -bár ez nem volt része a kérdésednek:)- sajnos a nyaka köré tekerte a köldökzsinórt, nem tudott kibújni, viszont nagyon esett a szívhangja. Mindennek ellenére csodás élmény maradt!
2010. aug. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

41+2napra végül is indították.

előző nap voltam nst,ott mondta a kiértékelésen a főorvos,hogy holnap reggel 8kor szeretettel várnak a szülészeten,indítani fogják.

este fájások,éjjel 11kor kórház,5percesekkel(de fele annyira se fájtak mint az 1.szülésemkor)csak nem sűrűsödtek,és mivel másnap úgyis indítani akarták,így hajnalban kaptam NO Spa injekciót,amitől szinte el is múltak.Reggel megvizsgáltak,és azt mondták a beöntés után bekötik az infúziót.

9:35kor bekötötték az oxitocint,semmi hatása nem volt,majd gyorsítottak a cseppszámon,és akkor már 3percesek lettek(de lájtosak)délben burkot repesztettek,mert jól tágultam(vagy a málnalevél,vagy az hogy csak 19hónap volt a 2 szülés között)majd 13:20kor kb 4nyomásra meglett a fiam.3780g és 52cm

nekem az egész így indítva egyszerűbb volt,már tudtam mire számítsak,jobban el tudtam lazulni 2 fájás közt,néha be is aludtam(mondta is a szülésznő,nem ám elalszik kismama)és valamivel rövidebb is volt.(az elsőt 6óra 42perc alatt szültem meg az 5perces fájásoktól,sajnos vacuummal,mert nem tágultam).Viszont a vége sokkal jobban fájt(vagy csak nem emlékezetem rendesen az elsőre :-) )kaptam is valami szurit az oldalamba,ami szerintem semmit nem hatott(bár a szülésznő állította hogy biztosan jobb)

összességében csak azért indították,mert már én nyavalyogtam hogy nem bírom már tovább ezt a túlhordást.Amúgy azt hiszem hivatalosan mág egy napot vártak volna,az aza kiírás utáni 10.napon indítanak.

Győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház

(jé,most esik le,hogy ugyan az a neve a fiamnak is mint a kórháznak-Aladár- :-) )

2010. aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!