Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Befekvéskor készüljek ezekkel?...

Befekvéskor készüljek ezekkel? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Első baba..

Vigyek már bentre a biztonsàg kedvéért aranyérkenőcsöt/kúpot? Vagy aloevera first-öt?

A vérzése bugyi pelenkát vagy inkàbb vastagabb betét ajánlotok?


2021. szept. 30. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Vihetsz, egy kenőcs simán elfér a cuccaid között, azzal nem veszítesz semmit, bár ez teljesen emberfüggő, lesz-e aranyered, vagy sem. Ha már alapból van, akkor mindenképp legyen nálad.

Nekem vastagabb TENA betétem volt, de éjjel forgolódás során volt rá példa, hogy tiszta vér lettem én is, és az ágynemű is. Így a bugyipelenkát javasolnám az első napokra, ha születik a kistesó, én is már azt fogok vinni, az előző esetből tanulva.

2021. szept. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Vigyél. A Tena felnőtt pelenkáját vittem, eldobható, nem csúszik el, kényelmes volt császáros seben is, vastag puha gumija van. Én nem tudtam volna sima fehérneműt felvenni, fájt a sebem.
2021. okt. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2021. okt. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem szülés előtti héten még trombectomiám is volt, nemhogy aranyerem. (Ez egy ambuláns kisműtét ahol az aranyérből vérrögöt távolítanak el.)

Szülés után aztán az aranyérrel nem lett nagyobb problémám, viszont a gátmetszés miatt bajos volt az első székelés. Én valami lightos kúpot is javasolnék, én glicerines kúpot vittem a kórházba. Utána párszor otthon is használtam.

2021. okt. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Vigyél kenőcsöt/kúpot meg aloe spray-t is a gátsebre. És valamit, amivel jegelni tudod az alfeledet, én még szülés után jó darabig csak így tudtam aludni, annyira fájt minden alul.

Bár nekem annyira kijött a külső aranyerem szülés közben (előtte sose volt), hogy hetekkel később se ment vissza, szóval kenegethettem én akármivel, mint halottnak a csók. (Gyógyszert nem akartam rá szedni a szoptatás miatt.)

2021. okt. 1. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2%
Nekem elég volt az always éjszakai betét.El dobhato bugyit nehogy vegyél.
2021. okt. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ajánlom az aloe first sprayt. Nekem segítette a seb gyógyulását. Én vastagabb betétet vittem, de a vérzés az első napokban erős volt, összekentem az ágyneműt. Én raknék be a helyedben pelenkát is. :)
2021. okt. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm! :) valahol olvastam, ahol tanácsoltàk, hogy ha tudok rakjak magam alá egy plussz törcsit, nehogy összekenjem. :) még akkor azt plusszba beteszem:)

Köszönöm a segítséget! ☺️

2021. okt. 1. 12:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk automatikusan tesznek alád valami olyasmit mint a babáknak az eldobható pelenkázó alátét.

Én vittem eldobható bugyit meg tena inkontinens betétet, de nekem túl soknak bizonyult. Egy héttel szülés után már csak sima betétet használtam, mint egyébként menstruációkor.

Ami nagyon hasznos lehet az tényleg a kúp meg valami nedves törlő ha lesz gátsebed. Sokáig wc papírra rá se tudtam nézni. 😅😅

Az aranyér meg nagyban függ attól hogy mennyire találod el hogy hogyan is kell nyomni. Nekem nem jött ki jobban, mint előtte, pedig sajnos már a terhesség utolsó heteiben előjött. Féltem is rendesen mi lesz utána 😁

2021. okt. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!