Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen fájdalmakra kell...

Milyen fájdalmakra kell figyelni, amikor közeledhet a szülés? Pár héttel\ nappal elkezdődhetnek a fájdalmak?

Figyelt kérdés
36+ hetes vagyok, ahogy beléptem a 9 hónapba borzasztó hátfájás, szeméremdomb fájás, lábfájás gyötör. Ez még nem lehet szülési fájdalom szerintem. Így kihúzhatom még pár hétig míg eljön az idő hogy szüljek, az másmilyen fájdalom lesz ugye? Első gyermekemet várom, nincs tapasztalatom. Akinek van nyugodtan meséljen neki milyen volt. Kiváncsi vagyok.
2021. okt. 6. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi iyen nem volt


Jöttek a fájások a semmiből

2021. okt. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt semmi előjele. Még aznap a boltban a pénztárosnak mondtam, hogy tuti megvárja a kiírt időpontot. Aztán délután enyhe görcsöket éreztem, amik elmúltak majd visszatértek. Olyan volt, mint egy menstruációs görcs. Amikor hazaért a férjem a munkából mondtam neki, hogy fájdalmaim vannak, elmegyek tusolni és ha nem múlik, akkor szülés lesz. Nem múltak el, szépen beálltak egy időre és egyre erősödtek. Este fél 9 körül mondtam, hogy indulhatunk a kórházba. Akkor már azért összeszorítottam a fogam. 11-kor repesztett burkot a doki de nem sikerült a természetes szülés így császármetszéssel született meg a baba éjjel 3 előtt nem sokkal.
2021. okt. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szülés előtti este este 8kor elkezdett fájni a derekam. Másnap reggel 5kor egy nagy fájásra ébredtem, vagyis pontosabban egy nagy nyilallást éreztem a hasamba. Utána kb rá 1 órára kezdődtek a fájások.
2021. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem annyi volt "gyanús", hogy elment a nyákdugó, amire már ugye mondták, hogy jelzi a finisht. Gondoltam na akkor már csak pár nap aztán végre mehetek szülni, erre rá pár órára jöttek a fájások, kb rögtön 5 percesek.
2021. okt. 7. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hűha úgy látszik mindenkinél máshogy működik. Nekem továbbra is fáj a hátam és a szeméremcsont, lehet így lesz pár hétig aztán mehetek én is szülni.
2021. okt. 7. 11:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ezek tök normális fájdalmak így a vége felé. Amikor menni kell az egyértelműen erős fájdalom lesz amikor beszélni nem tudsz közben.
2021. okt. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor el kellene kezdeni lélekben felkészülni rá.

A doktornő nem mondott erre a fájdalomra semmit, csak elsorolta mikor kell menni és mikor rohanni pl. Vérzés, magas vérnyomás.

2021. okt. 7. 17:09
 8/9 anonim ***** válasza:

En reggel (4:45) a pisinel ereztem, hogy ez nagyon fáj. Soha nem fajt meg igy.. es az erzest sem ereztem soha.

Utana lefekudtem a ferjem melle.. es jott egy ujabb fajas. Görcs szerű.

Mondtam, hogy elkezdodott..

el is kezdtem szorgosan merni de meg csak fel orankent volt 1 fajas ami tenyleg meg csak vészsenek sem volt mondhato,

Este 6-ra jutottam el az 5 perces fajasokig.

Akkor indultunk a korhazba.


Es utana kezdodott a “buli”.

Azt a fajdalmat semmihez nem lehet hasonlitani… na az annyira fajt hogy sirni tudtam volna.

Persze a nővérek és a ctg szerint nem fájt annyira 😀

Mondtam is, hogy egesznap fájt.. de ez mar az elviselhetetlen kategoria és hogy én még ma megszulom ezt a babat mert ezzel egyutt nem tudok aludni..

és igazam is lett :) este 10-re megszuletett a kisfiam.


Szerintem nyugodj meg. Korhazi taskad legyen ossze keszitve es akkor baj nem lehet.

Tudni fogod, hogy mikor kezdodott el a tenyleges fajas:)


Es meg lehet akkor is ra ersz mert azt szoktak mondani, hogy 5 perces fajasokkal kell bemenni.


Illetve nehany baba eljatsza azt is, hogy otthon nagyon faj, rendszeres, majd mikor bemész a korhazba hirtelen rendszertelen lesz.. de akkor az orvosok ugy is mondjak mi a teendo:)



Lenyeg a lenyeg, 36+ hetesen azert mar keszulj lélekben. Ki tudja mikor kezdodik

2021. okt. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Összepakoltam a kórházi táskát, 37+4 hetes vagyok, a hátam meg a szeméremcsontom még mindig nagyon fáj, szinte szünet nélkül. Gyakran megy a hasam is, de szülési fájdalomnak még nyoma sincs. Egyenlőre várok 😊
2021. okt. 14. 23:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!