Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet biztonságosan szülni ha...

Lehet biztonságosan szülni ha a magán klinika ami Pesten van nagyjából 150 km-re van tőlünk?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok? Szeretnek minőségi helyen szülni de felek hogy a távolság gond lehet. A közelbe nincs más magán klinika
2021. okt. 8. 15:00
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Én Budapest mellett élek, ahol ugye több magánkórház is van és el is gondolkodtunk rajta, de végül úgy döntöttünk, hogy maradunk az állami mellett és ott is a legfelkészültebb kórházak egyikében gondolkozunk.

Az egyik oka az, hogyha komplikáció van, akkor szállítják a babát/mamát... állami kórházba! Innentől kezdve nem észszerű százezreket ott hagyni.

A másik oka az, hogy végülis nem lehet tudni mennyit fog fizetni végül az ember, mert lehet csak egy 500 ezres háborítatlan szülésre érkezel, de aztán császár lesz és tovább bent is kell maradni valamiért. Nem akarok sokkot kapni, hogy a fél millió helyett 2 lett, nembaj, maradhat? :)

Számomra az egészségünk az első. A kényelem másodlagos. Én rengeteg komment és fórum elolvasása után azt a következtetést vontam le, hogy a magán a kényelemmel tud többet. Ha komoly baj van, akkor legyen helyben a segítség, ne kelljen szállítgatni senkit, ennyit nem ér a kényelem.


Az M3-as vonalán benyalni egy csúcsforgalmat vajúdva nem lehet kellemes...

Egyébként ha ragaszkodsz hozzá, akkor azt mondom próbáld meg. Max ha már egyértelmű lesz, hogy nem érsz be, akkor mész a helyi kórházba szülni és kész.

A problémásabb az összehangolás. Tényleg az a célszerű, ha az utolsó hónapban Budapestre költöztök és az utolsó vizsgálatokra, akár már naponta oda jársz, ahol szülni szeretnél. Az orvosod tud dönteni az esetleges indításról, nem üzengettek egymásnak, hogy na ma helyben mit is mértek NST-n.

2021. okt. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!