Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire számíthatok? Császár...

Mire számíthatok? Császár vagy sima szülés!

Figyelt kérdés
37 hetessen még a babócám úgy döntött hogy nem fordul be.(az orvosom szerint már nem is fog)ilyenkor is sima szüléssel kezdünk és közben döntenek a sorsunkról?tartok a császártól de nagyon.valakinek hasonló sorsa volt,megírja?
2008. dec. 12. 08:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
dec.28.-ra vagyok kiírva.jövő héten megyek nst-re(38 hét)a babám egyenlőre(legalábbis eddig)jól érzi magát bent.igaz vannak keményedések(nem is kevés)és néha enyhe menszi szerű görcs de gondolom ez csak a jóslófájás.éjjel egyre többet álmodok hülyeségekről abban a pár órában mert olyan vagyok mint az éjszakai bagoly.rengeteget járok a wc-re pisilni.
2008. dec. 12. 08:28
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Császár.Valószínűleg.
2008. dec. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Ha faros a baba, és átlagos, vagy nagyobb méretű biztos a császár.Ne félj tőle, nem túl kellemes, főleg utána két hétig, de elviselhető.Kitartás, minden rendben lesz.:)Az orvosod nem világosított fel?
2008. dec. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
még nem beszéltünk róla csak ennyit mondott hogy faros és valószínű hogy nem fog befordulni.én csak azért izgulok mert az nst-én azt mondta a csajszi akitől kérdeztem hogy mi van ilyenkor,szóval azt mondta hogy így is meglehet szülni a babát.hétfőn megyek nst-re és beszélek a dokival de már szeretnék is a kórházban maradni mert 2 órás út és a faros miatt elég rizikós ha mégis hazajönnék.remélem nem hagynak szenvedni hogy elkezdjük a sima szülést és császár lesz a vége?!
2008. dec. 12. 09:02
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Természetes hogy fél az ember egy műtéttől, de hidd el,nem kell tőle tartani, a végén már csak mosolyogni fogsz magadon, hogy mennyire féltél tőle, s szinte semmiség volt az egész. Az egészből semmit sem fogsz érezni, miután felkelsz az a nap kicsit kellemetlen, de másnaptól már csak egyre jobb lesz.
2008. dec. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
volt már hasonló műtétem.akkor cisztát vettek ki belőlem.elkezdték laparoszkópiával és befejezték nagyműtéttel.sajnos tudom hogy milyen.a sima szülést is tudom mert van egy két és fél éves kiscsajszim.én csak nem szeretnék mind a kettőből részesedni.vagy természetes vagy műtéti csak ne mind a kettő!
2008. dec. 12. 09:04
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Ma már az a protokoll, ha nincs veszélyben az anya vagy a baba,hagynak vajúdni egy darabig,még a császár előtt is.Ez neked lehet,h kellemetlen,de a babádnak nagyon fontos!!!!Sokkal probléma mentesebben állnak át,ha részük van a vajúdásban.Beszélj a dokiddal,és kérdezz rá minden számodra fontos dologra!Könnyű szülést! 2 gyerekes anyuka
2008. dec. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat és tényleg szeretnék egy ugyanolyan könnyű szülést mint a kislányommal volt két és fél éve!
2008. dec. 12. 10:03
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt még bőven befordulhat, hisz még van 3 hete! Nem egye esetet hallottam, akinél vajúdás alatt fordult meg, vagy szülés előtt 1-2nappal-barátnőmnél is pl.

Szóval még megfordulhat.

Másrészt meg meg lehet szülni farral is, nem te leszel az első, és nem is az utolsó. Lehet nehezebb lesz kicsit, de az is lehet, hogy egyáltalán nem lesz nehezebb.

És igen, császár előtt is hagynak vajúdni, mert fontos a babának is és a szervezetednek is.

NE félj, ne stresszeld előre megad!

2008. dec. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszolónak:igazad van hogy nem én leszek az első és nem is az utolsó aki farossan szül.amúgy 38 hetet kezdtem.de azt azért el kell ismerni hogy sokkal veszélyesebb mint ha már belenne fordulva a baba.én is abban bízok hogy még bármikor befordulhat de a doki szerint ez a baba már nagyon beülte magát.de ez ne legyen vita kérdése.én nem parázok csak nem szeretnék egy szülést kettő szülésként megélni.gondolom ezt te sem szeretnéd magadnak.
2008. dec. 12. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!