Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van az, hogy ennyi...

Miért van az, hogy ennyi indítás van?

Figyelt kérdés
Az utóbbi fél évben sok ismerősöm szült. Mondjuk 10-ből 1-nél spontán beindult a szülés, a többieket valamilyen indokkal, általában terminus túllépés, indították. Ezekből kivétel nélkül császár lett. Ez nekem nem tűnik valami bíztatónak. Úgy értem, egyre inkább úgy fest, hogy ha valamiért indítanak, akkor szinte fel is készülhetek a császárra. Vagy csak az én ismeretségi köröm ilyen szerencsétlen? Kíváncsi vagyok mások mit tapasztalnak, és/vagy mi a véleményetek a dologról akár szakmai, akár laikus szemmel? Köszönöm.
2021. dec. 3. 09:07
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
73%
Több ismerősömet indították terminus túllépés miatt, nem lett császár egyik sem.
2021. dec. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
60%
Indítottak és nem lett császár, de igen, én is olvastam ilyen fals riogatásokat erről és hála a hozzád hasonlóknak jól be is voltam tojva, köszi utólag is. Itt üzenem mindenkinek: hogy indított szülés is lehet szép, lehet hüvelyi sőt még a gátvédelem is összejöhet, nem kell bedőlni minden rémsztorinak amit az indításról olvastok!
2021. dec. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
58%

" csak az én ismeretségi köröm ilyen szerencsétlen?" - ezt mégis hogy érted? Az már szerencsétlen, aki valamilyen okból nem képes kipréselni egy gyereket a hüvelyén át? Képzeld, nem mindenki tehet a fájásgyengeségről, terminus túllépésről, veszélyeztetett terhességről. Mi az, hogy ezért szerencsétlen?

Én császáros vagyok, és nekem azért próbálták indítani, mert rengeteg volt a kismama, akik szülésre vártak, és szerettek volna hamar túlleni mindenkin, így úgy ment, mint egy futószalag...Hamar gyorsan indítsák, ha nem megy, akkor vágjuk, csak haladjunk. Kb. ez volt a hozzáállás.

Nem érzem magam szerencsétlennek, egyszerűen így alakult. 2 év után a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy jött ki az a baba.

2021. dec. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon szokszor türelmetlensègből indìtanak. Az oxytól, edàtòl leeshet a magzat szívjangja. A sok kèzi vizsgàlat òriàsi fertőzèsveszèly. Sok kòrhàzban a szülès beindítàsàtòl szàmìtott megadott időn belül ha nem születik meg a baba, akkor automatikusan császàroznak.
2021. dec. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Ennyi frusztrált, üldözési mániás embert :D

Én nem olvasgattam a rémtörténeteket, hanem ezt tapasztaltam a közvetlen ismeretségi körömben, ezért meg mertem kérdezni, hogy másnak mi a tapasztalata, hogy ne csak ebből tudjak kiindulni. Ne kelljen ettől tartanom annyira. Mint ahogy írtam is, de látom felfogni nem sikerült.

Miért szerencsétlen? Képzeld, azért mert ők nem mázlinak fogták fel, nem így szerették volna. Tehát ezek után szerencsének aligha lehet nevezni, hogy mégis indítani kellett, és császározni. Látom neked sem okozott túl nagy traumát (idézőjel bezárva), ha képes vagy még ennyi idő után is kiforgatni egy egyszerű szót, meg belemagyarázni, hogy én bárkit is lenézek azért, mert így szült. Kezeltesd magad.

2021. dec. 3. 09:33
 6/37 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem azért mert fejlettebb a diagnosztika, és nem hagyják hogy baja legyen a gyereknek.

Egyébként szerintem sok esetben jobb lenne egy programozott császár, de ugye a lényeg sokaknak hogy A Lyukon jöjjön ki.

Második szulesem indított volt és sokkal gyorsabb volt nem kellett annyit szenvedni.

2021. dec. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm #1-es, hogy megosztottad a te tapasztalatod, adott egy kis reményt :)
2021. dec. 3. 09:35
 8/37 A kérdező kommentje:

#4, a sok kézi vizsgálat az már a vajúdásnál van?

Indításra nekem 1 hét terminus túllépésre ígérték az indítást, függetlenül attól, van-e baja a babának.

2021. dec. 3. 09:37
 9/37 anonim ***** válasza:
35%
Semmilyen traumám nincs, amit kezeltetnem kéne. Egyszerűen undorítónak tartom, hogy milyen jogon szerencsétlenezel le valakit. Nem én kezdtem, ezt te is tudod.
2021. dec. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
A császártól azért tartok, mert úgy tudom, hogy többet kell várni a következő teherbeesésig, hogy biztonságosan ki lehessen hordani.
2021. dec. 3. 09:39
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!