Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszar utan hogyan latom el...

Csaszar utan hogyan latom el a babat?

Figyelt kérdés

Volt mar egy szulesem, az termeszetes uton ment. Sajnos most eü okok miatt ez nem kivitelzheto, igy pcs lesz.

Nekem a sima szules utan is nehezkes volt. Nagyon fajt a gatseb, ulni nem is tudtam. Pedig a csaszarnal meg nagyobb sebem lesz, es raadasul a hasamon. Azt sem tudom, hogy fekszem majd le a picivel szoptatni? Total nem tudom az egeszet elkepzelni, viszont nagyon szeretnem ha nem vinnek el a picit, es vegig velem lehetne. Alapbol jol viselem a fajdalmat, de erre most nagyon raparaztam. Nektek, hogy ment?


2022. jan. 4. 12:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%

Megmutatnak majd mindent, vagy ha nem, kérd meg, hogy mutassák megy magyarázzák el.

De az interneten is rengeteg tippet, szoptatási pozíciót lehet találni

2022. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ezeket tudom, ismerem, köszönöm :) . Nem a szoptatas technikajaval van most problemam, hanem ott lesz egy seb, amivel nem tudom elképzelni meg az ulo poziciot sem, nem higy fekudni, maszkalni, furdeni. Biztosan megoldhato, hisz rengetegen atesnek rajta, csak sajat tortenetekre lennek kivancsi ki hogyan elte meg.
2022. jan. 4. 13:09
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

Összeszorítod a fogad.


3 császárom volt. A második nagy 2 órás műtét. Este műtőttek másnap délelőtt bélgyulladást kaptam. Senkinek se.. Nem volt mese. Annyit segítetek, hogy éjjel hagytak aludni és addig a csecsemősőknél volt a lányom.

2022. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Derjaderja ***** válasza:
27%

Hát nem nagyom van más.

Nekem 2 csaszárom volt.

A lányomat sajnos csak másnap reggel adták ki (16 óra után), azt mondtak ez így jó, butaság volt, mert kiderült hogy egész éjjel sírt letéve, en meg a szobaban ebren szàmoltam a perceket, hogy reggel 6kor mehessek érte, ahogy mondtàk. Nem szóltak hogy sír.

Utána végig velem volt, fájt a seb, de elláttam, emelgettem 4,5kg súlyát, pelusiuztam. felkeltem, kijartam enni az ebédlőbe, mosakodtam, vittem a vizsgálatokra, vizitre stb.

Vele az első hetekben nehéz volt ha fel kellett ülni vagy állni, és pár napig csak rövideket tudtam sétálni. De azert tudtam vinni az otthoni teendőket.


Fiamnàl azonnal elhoztam, ahogy tudtam az erzéstelenítes utan járni (az kb 7 óra). Akkor covid volt, látogatasi tilalom. Őt is elláttam. Az első nap volt rossz, mert folyton ideoda forogtam szoptatási pózt vàltva és kb egész nap mellen volt, nehezen indult a tej.

Masnaptól nekem semmilyen fájdalmam nem volt, itthon is mindent elláttam, nagytesot, háztartast.


Talan Te is mázlista vagy és nem fog annyira fàjni. Én nem szültem sajnos simán (bar a másodikkal vajúdtam), de egy gátseb rosszabb szerintem.

2022. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%
Programozott császárom volt, délelőttfél 10kor, 3 óra körül már járkáltam, elláttam a babát, nagyon gyorsan regenerálódtam, de tudom, hogy nem mindenkinek megy ilyen gyorsan. Óvatosan mozogtam, hirtelen mozdulatokat kihagytam.
2022. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
36%

Erőt veszel magadon, és csinálod. Nálunk rooming in volt, az első felállás után nekünk kellett ellátni magunkat, nem segítettek. Minél többet mozogsz, annál hamarabb javul a helyzet. Nekem az első 4 nap volt durva, utána minden nap könnyebb lett. A császárvonal app és oldal sokat segített. Tájékozódj ott előre. Van csoport is, sok hasznos tippel.


Nyugi, rossz lesz, de kibírható.


Ha van otthon, vigyél magaddal egy erős köntös övet, vagy gurtnit, amit az ágy végére kötsz, és abban kapaszkodva könnyebben felülhetsz.

Sportkupakos víz is jól fog jönni, amíg a műtét után nem emelheted a fejed.

Valamint a legjobb dolog a bugyipelenka. Tena, dm, müller, stb. Nem bántja a sebet, mert magasabb, mint a sima bugyi.

2022. jan. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
52%
Ülni, mászkálni nem olyan rossz. Csak az első nap, az első felállás durva nagyon. Megmutatják a technikát, hogyan kell felkeni az ágyból, stb. Pl. nem hajolni, hanem leguggolni, ha valamit alacsonyról akarsz felszedni. Ha nincs semmi gond, akkor szerintem nem olyan nagy fájdalom. Inkább csak nehezebb mindent megcsinálni, máshogy kell, mint megszoktad, mert a hasizmok nem úgy működnek, ahogy kéne. Meg persze kell idő a pihenésre, nem jó egyhuzamban sokat ülni/állni.
2022. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
29%
Szülés csak az első mozdulatok és felkelés rossz, a többi simán megy. Ügyes leszel nagyon és el fogod látni a babát. Erőt veszed magad, vagy szerencsés leszel és gyorsan regenerálodsz.
2022. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
36%
A mi szobankban volt olyan aki kiugrott az intenzives agybol,engem 3 fajdalomcsillapito,vegul morfium utan tudtak felallitani,bogtem,mint egy gyerek,ugy fajt. En nem is tudtam felkelni ,felulmi az agybol csak kb 30 perc alatt,sddig visitott a gyerek. Ha felkeltem es fogtam,nem tudtam vele lefekudni szoptatni,en ulve nem tudtam,a fekveshez hogy a babat magam melle tegyem,meg nem segitett senki. Mondjuk tejem se volt,meg a gyerekkel is volt gond,igy vegul tapszert kapott. De senkit nem erdekelt,hogy a szoptatast csak fekve tudom a melleim miatt,ahhoz meg ha novert hivtal,olyan anyazast rendeztek,hogy csak nah. Ha azert ki mertem csengetni oket. Nekem a labam az ulestol elefant mereture dagadt,egy ido utan nem mertem lefekudni,mert akkor felkelni nem tudtam,csak fel ora alatt. Szoval en megszenvedtem. Mas meg kiugrott az agybol ... Egyeni.🤷
2022. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
16%

", viszont nagyon szeretnem ha nem vinnek el a picit, es vegig velem lehetne."

Ez max altatásnál lenne kivitelezhető.

Ha érzéstelenítés van, akkor mivel nem tudsz lábraállni sem, így nem hagyhatják ott ved a picit.

Altatásnál nem tudom (nekem a PICre kerültek) de így is volt zsák a hasamon, és úgy jöttek be h mostmár felkelhetek, segítenek. pedig egyáltalán nem volt vészes. Egyből 2 emeletet lépcsőztem fel a kicsikhez.

2022. jan. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!