Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A barátnőm 1 hónappal előbb...

A barátnőm 1 hónappal előbb szült mint én, császározták sajnos egészségügyi dolog miatt és utána mikor beszéltünk telefonon azt mondta nekem NE FÉLJ NINCS MITŐL. Mintha ő tudná nekem milyen lesz?

Figyelt kérdés
ja és programozott császár volt mégcsak nem is vajudott. nem az a baj hogy császározták én biztos vagyok benne hogy az is nagyon rossz hanem azzal hogy ilyet mondott. magyarul a hüvelyi szülést is ugyanojannak gondolja mint a császárt. szerintem mind a kettő rossz a maga modján. én hüvelyi uton szültem 5 hete. meg azt hiszi ha császároztak volna akkor is nekem is pont olyan lett volna mint az ővé.valakinek az is kevésbé fáj valakinak nagyon nem lehet tudni előrre a másiknak milyen lesz.
2008. dec. 14. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi itt a kérdés??

Sztem ne foglalkozz vele...gondolom ő neki is elég roszs volt h úgy kellett szülnie eü.okok miatt meg felgyógyulás is, nekünk meg rossz volt a hosszú vajúdás stb de mindkettő megérte, nem??neki is neked is:)

2008. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem csak meg akart nyugtatni, hogy ne aggódj - természetesen nem tudhatja, hogy neked milyen lesz, de az ő már a sok félelem, várakozás után átélte a szülést, akkor is ha "csak" császárral, és szeretne egy kis erőt, biztatást adni neked is

szerintem ilyen miatt ne érezd magad rosszul, ne haragudj rá

2008. dec. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az a kérdés hogy hogy mondthat ilyet előre mikor azt se tudja császároznak e majd vagy szülni fogok vagy fog e fájni vagy nem stb nem tudhatja hogy nekem milyen lesz. azt hitte ha neki nem fájt nekem se fog akármilyen modon szülők is . amugy én szerencsés vagyok mert kőnnyen szültem,első babámat.tudom nem rossz szándékall mondta de akkor se ily modon kellett volna fogalmaznihanem pl mondhatta volna azt minden szülés fáj nem lehet tudni milyen lessz , ez igaz is
2008. dec. 14. 22:41
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
De jó neked hogy van időd ilyenekkel foglalkozni! Mintha ez lenne az élet legnagyobb gondja!
2008. dec. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Igaza van az elöttem levönek!Miert kell ilyenekkel foglalkozni??!!Bohäbol elefäntot csinälni??!!Szerintem neked csak nagyon sok idöd van,es räersz ilyeneken agyalni!Lehet csak tenyleg meg akart nyugtatni,es semmi "okoskodo" szändeka nem volt!!
2008. dec. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
azért kérdeztem mert egy kicsit bántott és szerettem volna megnyugtatni magam nem akartam senkit se megbántani . De amugy ha haszontalannak tartjátok a kérdésem akkor miért válaszoltok rá?
2008. dec. 15. 09:49
 7/8 Andika82 ***** válasza:
90%

Szerintem aki császárral kénytelen szülni (természetesen önhibáján kívül, az említett egészségügyi okok miatt), az a nő is szül, életet ad. Két hüvelyi szülés sem egyforma, úgyhogy ennyiből senki nem bíztathat senkit.

Nem gondolom, hogy a barátnőd rosszat akart, inkább csak segíteni.

2008. dec. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező.Tartsd szem előtt,hogy amíg a hüvelyi szüléssel bent vagyunk 4-5 napot a császárosok 2-3 nappal tovább.A hüvelyi regeneráció sokkal gyorsabb mint a hasi.Statisztika alapján akik hüvelyi úton szültek sokkal nagyobb a valószínűsége,hogy beindul a tejtermelődés még adott napon,ezzel szemben a császárosoknak kb 1-2-3 nap múlva vagy később indul be.Ezek alapján döntsd el van e értelme ilyen kijelentésen felháborodni vagy sem.Én nem tenném.Minden elismerésem azoké akik császárral szülnek.Baromi nehéz lehet nekik!!!A gyermeküket sem úgy kapják meg,mint mi akik hüvelyi úton hoztuk világra a csemetét!Ha nekünk kell kitartás,nekik még inkább!!!És ha jól tudom tévhit,hogy a császárosok nem vajúdnak.Amennyire tudom fájások nélkül nincs császározás.Előbb beindítják a szülést,és utána viszik őket a műtőbe!
2008. dec. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!