Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen okai lehetnek annak,...

Milyen okai lehetnek annak, hogy vajúdáskor és közvetlenül szülés előtt sem mutat a ctg semmilyen fájástevékenységet?

Figyelt kérdés

3 gyereket szültem és egyik vajúdásnál sem mutatott a ctg semmilyen fájást, még icipicit sem. Pedig fájt rendesen, hányásig. A 3. babánál el sem akarták hinni, hogy szülni készülök, majd a vizsgálat után kiderült, hogy éppen csak a méhszáj pereme van már meg.

Mindhárom szülésnél más szülésznő volt (csak az orvos volt fogadott) és mindegyik nagyon csodálkozott.

Amúgy nincsen jelentősége, régen is történtek (2003, 2005, 2010), de valamiért eszembe jutott és kíváncsi lettem.


2022. jan. 12. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leggyakrabban az, hogy kövér a terhes. A másik, hogy szimplán nem jó helyre teszik fel a tocofejet.
2022. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Ha oltva vagy, az valamennyire Őt is védi a szoptatással.
2022. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten vékony anyuka voltam, de nekem se nagyon mutatott semmit, pedig fájt.

Vagy rosszul volt feltéve, vagy nem ér az a toco fej semmit.

2022. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Második babámmal voltam így. Elkezdődtek a fájások, bementünk a kórházba. Megvizsgáltak, felraktak a gépre, semmi fájást nem mutatott, el se hitték, hogy van fájásom, pedig akkor kb már 2 percenként jöttek. Kiküldtek sétálgatni. Ez volt este fél 8-8 körül. Sétálgattam, sétálgattam, éreztem, hogy a baba már nagyon ki akar jönni, visszamentem, szóktam, hogy szerintem én most tényleg szülni fogok. Megvizsgált a szülésznő és rémült fejjel közölte, hogy mindjárt szülünk. 21:10re meg is volt a lányom :D


Nem tudom amúgy mit kellett volna tennem, hogy elhiggyék, tényleg fáj? Üvölteni, vergölődni vagy mit?

2022. jan. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam se mutatott rendes fájásokat, pedig aztán oxit is kaptam, amitől betyár összehúzódásaim lettek. De szerintem jó kis lapos CTG-m lett. :D
2022. jan. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kövér nem voltam, ez nem lehet ok, főleg, hogy az egyik szülésemnél párhuzamosan zajlott egy másik, ott anyuka meglehetősen dundi volt és mégis gyönyörűen mutatott neki mindent a ctg. Nálam egyiknél sem, szó szerint semmit.

Mindegy is, nincs jelentősége, csak eszembe jutott. Köszi mégegyszer!

2022. jan. 13. 09:06
 7/7 anonim ***** válasza:
A gép rossz,ctg fejet rossz helyrerakták. gép nem tudk imutatni olyan fájásokat, amiket kismama érez.kismama jol türi a fájdalmat
2022. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!