Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Milyen érzés amikor...

Anyukák! Milyen érzés amikor megindul a szülés? Ti miből tudtátok, hogy itt az idő?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogyan képzeljem el... Néha fèlek, hogy nem veszem észre a jeleket és későn érek be a kórházba. Mert ugye nem mindig megy el a magzatvíz stb..


A fajasok ha megkezdődnek az milyen érzés?


2022. ápr. 5. 01:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem enyhe menstruációs görcsökhöz hasonlóan kezdődött. Ez reggel volt, még hajat mostam, pakolgattam, ebédeltünk, délután bementünk a kórházba, mert már erősebb fájások voltak. Pont bent volt még a dokim, mondta, hogy este felé várható a szülés, ha gondolom befekhetek, de haza is mehetek. Mivel 10 percnyire laktunk, hazamentem. Otthon mászkáltam, ha nagyon fájt leguggoltam, de fájások között jól voltam. Ettem még egy lekváros kenyeret, aztán 6 körül visszamentünk. Végül este 9-kor szültem, tehát 12 órával az első jelek után. Első gyereknél általában nem megy olyan gyorsan. Persze vannak kivételek.
2022. ápr. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Olyan volt, mint egy erős hascsikarás, szaladtam is a vécére, ahol elment a nyákdugó plusz némi magzatvíz is. Nem lehetett eltéveszteni.
2022. ápr. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet eltéveszteni.


Először nekem magzatvíz szivárgással indult.

Leülésnél és sétánál éreztem, hogy folydogál valami. Annyi eszem meg volt, hogy tudtam, nem pisiltem be.

Bementem a kórházba, ott pedig konkrétan hülyének néztek, mert a maguatvíz vagy elfolyik, vagy nem. Olyan nincs, hogy csak folydogál 🤦‍♀️

Reggel őrzőbe tettek, egész nap rám sem néztek. Hiába könyörőgtem ultrahangozzanak meg, vagy legyen valami.

Este az éjszakás orvos nézett meg normálisan, azt azonnal indította a szülést, mert nem volt már magzatvíz. Szerencsenk volt, hogy nem lett baj.


Másodiknál pedig fájásokkal indult. Hajnali 2kor arra keltem, görcsölök. Ittam egy magnéziumot, visszafeküdtem, elmúlt. Rá nemsokra újra. Ezek még ilyen mensi erősségűek voltak.

Hamar letöltöttem egy ilyen fájásfigyelőappot.

Először 7-8percenként fájt úgy félnpercig. Aztán 4órára beállty hogy 5 percenként, 1 percig. Ezek már annyira fájtak, le kellett ülnöm.

Aztán 5re már 3 percesek lettek, 1 percig. Ott már fogakat összeszorítva sírtam. Akkor indultunk be a kórházba.

Fél 6ra beértünk, 3 ujjnyira voltam. 9re lett meg a lányom.

2022. ápr. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Ajanlom Noll Andrea Vajudastamogatas mindenkinek c. konyvet, reszletesen leirja benne. Tudom, hogy vannak kivetelek, de altalaban elso gyereknel nem lehet nem eszrevenni, tobb oran at nagyon kemeny munka a testednek, atlagosan elso gyereknel 8-12 ora, es onnan tudhatod biztosra, hogy egyfajta karomkodos fazisba kerulsz, mert ahogy erzed, kb. mindenkit elkuldenel az anyjaba, aki nem szul epp :D


Objektiven nezve, szinten egy atlagos szulest figyelembe veve a rendszeres, melegvizben furdesre/zuhanyzasra/tobb oras pihenesre sem mulo, pontosan ugyanolyan idokozonkent jovo, es legalabb 45-60 mp-ig tarto osszehuzodasok jellemzik, amik mar legalabb 7 percenkent jonnek (de ekkor meg nem kell bemenni a korhazba, vagy meg nem kell hivni a bábát, azt majd távolságtól függően ráér az 5 vagy akár a rendazeres 3 perceseknél is).

2022. ápr. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nem vettem észre. Egész nap keményedett a hasam, de ráfogtam a frontra. Anyukámmal beszéltem délután, szerinte az már az volt. Akkor kezdtem el először mérni az időt. 3-8 percenként jött, 1 percig tartott. Sehogy sem múlt el, nem erősödött, nem rendeződött. Akkor úgy voltam vele, hogy inkább azért menjünk be a kórházba, hátha mégis az, jobb ha lát orvos. Hát tényleg elindult, már 2 ujjnyira nyitva voltam. Hamarosan tényleg elkezdett fájni és kb 2 óra alatt kint volt onnantól.
2022. ápr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem elfolyt a víz, így egyértelmű volt.
2022. ápr. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a víz nem is folyik el, általában (nyilván vannak kivételek), első babánál nem olyan hogy jön a fájás és 20 perc múlva baba lesz. A fájások 30+ másodpercen át tartanak, rendszeres időközönként jönnek és mozgásra, pihenésre, melegvízes tusolásra nem múlnak, enyhülnek. Nekünk a bába az első gyereknél azt mondta, hogy amikor már két fájás között 5 perc telik el, akkor érdemes már indulni, de még akkor sem fontos annyira ez. A második gyerekkel pln3 percesekkel indultunk és mire 15 perc alatt beértünk, úgy felgyorsultak az események, hogy 20 perc múlva kint volt. De előtte 6 órán át vajúdtam. Nem téveszthető el. 😅
2022. ápr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Reggel menstruáció szerű görccsel kezdődött, aztán jöttek a fájások is, amik az idő előrehaladtával erősödtek és sűrűsödtek. Második terhesség is így kezdődött, de ott a nyákdugó is távozott.
2022. ápr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért se volt egyértelmű, mert egyáltalán nem rendeződött a fájások ideje. Az elején enyhén görcsölgetett a hasam, mint valami nagyon gyenge menzesz, és csak azért lett gyanús, mert délután 3-tól este 8-ig tartott. Utána mérni kezdtem, 3-8 percek között jöttek folyamatosan. Mivel nem fájt nagyon, gondoltam jósló, de annak enyhülnie kellett volna, ez viszont kitartóan volt "semmilyen". Végül a 3-8 perces enyhe fájások éjfélkor átváltottak 1-2 perces bivalyerős fájásokba, így akkor indultunk. És még utána is 10 óra volt (!), pedig telenyomtak oxival. Ja és a kórházban megint csak 3-8 percesek voltak.

Úgyhogy nem tudom én vagyok e nagyon fura, de ezt képes lennék másodjára is benézni, mert nem volt egyértelmű, hogy szülök e vagy sem.

2022. ápr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Reggel 8-kor vokt az első fájás, nekem pont olyan volt, mint egy menstruációs görcs. Először csak 15-20 percenként jött egy, nem volt vészes. Aztán ahogy telt az idő, egyre gyakrabban éreztem, de rendszer nem volt benne. Közben főztem egyet, párszor lezuhanyoztam, hogy megnézzem, attól múlik-e, vagy rendszereződik, és vártunk. Plusz jel volt, hogy reggeltől gyakran jártam wc-re. A szervezet gyakran kiüríti a beleket szülés előtt.

A férjem pont itthon volt, pihenőnapja volt aznap. 2 körül már egész rendszeres volt, akkor hívtam a szülésznőt, ő azt mondta, még nincs “szülős” hangom, üljek be egy kád meleg vízbe, és hívjam egy óra múlva. Így is történt, a kádban rendeződtek és erősödtek a fájások, úgyhogy 3-kor egyeztettünk a szülésznővel, fél 4-kor bent voltunk a kórházban 2 perces fájásokkal.

2022. ápr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!