Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem tud mindenki pisilni...

Miért nem tud mindenki pisilni szülés után?

Figyelt kérdés
Ma hallottam arról először, hogy ha nem tudnak szülés után pisilni, akkor katétert helyeznek fel. Nem szeretnék katétert kapni. Valahogy fel lehet készülni arra, hogy tudjak pisilni szülés után? Mi történik akkor, ha nem tudok pisilni, viszont nem rakatok fel katétert sem?
2022. ápr. 23. 15:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Hát egy idő után könyörögnél azért a katéterért, hidd el.

Egyébként pedig nem gyakori jelenség, a nők túlnyomó többsége azért tud utána vizelni. Előfordul, hogy nagyon beödémásodik a gáttájék, főleg, ha nagy a gyerek vagy elhúzódott a kitolás. Általában 1 napig fent hagyják a katétert, és utána, mikor kiveszik már menni szokott a spontán vizeletürítés.

2022. ápr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Én nem tudtam. Mondta a szülésznő, hogy akkor kikísér a mosdóba, pisiljek. Egyszerűen az inger ott volt, elengedtem magam akkor se jött, kipréselni se tudtam magamból.

Feltették a katétert de őszintén mondom a szüléshez képest semmi volt. Több mint 2 zacskó jött le azonnal, meg is lepődött, hogy ennyi volt. De egy nap múlva kivették, nem nagyon zavart.

2022. ápr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Egyre több dolgot tudok meg a szülésről, ami elborzaszt. Sajnos nem terveztem a terhességet, akkor sem vállalkoztam volna a szülésre, ha vágytam volna a gyerekre. Viszont annyira félek mindenféle orvosi beavatkozástól, hogy abortuszra se mertem elmenni. Lehet nem élem túl a szülést, mert gyenge az idegrendszerem hozzá.
2022. ápr. 23. 16:01
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Nálam fordítva: magam kértem a katétert, mert nem volt erőm kimenni. Az első felállásnál összeestem a mosdóban, babaökölnyi alvaldt vérdarabok távoztak közben, úgy kapartak össze. Pisilni viszont kellett, egész gyakran és rengeteget, így kértem. Előbb vonakodtak, utána amikor látták, hogy nem megy az önállóság, felrakták. Sokkal jobb volt így az első éjszaka.
2022. ápr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Már megint te?!

Remélem azért végrendelkeztél, mert hogy pszichológushoz annak ellenére sem vonszoltad el a valagad, hogy hónapok óta mondogatjuk, az egyértelmű.

2022. ápr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

Mindenki túl éli a szülést. Én is túl éltem pedig nekem is gyenge.

Szülés után rengeteget igyál, majd a wc-n pedig próbáld meg elengedni magad. Én is ott ültem vagy 5 percet mire megindult,de sikerult.

2022. ápr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
En nem tudom...mi lesz ezzel a babával ha megszülsz???
2022. ápr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%

Szülès alatt sèrülhetnek idegek. Ha nem ürül ki a hòlyag, az a mèh összehùzódàsàt akadàlyozza. A pangò vizeletben kòrokozòk szaporodhatnak.

Ritka az, hogy valaki ne tudjon pisilni szülès utàn, de előfordul.

2022. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Kétszer szültem, egyik után sem tudtam pisilni. Mindkét esetben katétert raktak fel, utána azonnal tudtam, már nem is volt rá szükség. Egyáltalán nem fájt, gyakorlatilag semmit nem éreztem. Igazán semmiség egy szülés után.
2022. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Kérd a program császárt (neked az egy jó megoldás lesz). Minden rosszindulat nélkül írom.
2022. ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!