Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz az hogy ha valakinek...

Igaz az hogy ha valakinek erősebb a cipője (szélesebb derekú) az nehezebben tágul? A tágulást ez a tényező befolyasolhatja? Első babánál ki hány óráig vajudott?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 28. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Semmi köze egymàshoz a kettőnek. Gondolom csípőt akartàl ìrni. A csípő külső szèlessège nem utal a medence belső szèlezsegère. A tàgulas gyorsasàgàhoz meg mèginkàbb nincs köze.
2022. ápr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nincs köze hozzá, a csípőszélességes tévhitet szülés felkészítőn is elmondták. Azt hogy a tágulást hogy befolyásolhatná egy csont ami az oldaladon van, elképzelni sem tudom.
2022. ápr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
A derék és a csípő nem ugyanaz. És igen, a széles csípőjű nők könnyebben szülnek. A természet nem hülye, ha nem származna előny a széles csípőből, nem lenne különbség a férfi és női csípő szélesség között.
2022. ápr. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem elég széles csípőm van, mégis baromi nehezen tágultam, oxitocint is kaptam, mire nagy nehezen 26 óra után meglett a kisfiam gátmetszéssel, első baba. De szerintem azért többségében nem ez a jellemző, ne aggódj, viszont azt tényleg nem gondolom, hogy sokat befolyásol a csípő szélesség a táguláson.
2022. ápr. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont nemrég láttam egy kepsorozatot női csipokrol. Tényleg úgy van ahogy az első írja, hogy a medence belső szélessége szamit, és néha az szűkebb mint amire szamitanal a külső szélesség alapján.

De mindennek nincs köze a tagulashoz, amit a mehszaj csinál ami egy izomgyuru, és mindenféle hormonális meg idegrendszeri befolyás alatt áll.

2022. ápr. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Széles a csípőm, pillanatok alatt kitágult a méhszájam, viszont a baba feje így is túl nagy volt, így császár lett.

Sajnos nem garancia semmire a széles csípő.

2022. ápr. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

És igen, a széles csípőjű nők könnyebben szülnek


Hát nem.

2022. ápr. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk anyai ágon mindenki széles csípőjű, a lányaim is azok lettek.

Nálunk igaz volt, hogy könnyen és gyorsan szült mindenki, remélem a lányaim is majd, ha eljön az ideje. Ettől függetlenül nem lehet általánosítani, ismerek más széles csípőjűeket, akik viszont szenvedtek és vékony "deszka" alkatúakat, akik könnyen és gyorsan szültek.

Egyedi a dolog, valószínűleg a genetikai adottságoknak lehet hozzá köze, de még az sem ezer százalék.

2022. ápr. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
91%
Nagyanyámnak és nagynénémnek keskeny csípője van, mégis olyan könnyen szültek, hogy azt mondják, nem is érezték, h jön a gyerek.
2022. ápr. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is hallom hogy gyorsan szül aki széles a medence és a csípő, szűk akkor nehezen szül. Keskeny csípővel szültek is könnyen
nov. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!