Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerdán vizsgált az orvos és...

Szerdán vizsgált az orvos és 2 ujjnyira nyitva vagyok úgy hogy semmit nem vettem észre belőle. Azóta is csak egy nap egyszer fáj a derekam egy kicsit. Hétfőn indít burokrepesztés+oxitocinnal. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Valakinek volt már ilyen paraméterekkel indított szülése?Mennyi idő volt, könnyen tágult e utána is? Mennyire számít hogy fájdalom mentesen tágultam eddig?

2022. máj. 7. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Èn elment magzatvìzzel 3 nap alatt 3 centire tàgultam. Utàna 6 òra alatt oxyval a maradék 7 centit. Nagyon fàjt. Ha jobban biztonsàgban èreztem volna magam, akkor szerintem gyorsabban tàgulaok. Emlősàllat nem tud veszèlyhelyzetben szülni.

2 ujjnyi az 4 centi, lehet, hogy hètfőre meg is szülsz. Ha te ès a pici is jòl vagytok, akkor meg is tagadhatod az indìtàst, pàr nap is szàmìthat, ha a tested vagy a baba nincs kèszen a szülèsre.

2022. máj. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre nehéz válaszolni. Az oxival az a baj, hogy durván bedurrantja a fájásokat és mivel nem természetesen indul be az oxitocin termelés a szervezetben, ezért a fájdalom érzet is sokkal rosszabb (elvileg).

Én esetleg rákérdeznék, hogy van-e más lehetőség az indításra. Pl. csak burokrepesztés és egy pár órát várjatok, hátha elindulnak a fájások maguktól. Vagy legalább nagyon finoman kezdjék adagolni csak picike adagban.

2022. máj. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, nekem lassan adagoltàk, 0,25ml-vel kezdtek, felòrankènt duplaztak 8ml-ig, aztàn 12 ml ès vegül kitolas. Az oxy veszèlyeiről (mèhrepedès, túl erős vèrzès, gyerek oxigènhianyos lehet a szüntelen nyomastòl) nem tàlyèkoztattak, bezzeg ilyesztgettek, hogy meghalhat ha nem engedem az oxyt.
2022. máj. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem 2 ujjnyi méhszájjal indítottak burokrepesztéssel. Kaptam egy kis oxitocint, de nem sokat, mert nem volt rá szükség. 2 óra alatt megszültem gátvédelemmel. Nekem mondjuk 2. gyerek, szerintem az is számít azért.
2022. máj. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es, 3-as vagyok, gàtvèdelem nekem is megvolt, ès szerencsère hagytak mozogni (mìg bìrtam) , enni, inni. Kitolàskor is lehettem nègykèzlàb. Rengeteget szàmìt ha normàlisan àll hozzà a szüleshez a kòrhazi szemèlyzet.

Oxy annyira kellett, hogy a gyereket (meg a lelket is) kiprèselje belőlem.

2022. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már tágulsz, akkor valószínű elindult lefelé a baba, csak valamiért nem megy tovább. Lehet már 2 óra múlva elindul magától. :) Burkot azért szoktak repeszteni, mert az gyorsítja a lefelé haladást. Az oxit egy időre én is elutasítanám. Ha pár óra alatt nem indulnak repesztés, séta, lépcsőzés után sem fájások, akkor oké.

Ha túltolják az oxitocint, a gyerek gyakorlatilag "kirobban". Gyorsabb lesz a szülés, fájdalmasabb, nehezebb a gátvédelem. Lényegében gyorsabban jön a gyerek, mint ahogy tágulni tudsz. Élettanilag is érezhető, hogy ebből lehet kellemetlenség. Egy-két óra türelmet megér, hátha elindul.

2022. máj. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm 4x szült, minden alkalommal 41+ indították. Tágult, és nem voltak (számára érezhető) fájásai, csak az NST mutatta.

Az elsőnél mondták, hogy ez az reggel, ne menjen messzire délután 5-kor vették fel, 10-kor megvolt a baba, oxitocinnal, mert délután 2-3 óráig volt fájás, a kórházban semmi. A második a felvétel után 2 órára született, szintén oxitocinnal, mert neki nincsenek fájásai, anélkül meg nem lehet szülni, a bekötés után 1 órával tolófájásai voltak. A harmadikra nem emlékszem, a negyedikkel bement, hogy indítják, majd hazaküldték, hogy jöjjön holnap, másnap reggel bement és este lett meg a baba.

2022. máj. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ és a tanácsokat! Azt fogom kérni, hogy először csak burokrepesztés legyen és várjunk.
2022. máj. 7. 22:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Én a 17.héten 1 ujjnyira tágultam már. 36hetesen 2 ujjnyira

Engem is úvy indítottak, burokrepesztés+oxi.

Egy pokol volt. Az oxitocintól olyan fájásaim lettek, a halálért könyörögtem kb.

Nem tagultam, onnan dupla adagot kaptam. Az már tényleg a pokol volt. Igy sem tágultam eléggé. Elkezdtek kézzel tágítani, ami baromira fájt.


14órával az indítás után lett meg a fiam. Ennek a 14órának a végére nem emlékszem. A fájdalomtól halucináltam, rengeteg idő ki is esett.


Ott megfogadtam, ha mégegyszer szülök oxitocint nem engedek.

(2.gyerek magától indult meg, itthon vajudtam a saját tempómba, majd csak kb a szülésre mentem be a kórházba)

2022. máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Meglett már a baba?

Meg kellett indítani a szülést?

2022. máj. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!