Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az emberek hány százalékának...

Az emberek hány százalékának nem olyan vészesen fájdalmas a szülés? (Fájdalomcsillapítás nélkül)

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán olvasok olyat, hogy valakinek egész tűrhető volt a szülés. Próbálok reménykedni, hátha kibírható fájdalmaim lesznek, de szerintem nagyon kicsi az esélyem arra, hogy ne legyen kínszenvedés, mert eddig nem sok olyanról hallottam sajnos.
2022. jún. 23. 17:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Nekem egyáltalán nem volt vészes. Semmi érzéstelenítést nem kaptam. Egy gyerekem van, 30 évesen szültem. Egy olyan igazi, falkaparós menstruációs görcsöt szorozz be kettővel, kb. ennyi volt nekem. Bevallom, csak néztem, hogy ennyi volt?

De ez tényleg nem mindenkinél van így, barátnőm pl. nagyon megszenvedett, húgom is.

2022. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Erre nincs stasisztika, ráadásul a fájdalom is relatív, mivel csak a sajátodat tudod felmérni, azt meg ugye tudjuk, hogy mindenkinek a fájdalom tűrő képessége is más, ami az egyiknek kibírható, másnak elviselhetetlen.

Szerintem ne gondolkozz ezen, ez nem egy fogfájás, vagy migrén, hanem a babád születése, amiért megéri szenvedni. Szerintem egyébként a rosszabbik része a vajúdás, ami bírható, de nagyon fárasztó hosszú órákon át, maga a tolófájás ami tényleg fáj, az rövid idő.

2022. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
90%-ának nem "vészesen fájdalmas". Azért hallasz a sok szenvedésről, mert ők beszélnek többet róla. A többségnél az van: fájdalmas, de ha ott a gyerek túllép rajta hamar.
2022. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Nekem brutál fájt, de relatíve rövid ideig, igazából a méhszáj sokat nyílt úgy, hogy nem éreztem még semmit, majd amikor már közel teljesen kinyílt, akkor indult be a fájás.
2022. jún. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem mindenkinek vészesen fájdalmas akkor ott abban a pillanatban! Amikor kint van a baba hirtelen megszépülnek az emlékek és valaki azt mondja, hogy neki ez semmiség volt, bármikor újra szülne. Én is ezt mondtam mindenkinek, de valójában akkor ott pokoli fájdalom volt...
2022. jún. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
Bennem nagyon is élesen megvan az érzés, hogy mennyire fájt, pedig már 10 éve volt, és a vége császár lett (hálisten). Borzalmas, soha többet nem akarom átélni, nincs az a gyerek utáni vágy ami miatt bevállalnám mégegyszer. Mondjuk én alapból sem bírom jól a fájdalmat.
2022. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
En is emlekszem,koze nem volt a menstruacios gorcshoz,olyan mintha mindket medencembe kest szurkaltak volna. Eles szuro fajdalom,nem is ertettem mi ez,nem ezt vartam. Fetrengtem. Annyira fajt, hogy levegot se kaptam,nemhogy kiabaljak.
2022. jún. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Első kettő elment nem vette el a kedvem, a 3.nál mondtam ha a m@sik kettő ilyen lett volna nem biztos, hogy van 3.

Na de hamar rájövünk, hogy túléltük és most már jöhetne a következő.

2022. jún. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én sem éltem meg úgy, hogy szörnyen fájdalmas lett volna, az utolsó másfél óra volt durva, de azt én kb 10 percnek éltem meg, a férjem mesélte hogy azért több volt, de nem ordítottam, vagy sikohattam vagy ilyesmi, osszeszoritottam a fogam és vártam a végét, ami óriási megkönnyebbülés volt, meg persze hatalmas öröm :) másnap úgy keltem fel, hogy kezdhetjuk is akár elölről, mert ez nem is volt vészes, én is sokkal durvabbra számítottam
2022. jún. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én sok szülés sztorit olvastam és nagyon féltem.

Ahhoz képest….

Fajt, oké, de csak a vajúdás utolsó felórája volt gázos, de azért az se olyna hogy tudatomon kívül kerüljek vagy halálfelelmem legyen. Vagy 6-7 fájás volt aminél nem bírtam csendben. Én úgy emlékeztem, hogy torkaszakadtából ordítok, utóbb mondta a szülész és a férjem is h csak hörögtem.

Az eda se kellett.

A kitolás már nem fájdalom volt csak feszítés.


Szerintem akinek van egy nagyon fájdalmas szülés, aki traumaként éli meg valami miatt, az írja ki magából a netre, az jut el a terhes nőkhöz jobban. De szerintem egy ilyen horror sztorira jut 10 vállalható szülés a valóságban.

2022. jún. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!