Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy működik most a szülés?...

Hogy működik most a szülés? Mármint arra értem ha magán nőgyógyászhoz jársz? Többi lent

Figyelt kérdés
Magán orvoshoz járok, de hallottam olyat hogy az állami kórházba pl nem szülhetek csak az épp ügyeletben lévő orvosnál! Ha fogadott dokimnál akarok magán kórházba kell menjek, hála pénz miatt valami törvény! Volt valaki aki nemrég szült ilyen helyzetben? Leirná nekem hogy is van végül?

2022. júl. 5. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már régen így van, jól hallottad. A körzetes kórházban csak az ügyeletes orvossal tudsz szülni. Kérdezd meg az orvosod, nyilván vannak kiskapuk, bár egy forszírozott szülés, vagy császár nem biztos, hogy megéri, úgysem az orvos a legfontosabb (szerintem), hanem a szülésznő.
2022. júl. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Szülhetsz a saját orvosodnál, ha épp ügyeletes és beinditja, vagy programcsászárra jegyez elő
2022. júl. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Én úgy tudom, hogy programcsászárnál sem lehet, hiszen az elég könnyű kiskapu lenne. Sőt, ha ügyeletben is van, akkor is lehetőség szerint másnál kell szülni (nyilván ha ő az egyetlen orvos aki szóba jöhet épp, akkor elláthat). Nem nagyon lehet megvesztegetni őket, nem kockáztatják az egész karrierjüket, börtön is járhat már a hálapénzért, és adni is bűncselekmény, nem csak elfogadni.

Szóval igen, kb csak magánban szülhetsz választott orvosnál. Arra viszont készülj, hogy ez a buli millió felett indul.

2022. júl. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az öcséméknek pár hónapja született gyerekük. A dokit, akihez magánba jártak, pont a szülés előtt nem sokkal rúgták ki a kórházból, pont ilyen hálapénzes balhé miatt.
2022. júl. 6. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem akiben bízok orvos semmiképp se lehet ott a szülésemnél? Hanem egy idegen orvosnál kell le zajlania a szülésnek, aki semmit se tud a várandósságomról!?
2022. júl. 6. 05:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Ügyeletes orvos fog ellátni.


Ha programozott császárra mész, ott a saját orvosod lehet, de az császár.

2022. júl. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez az új törvény, a diszkriminatív és törvénytelen hálapénz rendszert próbálják így megszűntetni. Alapvetően ez kivételesen egy jó intézkedés is lehetne, de nem ebben a formában, egyik napról a másikra, úgy, hogy közben hatalmas szakadékok vannak a kórházak és orvosok hozzáállása, felkészültsége között.

Vinned kell magaddal a kiskönyvet, szóval amit tudni kell a terhességedről, azt tudni fogja az ügyeletes is abból.

2022. júl. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim azt mondta, hogy még programozott császár esetén sem lehet ő. Sőt, ha épp bent van a kórházban, mikor szülök, a szülőszoba közelébe se jöhet.
2022. júl. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 6. 12:19
 10/10 anonim ***** válasza:

#8!

Tényleg? Én pont a másikat hallottam, hogy ez a kiskapu erre a helyzetre…. Érdekes….

Mondjuk olyat is hallottam, hogy maganrendelesen súlyos pénzeket elkérnek hogy 50-50 alapon hátha nála fog szülni…

2022. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!