Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mikor állt be a...

Császár után mikor állt be a havi vérzésetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi császáros szülés után kinek mikor állt be a mensije normálisra?

5 hónapja szültem,5hétig tartott a gyermegágyi vérzés meg folyás stb.. aztán 6.hétre megjött ami majd két hétig tartott.. aztán kb 5-6 napig nem volt semmi majd megint egy hétig véreztem utána jutottam el orvoshoz(mert csak akkor mehettem ha nincs vérzés).

Normálisnak talált mindent,de írt fel Azáliát hogy az majd beállítja. Rá 2 hétre kb megjött akkor elkezdtem szedni a fogamzásgátlót.. de vele együtt csökkent a tejem. 12 nap után abba kellett hagynom így,a tejcsi vissza is jött viszont azóta közel 2 hónap kihagyás után jött meg úgy hogy megint ömlök szó szerint. A nagy tena ladyt használom,de ha felkelek fekvésből vagy ülésből akkora mennyiség jön,hogy kifolyik minden irányból!

Nem győzöm mosni a törülközőket amiket az ágyra pakolok magam alá.

Ez meddig lesz így? Mikor fog beállni? Ez a vérzés így valami borzalom. Sehova nem tudok ilyenkor menni sem. A sima always betét félóra alatt csucsog.



Az első szülésem hüvelyi volt,ott kb 3 hétig volt a gyermekágyi 4-5 hónapig nem volt mensim,aztán teljesen normálisan jött meg normális mennyiséggel. :/



#menstruáció #császár utáni vérzés #havi vérzés szülés után
2022. júl. 10. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:

6 hétig véreztem császár után. Majd elmúlt.

8 hónapos volt a lányom, amikor megjött a menzeszem.

2 évig szoptattam.

Amikor megjött, az első brutális volt. Azt hittem, elvérzek. De beállt rögtön rendszeresre,és le is csitult.

2022. júl. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem még nem jött meg, 3 hónapja szültem de én is parazok tőle milyen lesz, szerintem veszek megint tena eldobhato bugyit akkor amit a gyermekagyi vérzés alatt használtam
2022. júl. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Azt tudod ugye, hogy a fogamzásgátló nem való ciklusbeállításra? Benne van a nevében FOGAMZÁSGÁTLÓ! Megvonásos vérzést idéz elő, aminek nincs köze a rendeshez, ha abbahagyod, minden a régi szar lesz, vagy rosszabb, mert nem a problémát kezelték, hanem elnyomták. A terhesség után még jól meg is szívattad a hormonális rendszered (a tejre is kihatott). Milyen visgálatokat végzett ? UH+kenet+hormonvizsgálat (vérkép)? Ezek nélkül még egy fogamzásgátló felírása is netszes. Nemhogy egy terhesség utáni problémás vérzés kezelése. Szokás az is, hogy küretet hajtanak végre ebben az esetben, megnézni mi van (polip bármi), ami okozhatja ezt. Szóval keresnék egy rendes orvost..
2022. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Ez így nagyon nem jó. Nem is biztos, hogy azok menstruációk voltak amiket leírtal.mindenkepp menj orvoshoz, ez így nagyon nem normális.
2022. júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3-as,csak szólok,hogy de! a fogamzásgátlót ciklusbeállításnak is használják! Csak hogy tudd!

És ezen felesleges is témát nyitni,mert lombikos kismama voltam.. és nagyon sok embernél használják ciklusbeállítás miatt!

De amúgy is,orvos írta fel,valószínűleg érti a dolgát ezzel kapcsolatban és hüvelyi uh-án nézett természetesen.

Azért írta fel,hogy rendezze a vérzésem,csak mivel 1/3-a lett a tejem így nem szedtem tovább inkább.

Állítólag normális az erős vérzés az elején.. na de meddig?

2022. júl. 10. 12:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Marhasag. Az azaela kifejezetten szoptatós anyaknak való fogamzásgátló, csak ért hozzá az orvos, de a 3as szerint nem. Mellesleg szerepel a mellekhatasok között a tej elapadasa és a szinte állandó vérzés is, en is ezt kaptam, egy szemtol elkezdtem verezni, abba is hagytam.
2022. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
7-es.. jesszus.. 3 hónapig kellett volna szedni,hogy rendezze. De mint írtam 12 napig szedtem,mivel apadt a tejem! Szerintem te életedben nem szedtél fogamzásgátlót,sőt az általánost sem járhattad ki,mert értelmezési és felfogási szinted egyenlő a nullával… sajnálatos az ilyen..
2022. júl. 10. 13:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Látnok vagy hogy tudod, hogy 3 hónap után varázslatosan rendezi? Szedtél egy gyógyszert, ami szerinted a vérzésed rendezésére való. Nem rendezte a vérzésed, mert nem tudtad szedni (terheseknek írják fel direkt) -- jah de elapaszthatja a tejet... nyílván akkor tényleg javasolt terheseknek szedni. Nem terveztem igazad van fogamzásgátlót szedni, soha az életben arra, hogy rendezze a ciklusom, mert ezek a készítmények nem erre valóak. Igen sok orvos felírja, és egyértelműen a cikluskontroll a cél. De ez egy megvonásos vérzés, ami nem egyenlő a menstruációs vérzéssel, amit egy nem helyesen működő petefészek terméke. Ha abbahagyod a tablettának a szedését, nincs rá biztosíték, hogy beáll, sőt általában egy másik problémát kezelnek ezzel. Abbahagyják a tablettát, és csodákcsodájára a szedő azt tapasztalja semmi sincs rendben. Soha nem szednék fogamzásgátlót erre. Önmagától beállt, amikor hormontartalmú készítményt akartak felírni, nem fogadtam el. A hormonális kivizsgáláson kiderült, hogy egyszerű D vitamin hiány, beszedtem voálá helyre is állt minden. Fogamzásgátló és minden szar nélkül. Valószínű a terhességed okán nálad komolyabb probléma is lehet a hormonális rendszeredben: ezért javasolt a hormonpanel, és a küret. Lehet, hogy úgy gondolod, hogy egyenlő a nullával a felfogóképességem, de nyílván az orvosod módszere nem hatott, és további vizsgálatokra lenne szükséged, hogy pontosan kiderítsék az okát, vagy időre, hogy beálljon. Gyógyszer ide vagy oda a panaszod fenn áll, nem tudod szedni, mert elapasztja a tejed, és védesz egy olyan gyógyszert, ami számodra többet ártott mint használt...
2022. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as.. . szedtem már fogamzásgátlót fiatalon.. mindig 3 hónap kell ahhoz hogy a szervezet hozzászokjon vagy nem fogadja el! Nekem anno se fogadta el pedig írtak fel többfélét! Mindig ki kellett várni a 3 hónapot! Ès ez nem egy orvos véleménye ez így van!

Na és persze van elég sok kismama akinek a fogamzásgátló rakta hekyre a ciklusát és annak IS hála mára kismama!

Gondolom a meddőségi intézetekben sem csak úgy viccből írják ki!


De ne olyan adjon itt ilyen témába tanácsot akinek gőze sincs róla!

Hidd el jobban hiszek egy orvosnak mint Neked!

Írhatsz regényeket milyen okos vagy.. de sajnos semmit okosságot nem írsz..

Tudod az Azália az kimondottan szoptatós kismamáknak van.. mert abba nincs olyan hormon ami árthat elvileg.. de vannak kivételek mint MINDEN gyógyszernél,mert nem vagyunk egyformák!


Én anyukákra lettem volna kíváncsi akik császárral szültek,hogy állt be a ciklusok mennyi idő után!

Keress más játékszert a neten.. ;)

2022. júl. 10. 14:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Kerek 6 hétig vereztem.

Aztán 3 hónappal szülés után jött meg először. Aztán megint hónapokig semmi, aztán beállt rendesen.

2022. júl. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!