Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg "programcsászárban...

Tényleg "programcsászárban profik" a Maternitynél?

Figyelt kérdés
Olvastam pár ilyen korábbi véleményt,meg tudjátok erősíteni? Pont ilyen helyet keresek. Vagy vannak rosszabb tapasztalatok is? Arra is kíváncsi lennék.
2022. nov. 21. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Mindig előjönnek ilyenkor a történetekkel, hogy "belevágtak a gyerekbe", de kb. csak azért írnak ilyet, mert a császárral kapcsolatban kevesebb a komplikáció. Leírják majd azt is, hogy ez egy nagy hasi műtét, ahol izmokat vágnak át, de ez sem igaz. Nyilván nem egy anyajegylevételről van szó, de izmok pl. már egyáltalán nem vágnak manapság, valamint a műtét is teljesen rutinműtét.


Nekem tavasszal volt ott császárom, maximálisan elégedett voltam mindennel. Pedig én aztán különösen hisztis, nyűgös tudok lenni. Ha újra szülnék, csak ide mennék. Terhesgondozás és szülés szempontjából is.

2022. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt jó hallani! Én még élőben mindenkitől csak jót hallottam a császárról, online több a rossz vélemény. De többé nem szülök természetesen, 1 elég volt. Ha beledöglök még azt is ezerszer inkább vállalom,mint h mégegyszer átéljem a szülést.
2022. nov. 21. 19:10
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Igaz, én a természetes szülés "csodájában" nem részesültem (hál' Istennek). Nekem a császár egyáltalán nem volt sem horror, sem rémálom. A műtéttől is tartottam, de ott, akkor egyáltalán nem voltam ideges. Inkább vártam, hogy végre lássuk a babát, halljam, ahogy felsír.

Az első ágyból való felállás tényleg nem életem élménye, de minél többet mozogtam, annál könnyebben ment minden. 3. nap jöttünk haza, itthon már kb. semmi bajom nem volt, 4 napos volt a pici, mikor kimentünk vele sétálni egy jó 20 percet. Utána pedig minden nap mentem/mentünk vele kétszer, általában 1-1,5 órákat. Szóval egyáltalán nem éreztem magam lerobbanva, nem fájt semmim. Bár arra figyeltem, hogy csak úgy és csak annyit mentem, mozogtam, amennyi jól esett.

2022. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon jó neked! Hány évesen szültél?
2022. nov. 21. 19:29
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
1es, ha nem vágnak át izmokat akkor hogy szedik ki a gyereket?
2022. nov. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Én még élőben mindenkitől csak jót hallottam a császárról, online több a rossz vélemény."

Az a baj, hogy legtöbbször azok osszák az észt, akiknek nem is volt. A leghitelesebb vélemény az, akinek mondjuk volt hüvelyi és császár is, de persze mindenkinél egyedi, hogy melyiket éli meg jobban.


"1es, ha nem vágnak át izmokat akkor hogy szedik ki a gyereket?"

Elég régóta nem vágják már. Széthúzzák kézzel. Keress rá a Joel-Cohen-féle metszésre vagy Misgav-Ladach-módszerre. :))

2022. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem a legközelebbi barátnőm részletesen elmesélte a császárt. Ő azt mondta dióhéjban, a szülésből nem érzett semmit, a felépülés pedig sima volt. Neki pl hiszek. Csak az a probléma,hogy ő sokkal fiatalabb nálam, lehet h annyi idősen én is simán vettem vna (mikor mesélte,ő 25 volt én 30, most 35 vagyok...)
2022. nov. 22. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!