Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen gyorsan született meg...

Milyen gyorsan született meg a 2. gyermeked?

Figyelt kérdés
Gyorsabb/könnyebb/jobb volt, mint az első? Mik a tapasztalatok? :)
2023. jan. 5. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Sokkal gyorsabban!


Az első 11 óra volt, vajúdással szüléssel együtt, spontán indult be, fájdalomcsillapító nélkül szültem.

A második 4 és fél óra volt, mindennel együtt, indították és epidurális érzéstelenítővel szültem.

A harmadik 4 és fél óra volt szintén, indították, minden nélkül szültem. (Tudom nem volt a kérdésben)

2023. jan. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsabb

Könnyebb

Mégis sokkal fájdalmasabb volt, mint az első, de itt vitt előre a fàjdalom, nem csak volt…


Az első nyilalástól 4,5 h volt.


De akkor mèg nem tudtam, hogy az szülés…épp csak felmerült bennem, mett olyan más volt

Csak hasogatott mindenem màr ugye.

Diszkomfortétzet más volt a húzódó hasamnál.

Rendszer nem volt benne.

40. Hèt kereken.


Onnan hogy “igazi” fájásom volt 2,5 h múlva meglett, pedig az első 3 mérhető 15-20 p-es volt.

Gàtvédelemmel oxy nèlkül ( hàborítatlanul) szültem.



Az első sem volt hosszú.

Ott azonnal rendes erős fájással indult 20 percessel ( biztosan emiatt nem gondoltam hogy a hashúzódás szülést jelez a 2.-nál)

7,5 h alatt lett meg, de minden volt.. fájt nagyon de mégis fájásgyengeségem volt.. tehát nem vitt semerre, elsimult méhszàjjal sem. Beszorult a baba.

Vàkuumos lett.

2023. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
1 órával gyorsabb volt, de sokkal jobban fájt!!
2023. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elso a rendszeres fajasoktol szamitva 12 oran belul lett meg, brutalisan fajt, de beleavatkoztak, valoszinuleg emiatt orditottam 4,5 oran keresztul teljesen foloslegesen. A masodikat nem korhazban szultem, nem nyulkaltak bele, teljesen birhato volt, es 6 ora alatt lett meg, ebbol 2,5 ora volt kemeny, de az is siman birhato az elsohoz kepest. A fajasszunetekben eneklessel lazitottam. Az elsonel csak fejhangon orditottam.
2023. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első 6 óra alatt született meg gátmetszéssel, a második gyerekemet indították, ő 1,5 óra alatt lett meg gátvédelemmel. Sokkal gyorsabb és könnyebb volt, pedig 8 év van a két gyerek között.
2023. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sokkal gyorsabban, mint az első. 11 óra körül értem be a kórházba, akkor kb 5 perces fájásaim voltak és egy ujjnyira voltam tág. 12:26-kor jött világra a kisfiam.
2023. jan. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal gyorsabb volt, de sokkal jobban fájt.

A lányom 12 óra alatt lett meg. Oxytocint kaptam, kézzel tágitottak, méhszáj lazító injekciót kaptam, a doki mondta, hogy lelkiekben készüljek fel a császárra. Aztán végül kibújt, de szakított mindent. A méhszájat, a hüvelyfalat végig.

A fiam az első fájástól számítva 5-6 óra múlva lett meg. A fájások elviselhetőek voltak, a kitolás brutál gyors volt, de iszonyatosan fájt. De az kb.15 perc volt. 22:43-kor engedték be a férjemet, onnan még volt pár fájás, az egyiknél elfolyt a magzatvíz, akkor felmásztam az ágyra, és jött is a kis bulldózer. 23:02-kor megszületett.

2023. jan. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első indítással, azonnal oxitocinnal, poklok poklával 7 ora alatt született. Gátmetszéssel, repedéssel.


Második is 7 óra alatt, de itt az elején itthon vajudtam, 3 órát töltöttem kórházban, ebből 1 volt pokol.

Gátvédelem, nem repedtem.

2023. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Időben kb. ugyanannyi volt. Nagyjából 3 óra, de az elsőnél ebből 2 óra pokol volt, a másodiknál ez az idő 30 perc volt.
2023. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Első 14 óra, amiből 13-at töltöttem a kórházban. Második 9 óra, de az első 5 órát otthon vajúdtam. A második sokkal fájdalmasabb volt.
2023. jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!