Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen az, amikor beadják az...

Milyen az, amikor beadják az oxitocint, és ha még nem tágul a méhszáj, kézzel tágítanak?

Figyelt kérdés

Nálatok előfordult ilyen eset?

Sokan írták hogy az oxi nagyon durva fájásokat kezdeményez, majd bele lehet halni.


2023. jan. 12. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nem okozott fájásokat. Aztán burkot repesztettek.. Na az okozott fájásokat 😄

2 ujjnyira nyitva voltam, nem tágítottak.

2023. jan. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Rosszabb mint bármi, amit életemben átéltem.

Az orvost, aki egy másodperc alatt felnyomta belém az egész kézfejét, a mai napig annyira gyűlölöm, ha tehetném, centinként vágnám le neki.

2023. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kinek milyen. Attól függ milyen dózisban kapja az ember. Én 2 órán belül megszültem tőle.
2023. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Nekünk császár után adtak oxit, meg akartunk halni, adtak mellé altatót és fájdalomcsillapítót, mit sem ért.
2023. jan. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem addigra is már elviselhetetlen fájdalmaim voltak, adtak oxit, de meg sem éreztem. Kézzel nem tágítottak szerencsére
2023. jan. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kaptam oxit, de különösebben nem éreztem tőle változást. Fájt már előtte magától is, nem is teljesen értem, miért kellett bekötni :D

A kézzel tágítás csak a második szülésemnél volt. Az nem volt jó. Az egész vajúdásban az fájt a legjobban, viccen kívül. Magától nem fájt volna ennyire. Éles, szúró fájdalom, semmihez sem tudom hasonlítani. Nagyon rossz volt. A végén már löktem el az orvos kezét, mert ő azt akarta volna, hogy a kitolásnál is még tágítgasson (nagyon sürgetni szerette volna az egész szülést, mert a baba belekakilt a vízbe- ugyan nem értek hozzá, de szerintem ezzel az egésszel nagyon max ha fél órát nyertünk, mert magától is nagyon jól haladtak a dolgok, cserébe én úgy érezhettem, mintha megerőszakolt volna, szóval köszi. Persze a gyerek épségére hivatkozott, szóval hiába tudom, hogy technikailag ezek bármelyikét visszautasíthattam volna, nyilván nem fogom megkockáztatni, hogy tényleg baj legyen).

2023. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem oxi mellett 2x tágított kézzel a doki. Eddigi életem során semmi nem fájt annyira. A másodiknál mondtam is, hogy akkor ezt most be lehetne fejezni.

Aztán adott egy méhszáj lazító injekciót.

Nagyon nehezen tágultam, mondta, hogy készüljek fel lelkiekben a császárra. Aztán egyszercsak jöttek a tolófájások. Szülés után meg 1 órán keresztül varrt a doki, mert minden szétszakadt. A méhszáj, a hüvelyfalam végig, plusz volt gátmetszésem. De az egészből a kézzel tágítás volt a legrosszabb.

2023. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az oxit én sem éreztem meg, viszont a kézzel tagitas.... Nem írom le újra, de olyan ahogy előttem is írták, semmihez nem hasonlítható, azt hittem elajulok, ha tovább csinálja valószínű úgy is lett volna.. Es teljesen indokolatlan volt, csak sürgetni akartak... Azzal a dumával, hogy csak megvizsgál a doktor úr... Most a második szülésnél sokkal határozottabb leszek és biztos nem nyúlnak így hozzám
2023. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!