Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocinnal összemosódnak a...

Oxitocinnal összemosódnak a fájások, anélkül elkülönithetőek, ez igaz?

Figyelt kérdés
azt mondják, hogy 2 fajas között semmit nem érez az ember, ezert lehet kibirnni. hat en oxival vajudtam es totál nem voltak fajdalommentes perceim, teljesen összemosódtak a fájások. Mesélnétek oxi nélküli vajudasrol?
2023. jan. 22. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem oxival sem mosódtak össze, csak a végén már annyira gyakran jöttek a fájások, hogy iszonyat rövid volt a "pihenő". A ritmusosság (összehúz, elenged, összehúz, elenged) abszolút megvolt érezhető volt, csak a fájás elmúltával egyre kevesebb idő volt már. Szerintem a végén fél perc se, akkor már azt hittem nem élem túl.
2023. jan. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkétszer azzal kezdték, hogy bekötötték (a másodikat azzal is indították), voltak szünetek
2023. jan. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak oxis fájásom volt, voltak szünetek, főleg eleinte, de mikor már olyan sokat kaptam, hogy a falat lekapartam volna, akkor csak enyhülést éreztem a következő fájásig, nem a teljes elmúlását.
2023. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az elején voltak szünetek nekem is.
2023. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a végén már nem volt igazán semmi szünet csak rossz és rosszabb


oxival sztem rosszabb volt. (elsőt oxival a másodikat nélküle szültem)

2023. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A végén oxi ment már nekem is. Ott csak másodperceknek tűnt a szünet 2 fájás között, de akkor is volt kis szünet.
2023. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsőt indítással, azonnali oxival szültem.

Másodikat magától vajudtam.


Ég és föld volt.


Az ocival azonnal 5perces fájások, kb 2 óra múlva értem el azt a pontot, hogy megállás nélkül fájt. Onnan még 5órán át. Pokol volt. Szó szerint végig szenvedtem.


A 2.nál 10percesekkel kezdtem, 3óra múlva 5percesekkel mentem be a kórházba.

Onnan 3óra múlva szültem, ott kb fél óra volt az, ami egybefüggő fájdalom volt. Addig volt egy szusszanásnyi időm 2 fájás közt

2023. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt részem mindkettőben. Az elsőnél burkotrepesztettek és kaptam is az oxit. Onnantól kezdve egy óra összefüggő fájasom volt kb. Brutál volt, csak vergődni tudtam. Totál kontrolálatlan volt az egész. A kitolás maga volt a megváltás. Volt gátmetszést és belül is repedtem....


A másodiknál csak burkotrepesztettek. Onnantól kezdve szépen erősödött. Tudtam koncentrálni a légzésre. Volt pihenő a fájások között. A kitolásnál is tudtam kontrollálni a dolgokat és sikerült a gátvédelem. Két óra volt az egész.

2023. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 7 órán át kínlódtam, 9 cm-re kitágulva, egyszerűen nem jött az utolsó löket. Már délre azt hittük meglesz, na abból este 7 lett. Amikor a szülésznő azt mondta, hogy oxit ad, rájött a sírás, hogy nekem az nem kell, mert ugye olvastam arról, hogy milyen fájdalmakat okoz. Na de a baba volt a lényeg, így csináltam mindent, amit kellett. Hát teljesen pozitívan csalódtam, emelték az adagot pedig 3x is. Onnantól kezdve, hogy elértük az optimálist, jöttek a tisztán érezhető fájások, éreztem mikor kell nyomni, sőt mikor vége volt, mondták, hogy na mondjátok hogy most mit csináljak? Csak néztek rám, hogy nem vagyok semmi. 🤣 Nem is értem, szinte letisztult bennem minden. Előtte azt hittem megpusztulok (tudom, mindenki azt hiszi). Amikor jött a fájás, nem tudtam nyomni, mert egyszerűen erősebb volt maga a fájás, a fájás középén egyszerűen elengedtem, mert azt hittem szétrepedek.
2023. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a második szülésemnél mikor bekötötték az oxit, az égvilágon semmi változást nem éreztem. Sürgetni akarták a szülést, pedig addig is minden szépen haladt magától. Nem tudom, lehet, hogy a külső oxitól hamarabb rövidültek a szünetek, de attól még voltak, még a kitolásnál is simán.

Őszintén szólva nem éreztem nagy különbséget az első és második szülésem között, de még a másodikon belül sem az eleje és a vége között, ahol az oxival már megtámogatták a fájásokat. Még csak a fájás erőssége sem változott.


Szerintem totál másképp hat mindenkire.

2023. jan. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!