Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az igaz, hogy vajúdásnál ha...

Az igaz, hogy vajúdásnál ha ellazítja a kismama minden izmát, és megfelelően veszi a levegőt, akkor gyorsabban tágul?

Figyelt kérdés
Valaki írta az egyik régebbi kérdés alá, hogy ha összeszorítjuk a fogainkat/öklünket akkor nem tágulunk semmit.
2023. márc. 2. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A "semmit" az erős túlzás, de nekem is mondták, hogy lazítsam el a szám, ne szorítsam össze a fogaimat, mert akkor befeszülök, és ugye ez minden izomra vonatkozik. Még tippnek azt is megkaptam, hogy mély hangon "búgjak", merthogy az is segíti ellazítani az izmokat :D

De azért ember legyen a talpán, aki a legvégén, már a kitolási szakasz előtti időben nem feszül be attól a fájdalomtól. Bár ott meg már szinte mindegy úgyis.

2023. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mélyebben érdekel a téma, ajánlom a Szules, ahol én irányítók c. könyvet. Bar a módszert nem sajátítottam el, de maga a szemlélet és a technikák már önmagában is sokat segítettek.
2023. márc. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igaz, de én is azt mondom, amit az első. Az ember olyan büszke magára az első órákban, amikor ez még megy, pattog a labdán mint valami nem tudom mi... Aztán eljön a véghajrá és hát. Minden elismerésem annak, aki olyankor még eltud lazulni.
2023. márc. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon rákészültem erre, tanultam a légzéstechnikákat és többé kevésbé sikerült is használni őket. Kell kis idő, hogy ráérezz, de pont ugyanannyira fáj minden, ha göcsölsz vagy ha lazítasz. Persze ez olyan, mintha azt mondanám, hogy ne rezdülj meg, ha jól bokán rúglak, de azért ki lehet vitelezni, időm az volt gyakorolni. Én 24 óráig vajúdtam, pokoli fájdalmas volt az utolsó 18 órácska, úgyhogy azért ez nem egy csodamódszer, de én következő szülésnél is használni fogom. Rosszabb biztos nem volt tőle.
2023. márc. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, hatarozottan. Az elso gyerekemnel tok jol ment addig, meg a korhazban ki nem zokkentettek a folyamatbol, teljes tagulasbol visszamentem 6 centire, es ujra ledolgozni azt a negy centit nagyon durva volt, ott rajtam semmilyen legzestechnika nem segitett.


Masodjara addig vajudtamegyedul, ameddig birtam, es mar fel voltamkeszulve sokkal jobban arra, hogy mennyire durva lesz. Vegig csinaltama megtanult legzestechnikat (Ina-May Gaskin lopruszkolesszeru technikajat), es iszonyat sokat segitett, sokkal birhatobb volt. Ja, es nemfekzdtem le a hatamra, valtogattam a poziciokat is, de mindig fuggolegesben maradva. Nagy sulyu baba volt, elmeletben komplikaltabbnak kellett volna lennie a szulesnek is, mint az elsonel, mert az okle a homlokat elott volt, mikor kibujt, ezert el is akadt, de a szulesznok megoldottak, es szerencsere negykezlab is voltam.

2023. márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!