Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért ilyen sok a császáros...

Miért ilyen sok a császáros szülés? Itt ahol énlakom szinte minden ismerősömtől azt hallom nem tágult stb császár lett.. Igazából így szültem majd 2 eve énis

Figyelt kérdés
Aki mostanába szült császárral mivolt az indok"?

2023. márc. 11. 11:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokaknál azért lesz végül császár, mert nem tágulnak gyorsan, a korháznan meg nincs rá kapacitás, hely, személyzet, hogy kivárják a 2-3 napos vajúdás végét, ami lehet, hogy 100 éve megszokott volt, mert akkor nem volt más lehetőség.
2023. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
83%
Hellp szindróma miatt,sürgősségi császár.
2023. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
31%

Hát nézd. Ha ügyeleti idő van, akkor egy orvos van az osztályon mindenre.

Egyszerűbb és gyorsabb a császár. Lassan már annyira sok az indokolatlan császár, hogy a nők "elfelejtenek" szülni.

2023. márc. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon sok műhibaper miatt. Érdekes olvasmány:" Mik vagytok ti Istenek" című könyv. A legtöbb szülészetis..sok orvos belement a spontán szülésbe csak éppen a baba lett maradandó károsodott a fellépő oxigénhiány miatt. Ezért már sokkal óvatosabban a dokik. Inkább megcsászároznak, mint egy bizonytalan szüléslevezetésbe mennének, ami lehet műhibaperrel fejeződne be.
2023. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
18%
Mert sok olyan párnak lesz gyereke, akinek természetes úton nem lehetne. Csak gyogyszerekkel, lombik stb..
2023. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
46%

Kapkodnak, türelmetlenek az orvosok. Nem tanultàk meg hogyan kell biztonsàgosan kìsèrni faros szülèst. Felesleges beavatkozàsokkal veszèlyhelyzeteket teremtenek.

Ha Magyarországon szültem volna, tuti megcsàszàroznak. Onnantòl, hogy elment a magzatvìz, a szülésig kicsit több, mint 3 ès fèl nap telt el. Egèszsèges gyerekem született, gàtvèdelemmel. Magyarorszàgon napokkal előbb ,,kibeleztek" volna.

2023. márc. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
59%
3-as azért ezt gondold végig még egyszer. Egy császár semmivel sem egyszerűbb, mint egy hüvelyi szülés. Orvosi szempontból. Szerinted egyszerűbb egy hasfalat felnyitni, majd összestoppolni, mint állni az ágy végén, és várni, hogy felbukkanjon a pici feje?
2023. márc. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
68%
7-es igen! Rutinból megy. Egy kitolási szak akár órák is lehet,a császárral 10 perc alatt kiszedik a gyereket. Ne légy naiv,a császárért több pénzt kapnak a kórházak. Az,hogy az nem szülés,hanem műtét,senkit sem érdekel. Rengeteg a császár. Az indokolatlan is
2023. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
85%

#5


2 hete szültem a lombikbabámat hüvelyi úton. Összesen 3 óra alatt meglett, simán, gyorsan tágultam. A fogantatás módjának semmi köze ahhoz, hogy mi lesz a vége. Az IVF nem jelent automatikus császárt.

2023. márc. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
91%
9-es ez teljesen jogos. Nem is értettem a felvetést. Az,hogy miként fogan a baba,az egy dolog. Miként születik megint teljesen más.
2023. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!