Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A tipikus farfekvéses fejforma...

A tipikus farfekvéses fejforma a növekedés során korrigálta magát?

Figyelt kérdés
Van valaki, akinek farfekvéses volt a babája és emiatt császárral szült? A kissé hosszúkás faros fejformát a babák idővel kinövik? A gyakori fekvő pozícióváltáson kívül van egyéb hasznos tanács?

#fejforma #császár #Farkekvés
2023. márc. 12. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
én még nem hallottam ilyet, hogy a farfekvés miatt hosszúkás egy baba feje. amikor már sokat lesz hason, az esetleges fekvés miatti deformitás eltűnik. hüvelyi úton született babámnak is "simult" a feje, ahogy a koponyája nőtt. a halántékától kicsit fentebb a hajánál volt egy kis kiugrás, ami eltűnt ahogy nőtt a baba. most 7 hós
2023. márc. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Itt leírják és egy képen megmutatják az okát:


[link]


És ez a kép kb szemlélteti a fejformát:


[link]

2023. márc. 12. 15:48
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém kinőtte, most 1 éves.

Nem emlékszem mikor változott a formája, de kinőtte.

2023. márc. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam farfekvéses volt, nem lett ilyen a feje, viszont tesóm kislánya szintén farfekvéses volt, neki ilyen lett a feje és előtte.
2023. márc. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Nagyobbik lányom (második gyerek) farfekvéses volt, lábtartással született, természetes úton. Kis mértékben sem volt hosszúkás a feje, sőt! Kb. csodájára jártak a klinikán, hogy micsoda kis kerek fejű baba.
2023. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A természetes szülési folyamat is biztos közrejátszik, plusz a baba fejének a helyzete a terhesség során. Pontosan hova illeszkedik be, stb.
2023. márc. 12. 20:10
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6: Elvileg pont a természetes szülés miatt lehetne hosszúkás a feje, hiszen a nagyobb körméretű fejnek egy kisebb lyukon kell átpréselni magát, mivel a popsi mérete kisebb és ahhoz tágul a kijárat. Ezért is akadhat el akár, emiatt szoktak császározni. Császár esetén semmi nem indokolja, hogy hosszúkás legyen a fej.

Igazából, amit korábban betettél képet, egy tök normális fejű újszülöttnek látszik.

Természetes szülés esetén szerintem jobban deformálódhat a fej még fejvégű fekvésnél is.

2023. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk ezt a fejformat ugy hivjak hogy kontyos. Mintha egy konty lenne a fejen. En sem hallottam h a mehen beluli fekvestol lenne. Lehet genetika is? Apa fejformajat nezted? Keressetek magatokrol baba kepet.
2023. márc. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam végig faros volt, nagyon fura fejformával született. Császáros voltam. Hosszúkás is volt, az egyik oldala pedig elnyomódott (útban volt a bordám valószínű). Az összes nővérnek, orvosnak, csecsemősnek, aki később bejött vizitelni az volt az első kérdése, hogy faros volt-e a baba. Előtte én is azt hittem, hogy az így született babáknak szép a buksijuk, mert nem nyomódik össze a szülőcsatornában de sokszor nem így van.

Válaszolva a kérdésre, fokozatosan jobb lett a formája. Öt hónapos korára már teljesen jó kis kerek feje lett.

2023. márc. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9, igen, nálunk is végig faros volt, csak a kislányuk relatív kis méretekkel született, 49 centi és 2950 gramm, így nem ért fel a feje a bordaív aljáig.


Ugyanez volt a mi esetünkben is. Minden nővér és orvos nyugtázta, hogy látja, farfekvésű baba volt. Holnap lesz 1 hetes, már most látszik a változás. Az arca és a feje egyébként egyáltalán nem deformálódott a terhesség során.


Ma volt a védőnő, szerinte néhány hét alatt gömbölydedebb lesz a fejecskéje, egyetlen faros baba sem volt még a 40 éves pályafutása alatt, amelyik ne nőtte volt ki pár hét alatt a faros fejformát.

2023. márc. 13. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!