Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvarrás, gátseb ápolása?...

Gátvarrás, gátseb ápolása? Mivel, hogyan?

Figyelt kérdés

Törlésnél húzni nem merem csak épp érinteni. De alig érzem. Fáj is. Szerintem most múlt el az érzéstelenítő hatása.

Mit tehetek annak érdekében hogy gyorsan javuljon?


2023. márc. 17. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tapogató mozdulatokkal töröltem, vízzel mostam, amikor lehetőségem volt. Mást nem csináltam. Vannak rá regeneráló spray-k (gyógyító és fájdalomcsillapító is), én nem használtam semmit, mire hazajöttem a kórházból (3 nap után), már ez volt kb az utolsó gondolatom. Gratulálok! :)
2023. márc. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kajitani ***** válasza:
84%
Octenisept, másfél hétig fújtam vele, aztán abba is maradt.
2023. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, de nekem nem fájt a gátsebem. Gondolom első nap az erzéstelenítő miatt, de többi napon már a fájdalomcsillapítót sem éreztem indokoltnak.
2023. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Én aloe sprayvel fújtam. Áldás volt

1 hét után nem is emlékeztem, hogy fájt

2023. márc. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak vízzel zuhanyoztattam napi 2-3x, és wc papír helyett nedves törlőkendőt használtam az első pár napban, azzal nyomkodtam óvatosan. Nagywc után pedig szintén zuhany.
2023. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Víz, pisilés után egy kimosott mustáros flakonból spricceltem le vízzel. Óvatosan nyomogatva töröltem.
2023. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem csináltam vele, és szépen begyógyult.
2023. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is csak vízzel lögyböltem egy nap többször és felitató mozdulatokkal "töröltem". Nekem nem fájt igazán, csak húzódott, egy állandó nyomás érzés volt. Naponta-két naponta fújtam octanisepttel a doki javaslatára, de úgy őszintén nem éreztem se előnyét, se hátrányát.

Volt valami "varázshabom" gátsebre, amit egyszer-kétszer próbáltam, de annyira hűtötte, bizsergette a sebemet - nagyon fura érzés volt -, hogy inkább többet nem használtam.

2023. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!