Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ajánlanátok valamilyen légzést...

Ajánlanátok valamilyen légzéstechnikát, amivel elviselhetőbbek a jóslófájások?

Figyelt kérdés

A szülésfelkészítőn nem mondtak ilyet, tornára meg nem jártam, mert a héten még dolgoztam.

33 hetes vagyok, és valami olyan ötlet kellene, ami segít elviselni a fájásokat és csökkenteni a pánikot:)

Egyelőre leginkább terhelésre (házimunka, ilyesmik) jelentkezik menstruációs jellegű görcs, de ha lefekszem egy kicsit, elmúlik egy idő után - nem tudom, lehet-e valamilyen légzéssel segíteni, hogy a testem megnyugodjon és a görcs hamarabb elmúljon? (Remélem, nem kérdeztem hülyeséget.. )

Szedek folyamatosan magnéziumot, és kétszer fél Diaphyllint, tehát a dokim tud a görcsökről.


2010. okt. 7. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Belégzés 1 egység, kifújás 3 vagy 4 egység, amennyit kibírsz. Én speciell nem tudtam számolgatni szülés közben, csak arra figyeltem, hogy a kilégzés olyan lassú legyen, amennyire csak bírom.

Szerintem ennek még nézz utána, mert a helyes légzés irtó sokat segít, a kitolás alatti légzést is jó megtanulni előre. HA budapesti vagy, ajánlom hogy menj el egyszer kismamatornára a Szent Imre kórházba, keddenként van, ingyenes, csak kell a kiskönyved hátuljára egy orvosi pecsét, hogy tornázhatsz (hogy nem vagy veszélyeztetett vagy ilyesmi), ott minden alkalommal átveszik a légzést. (A honlapjukon keress rá a pontos helyszínre, időpontra).


De biztos van valahol youtube-on is ilyesmi.


Jó pocakosodást, szép szülést!

(És mostantól már nem árt pihenni is, főleg, ha érzed, hogy terhelésre keményedik, mert még legalább egy hónapot csak maradjon bent!)

2010. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én még csak 21 hetes vagyok, de ezt tanította a gyógytornászom (én hozzá járok kismam tornára): Ülj le és támaszd meg a hátad, hogy félig felvő helyzetben legyél. A lábaidat hajlítsd, be, talpak a földön(ágyon). Tedd a kezed a pocakodra. Orrodon beszívod a levegőt, de ne a melled emelkedje, hanem a hasad, szádon kifújod. Próbálj lassan, mélyen lélegezni. Ezt csináld meg 5 ször. Uánna. Úgy szívd be a levegőt, hogy a melled emelkedjen, "told" át a hasadba (tehát mell le, has ki, levegő még mindig bent tart) és így fújd ki a szádon. Ezt is 5ször. Utánna, az eleje ugyan ez, de hasból vissza kell"tolni" a mellbe és úgy kifújni. Ez az utolsó kettő a rekeszizmot tornáztatja, segít majd a kitolásnál. Nekem legalábbis ezt mindta, a gyógytornász. :)
2010. okt. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én meg tapasztalatból mondom, hogy jóóóó hosszú és erőteljes kifújás enyhíti a fájdalmakat. Ergo mint egy ló. Párom szólt rám fájások közben, hogy ne kapkodjam már a levegőt össze-vissza, hosszan és egyenletesen fújjam ki a levegőt, amíg fáj. És bejött. Nem győztem neki hálálkodni. Istenien megkönnyebbültem. Figyi, ha fáj, gondolj rám :) próbáld ki az egyik fájásnál az én technikám, aztán ha bejön neked is, akkor csináld így végig, ha nem akkor pedig válts át az előző válaszolók módszerére. :)
2010. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek:)

Sajnos veszélyeztetett vagyok, mert az első baba nem maradt meg, de ezt a terhességet feltűnően jól bírom, és nincsenek komplikációk sem (mi is úgy gondoljuk még ezt az egy hónapot:) )

Mégegyszer köszi,

ki fogok próbálni mindent.

2010. okt. 7. 21:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!