Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy működik, jelenleg a...

Bogica0616 kérdése:

Hogy működik, jelenleg a korház választás?

Figyelt kérdés
1 éve még, lehetett kórházat választani. Nyíregyházához tartozok lakcím szerint. De Debrecenben szeretnék szülni és orvoshoz járni. Vagy ez már nem megoldható és inkább terhesgondozásra is Nyíregyházán keressek orvost? Ti hova járnátok helyileg, ha nem megoldható sehogy a Debreceni szülés?

2023. márc. 30. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet már kórházat választani. Terhes gondozásra viszont mehetsz Debrecenbe is, már ha magán. A kórházból elküldenek, hogy nem oda tartozol. Igazából mindegy kihez jársz, orvosilag, helyileg… ha debreceni szimpatikus menj oda nyugodtan, szülésnél úgysem lehet bent.
2023. márc. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Hivatalosan sehogy.

Most se fognak pontozni, de azért elég sok kiskapu van. Sok helyen nem a megyei kórház a közelebbi, és ilyenkor fogadják a terheseket minden további nélkül. Nálunk is így van. Szomszéd megyei 20 km, megyeszékhelyu 60. Szülhettem is ott.

Programcsászárra ugyan nem fognak beírni, ha nem ez a helyzet (hanem pl. Pécsről mennél Szombathelyre), de ha épp azért választanál egy kórházat, mert szimpatikus a természetes szüléshez való támogató hozzáállása, hát úgysem zavarnak el, ha beesel szülni. Csomó nő szül úgy, hogy öt percesekkel megy be, mert épp nyaral (aztán ha nem, nem derül ki). Legalábbis én sokszor olvastam már ezt. Nem fognak épp örülni, dehát ezt nem is garantálja senki, a fogadott orvos sem.

2023. márc. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sajnálom, hogy ez így működik jelenleg.
2023. ápr. 4. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!